Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kafeterianka252

Jak karmić 10-11 miesieczne dziecko?

Polecane posty

wydaje mi się, że źle ją karmię: -ok 3:00 mleko - 7:00 mleko -12:00 jabłko ze słoika -15:00 zupka ze słoika - 17:00 mlko - 20:00 mleko coś mi tu nie gra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kujajkowiam
mój synek ma 5,5 m-ca wprowadzam mu stałe posiłki wygląda to tak ze rano kaszka na gęsto,obiadek pół słoiczka i na podwieczorej jabłuszko a na kolacje sloiczek na Dobranoc z kaszką zjada pół i w między czasie pierś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość straszliwie uboga ta
dieta dziecka.Gdzie jakies mieso,wedliny,sery,.owoce,pieczywo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mięso w słoiku:) Rybe je 2 x w tyg. Nie mam pomysłów, co zrobić na śniadanie, obiad, podwieczorek itd. Jest już za duża na same mleko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abc12387
Nie jest źle z tym jadlospisem... ale brakuje kaszek i tym samym glutenu ktory powinnas juz wprowadzac. Zamiast wieczornego mleka, sproboj kaszkę ryżową/manną/kukurydziną/owsiankę - gotowe na mleku modyfikowanym Nestle lub Bobovita. A deser owocowy zmieniasz czasem czy zawsze jest to jabłko? 11 mies dziecko moze jesc tez inne owoce - banana, maliny,jagody (z mrozonych mozna zrobic fajny deser), gruszka.. No i możesz dodac np sok ze swiezej marchewki czy inny warzywno-owocowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poszukaj w internecie
jest mase propozycji jak karmic takie dziecko.Swoja droga jak mozna nie miec pomyslu co dac dziecku jesc,a co jadasz sama ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abc12387
Ok 11 mies mozna juz wprowadzac pomalu przetwory z mleka krowiego - jogurt naturalny (zmiksuj do niego owoce), ser biały.. takiemu. Takiemu maluszkowi mozna tez powoli robic inne sniadania np jajecznicę (jedno jajko i odrobina masła, do tego pokruszkony chleb/bułka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w miedzy czasie je chrupki kukurydziane, czasami kanapke z masłem i wędliną, biszkopty ostatnio dałam jej ogórka kiszonego, myslalam, ze nie ebdzie chciała, ale ze smakiem go lizała :P hehe ziemniaki odemnie z talerza też skubnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam już wyrzuty sumienia... Jogurt to może być taki zwykły? tzn naturalny? Mleko krowie może byc np. łaciate? Jajecznica na maśle??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jogurty daje takie specjalne dla dzieci od 6 msc są z bobowity, albo nestle, moja Gabi je uwielbia, tak samo musy owocowe. Z mlekiem krowim bym nie ryzykowała. Jajecznice jeszcze nie robiłam, ale ostatnio pomyślałam o tym, że może jej zrobie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie, że może, moja od dawna je kanapkę z masłem (masło a nie margaryna) z wedlina od dawna, uwielbia poprostu :) nie miej wyrzutów sumienia, ja swoja przegłodziłam jak miała 5 miesiecy, była na samym cycu i myslalam, ze nie chce jeść i tak miesiac sie z nia mordowałam, aż wkońcu doszłam do tego że nie mam mleka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja skończyła 11m. ma uczulenie na pszenicę, nabiał i białko jajek, co nam ogranicza menu, ale na śniadanie potrafi zjeść bułkę (żytnią) z margaryną bezmleczną i jajecznicą na żółtku, albo kaszkę z owocami...w sumie sama muszę tam zajrzeć;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twoja córcia już jest "dorosła" niech smakuje inne jedzonko, które może ;) Jak robicie jajecznice? normalnie smażycie na patelni na masełku? z jednego całego jajka? dziecko w tym wieku moze jeść białko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podano ci doskonala strone
www.osesek.pl Za glowe sie zlapiesz jak zobaczysz ,ze 11 miesieczne dziecko moze praktycznie jesc wszystko.Oczywiscie nie od razu .Za pozno wzielas sie za wprowadzanie nowych produktow do diety dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na tej bezmlecznej margarynie na patelni wrzucam dwa żółtka - robi się taka jakby pasta i to rozsmarowuję na bułce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nasturcja Mama
masakra 11 miesieczne dziecko je 4 razy mleko i obiadek ze sloika? A jajecznica, kromeczki z wedklina, dzemem, serem, twarozek, jogurty, deserki, kaszki...ja synowi urozmaicam diete bardzo, sama gotuje mu obiady od czasu do czasu gotowce, np jak gdzies jedziemy. Wybor jest ogromny, takie dziecko moze juz naprawde mnostwo produktow jeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nasturcja Mama
ja zaczynalam od jajecznicy na parze a teraz juz normalnie, na patelni, na maselku z jednego jajka i do tego kromeczka chleba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli żółtka bez białka? i dwa żółtka może dziecko w takim wieku zjeść? Urozmaicona dieta to podstawa, nam pediatra zawsze powtarzał, jak moje dziecko nie chciało jeść (7msc) że ma jeść mało, ale bardzo różnie. Obiady daje jej różnie, czasami ze słoiczka, jak nie mam czasu ugotować, ale przeważnie na obiad dostaje to co my, tylko w wersji nieprzyprawionej. Wszystko z miesem, najbardziej smakuje jej rosol :) dodaje warzywa, mieso, makaron, miksuje i mała wcina. Teraz robie jej dania z krolikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do jogurtów to bym poczytała skład, bo te dla dorosłych są czasem lepsze niż specjalne dla dzieci (mają mniej cukru i ulepszaczy) a co byś chciała ciekawego zobaczyć? w dziale żywienie dziecka są informacje co, gdzie i kiedy, a książce kucharskiej przepisy - czego chcieć jeszcze????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrdeniak - daję tylko żółtka, bo na białko jest uczulona, tak to bym robiła pewnie z białkiem, a dwóch całych nie zjada, zjada czasem jedno, czasem półtora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ex-d dzięki :) moja nie jest na nic uczulona, to jutro jej zrobie z jednego jajka na masełku + kanapeczka, pewnie się ucieszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×