Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaOliwka82

jaki krem do pupy do codziennej pielęgnacji

Polecane posty

Gość MamaOliwka82

Witam, chciałabym prosić o opinie z jakiego kremu do pupki dziecka jesteście zadowolone. Chodzi mi o maść/krem przy każdym przewijaniu pieluszki, a nie taki, który leczy odparzenia (sudocrem). Chciałabym kupić porządny krem, bo te dotychczasowe (linomag zielony, alantan plus maść, alantavit) niestety nie zabezpieczają malucha przed odparzeniem. Co zaglądam do pieluchy, to widzę odparzenie przy odbycie. Sudocremu nie powinno się używać nagminnie, więc go odstawiam na odparzenia. Ale żeby ich nie było? co stosujecie? Myślę nad bepanthenem. Wolałabym tłustą maść, bo np. mąka ziemniaczana wysusza jąderka mojego dziecka i wtedy też jest podrażnienie, więc pudrom/zasypkom dziękuję. Sudocrem też podobno wysusza. Zupełnie nie wiem co kupić i czym smarować. Bez smarowania jest jeszcze gorzej, więc tych rad też się nie posłucham. Będę wdzięczna za sprawdzone sposoby i opinie doświadczonych mam. Moje dziecko ma rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xyzzzzzzzzzzzzz
ja używam Bepanthen maść i zdecydowanie jest najlepsza. Wcześniej też używałam Alantan dermoline, sudocrem, ale Bepanthen jest wg mnie najlepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stosowałam u córki krem Bambino-ten w metalowym opakowaniu,bo ten w plastiku jest do ciała, ale nie do pupy. Siostra też stosuje u synka,który jest alergikiem, ja u bliźniąt też planuję stosować. Efekt był super-nawet na odparzenia, bo siostra początkowo stosowała alantan dermoline i też było różnie. I raz u znajomej przewijała synka i tamta dała jej na odparzoną pupę właśnie Bambino. Jak widać przez wiele lat jest niezawodne.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamama27
smarowałam i smaruje sudocremem - niewiem co to odparzenie - w nocy odkąd synek sypia całą to go nie przebieram - po skończeniu roczku w dzień smaruje sporadycznie - nigdy nie miałam do czynienia z odparzeniem - uważam że po co kombinować - zmieniać, testować kremy itd jak jest skuteczny - szkoda czasu, kasy i pupci dziecka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama babelkow
Ja tez bambino ale ostatnio chetniej Hipp do pupy albo nivea i zadnych odparzen nie ma(raz sie zdarzylo po zmianie mleka)ale hipp sobie z tym pieknie poradzil.Bephanten jak jest juz gorzej to tak.W zasadzie nie smaruje przy kazdej zmianie bo nie ma takiej potrzeby robie to co 2 zmiane i zawsze po kupce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhgv
Bambino w metalowym pudełku różowy i ziajka maść pośladkowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja stosuje
ja uzywam Bepanthen maść.jest tez krem,ale masc jest lepsza.alantan,linomag zawieraja lanowline i niestety czesc dzieci jest na to uczulona,stad podraznienia.u syna sudocrem tez powodował podraznienia. ja zaprzestałam uzywania chusteczek nawlizonych,pupe syna myje woda,wycieram do sucha i smaruje Bepanthenem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diabl123
ja stosuje Linoderm z pentanolem. Bardzo szybko usunąl odparzenia na pupie (mały przy dotyku w tym miejscu bardzo płakał), moim zdaniem jest o tysiąc razy lepszy od Sudocremu, który z odparzeniem sobie nie poradził. Poza tym działa tak jakby znieczulająco i ma fajną konstytencję natłuszczającą, jak maść nie krem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o mnie też położna zapomniała
ja używam nivea przeciw odparzeniom a jak pojawią sie jakieś czerwone kropeczki to sudacrem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja używam maść
na którą receptę dał mi lekarz, za ogromny słoik zapłaciłam 10 zł i używam już 3 miesiąc i pupcia super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaOliwka82
co do chusteczek nawilżanych, ja stosowałam własnie od urodzenia różnych - mój synek nie jest alergikiem i każde mu pasowały. Ale teraz ponieważ coś się dzieje ze skórką, zgłębiłam temat chusteczek i pieluszek i wybrałam te o bezpiecznym (naprawdę bezpiecznym) składzie, bo do tej pory nie zdawałam sobie sprawy ile syfów może być w takich chusteczkach nawilżanych, szok!!! W każdym bądź razie przeszłam na serię baby dream z rossmana, są tak czyste chemicznie, że można by je zaliczyć do ekologicznych. Chusteczki extrasensitive o minimalistycznym składzie i pieluszki baby dream różowe 4+ ekologiczne. Po tej zmianie przynajmniej jajeczka wyglądają ładnie, gorzej z odbycikiem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaOliwka82
No i teraz lata bez pieluchy, mam nadzieję, że powietrze pomoże. bardzo bym chciała używać samej wody i mydełka, ale niestety od dawna pracuję i z małym jest niania (która choć jest świetna na pewno nie będzie małego po każdym siku zanosić do wanny i myć), mojemu mężowi też się nie będzie chciało, a ja cale dnie w pracy. Mogę podmywać go w wodzie z mydłem tylko w weekendy. Ale nie wiem czy to coś da. Taki sposób jest najbezpieczniejszy dla skóry, ale strasznie niewygodny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boriana 81
Robiona w aptece maść. Poproś lekarza o recepte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaOliwka82
przeczytałam skład bambino ochronny krem i dziękuję bardzo...same alkohole, parafina i benzyl. Stanowczo mówię nie:( Zostaje bepanthen lub ten linoderm. Boriana na pewno tym razem od lekarza nie wyjdę bez recepty na taką maść pielęgnacyjną, ale to dopiero 16 stycznia...bo wtedy mamy szczepienie. Do tego czasu muszę coś kupić. Przejrzałam apteczkę i mam: maść witaminowa z wit A, maść tranowa, maść Alantan plus. Coś z tego któraś zna i stosowała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaOliwka82
doczytałam się składu linodermu plus z pantenolem. to niestety nic innego jak Linomag z witaminą E i pantenolem. Sam linomag zielony w ogóle nam nie pomagał, więc czy taki linoderm pomoże, jak to to samo co linomag z witaminami. nie wiem:( bepanthen znany, dobry podobno ale strasznie drogi - koszt 30zł jak nie więcej linoderm - pierwsze słyszę o nim, koszt 10zł dalej nie wiem