Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość slawietta

Sernik z brzoskwiniami nie wyszedl mi ?

Polecane posty

Gość slawietta

hmm...pieklam go pierrwszy raz i totalna klapa . dlaczego, powie mi ktos ?Mimo ze pieklam go 1 godzine to i tak byl niedopieczony ( wlasciwie kruszonka z wierzchu byla juz ciemna wiec musialam go juz wyjac ) i taki wodnisty , ponadto ser tak jakby skwasnial od tych brzoskwin .Co zrobilam nie tak drogie panie ? a wszyscy go tak chwalili ze jaki dobry a tu u mnie totalna klapa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jatamwolę
Z jakiego przepisu piekłaś i z jakiego sera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slawietta
z normalnego twarogu a z przepisu tu na jakims blogu znalazlam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczekaj
jak dobrze ostygnie to ser się ściagnie. Ja za pierwszym razem też miałam takie wrażenie jak opisujesz. Po porządnym wysygnięciu bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slawietta
wiesz to chyba nie , u mnie to nic nie dalo , bo sernik wystygl i nie byl goracy a i tak wodnisty i tak go bylo dziwnie czuc takim kwasnym jakby skwasnial a tyle sie orobilam a i skladniki eh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość włoszzzkaa
dziwne,to ciasto mi zawsze wychodzi,ale fakt roznie,poza tym ten sernik raczej smakuje jak sie odstoi ,w ogole serniki mi akurat smakują jak polezakują :P ale moze uzylas niezbyt dobrego sera pilnowalas proporcji,przypomnij sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slawietta
ja ten sernik pieklam pierwszy raz , tu znalazlam na jakims blogu i tak byl zachwalany ze jaki fajny puszysty no i bylo zdjecie i te brzoskwinki , wygladal smakowicie a tu totalna klapa na swieta pieklam sernik w kratke i wyszedl super no jesli chodzo o proporcje to w przepisie bylo 1kg sera , a ja mialam troche wiecej ale mysle ze chyba to nie zaszkodzilo , z uwagi na to ze mam duza blache nie chcialam zeby byl niski polezal , wystygl i jak go kroilam to caly sie rozpadal i byl mokry no widac bylo ze nie jest dobry , taki jak powinien byc od spodu ciasto tez takby mi sie nie dopieko bo byl mokry ( a mial byc taki kruchutki ) a skolei musialam go juz wyciagnac bo z gory sie przypalal juz i musze sie jeszcze do czegos przyznac ze nawet jak juz byl zimny to jeszcze raz go do piekarnika i pieklam ale potem wywalilam szkoda mi tak bylo bo kasy troche poszlo i roboty a za to mialabym gotowe ciasto ze skepu i bez nawalu roboty bo i jeszcze dzieciaki ale jak sie chce miec swojej roboty to sie potem na " dutka "wychodzi ehh.... i ten zapach taki skwasnialy ( czy to mozliwe ze od tych brzoskwin w syropie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anisss
Ja też piekłam na święta i wyszedł wspaniale.Co u ciebie mogło być nie tak ? myślę że odsączyłaś brzoskwinie !!!! Ja robiłam też według przepisu z internetu a mianowicie ciasto kruche wiadomo , same żółtka i tłuszcz, 1 kg sera mielonego z biedronki , 70 gr masła , 2 jajka i 1 budyń , 1 szkl. cukru pudru , no i te odsączone pokroje brzoskwinie. Najpierw wylepiłam ciastem blachę , potem ucierałam masło z żółtkami i cukrem pudrem , dodałam 2 białka i dalej ucierałam , następnie ser małymi porcjami i na koniec proszek budyniowy, i koniec ucierania , [ nie za długo ] , masa serowa gotowa , wylewam na ciasto. Ukladam na niej pokrojone brzoskwinie i ścieram na tarce kruszonkę i do piekarnika elektrycznego zimnego nastawionego na 180 stopni na 1 godzinę.Ale ten czas należy zacząć liczyć od czasu aż piekarnik osiągnie żądaną temperaturę.Serniki się długo pieką , czasem trzeba regulować dolną lub górną grzałką albo włączać termoobieg , wszystko zależy od kuchenki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi najlepiej
wychodzi jak piekę 30 minut w 220 stopni. Z ubitych białek na brzoskwiniach wychodzi wspaniała beza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slawietta
anis ja robilam tak 1kostka masla , 3 lyzki cukru pudru , 5 zoltek , 1 lyzeczka proszku , 3 szkl maki - ciasto zagniatam i do lodowki 1kg sera , 2 lyzki budyniu , 1|2 kostki masla 3 jajka 1szkl cukru pudru cale jajka ucieram z cukrem ( tu mi bylo dziwne ze cale jaka ) + maslo ( balam sie czy sie to nie zwazy ) , budyn i ser porcjami i na koniec wyszla puszysta masa , potem brzoskwinie , bialka z cukrem ubite i dalej juz wiesz wiec ja robilam troche inaczej niz ty ale taki byl przepis i niestety nie udal sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczekaj
ja zawsze robię z przepisu ciasto: 2 szklanki mąki 2 łyżki cukru 5 zóltek 3 płaskie łyżeczki proszku 1 margaryna Kasia masa: 1 całe jajko 1 paczka budyniu śmietankowego 1/2 szklanki cukru 1/2 masła lub kasi 80 dkg twarogu półtłustego miękkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczekaj
wydaje mi się, że Ci nie wyszedł, bo za mała proporcja budyniu, który za zadanie ma ściagnąć sernik wstosunku do całego kg twarogu. Ja nie ucieram cukru z jajkiem, tylko wszystko oprócz twarogu miksuję i potem powoli dadaje twaróg nadal miksując. Piekę 30 minut w 2220 stopniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczekaj
oczywiście 220 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotta 23
Ten zawsze się udaje 3 szklanki mąki 20 dag margaryny 5 żółtek 5łyżek cukru 1 łyżeczka proszku do piecz. 1 kg sera 1 jajko 15 dag masła 1 szklanka cukru pudru 1 budyń śmietankowy 2 łyżki maki ziemniaczanej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi się zawsze udaje sernik z brzoskwiniami i robię go z bezą na wierzchu a na spodzie biszkopt. Myślę, że może autorka użyła brzoskwiń z domowych przetworów a nie z puszki, inaczej nie wyobrażam sobie jak takie ciasto może się nie udać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Link z bułeczkamiŻ
Sernik sprawdzony i pewny: Ciasto: 2 całe jajka 2 szklanki maki 1 kostka margaryny 2 łyżeczki proszku do pieczenia 1/2 szklanki gęstej śmietany 8 łyżek cukru 1 cukier waniliowy Wszystkie składniki zagnieść i wyrobić dokładnie,ciasto owinąć w folię i dać na kilka godzin do lodówki. MASA SEROWA: 1 kg dobrego sera tłustego,ostatecznie półtłustego 2 x zmielonego 2 cukry waniliowe 2 budynie waniliowe 4 żółtka 2 całe jajka 1 szklanka mleka 1 szklanka cukru 1/2 szklanki oleju Wszystkie składniki dobrze zmiksować,pod koniec miksować blenderem lub końcówką miksera z nożem - na b.puszystą,jednolitą masę. Ciasto rozwałkować dość cienko i wyłożyć na natłuszczona blaszkę prostokątną 24 x 38 lub podobną.Ciasto ponakłuwać widelcem i podpiec przez 10 minut.Wyłożyć masę serową a na nią do wyboru - albo dobrze odsączone kawałki brzoskwini,albo pokrojone śliwki suszone,albo rodzynki,albo beż owoców i posypać wierzch wiórkami kokosowymi - do wyboru.A tobie sernik mógł się nie udać bo ser był do d......nie wyrażając się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anisss
Ja , na śmierć zapomniałam że jeszcze ubijam pianę , wylewam na ułożone brzoskwinie i dopiero ścieram ciasto [ wyjęte z zamrażarki ]na kruszonkę.Pozdrawiam wszystkich i życzę udanych wypieków w Nowym Roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dropset
Psu za budę wywal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doradczyni się znalazła
sama wywal swój mózg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ty sobie lisbet
wiele nie potrafisz wyobrazic, za mala glowke masz hehehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×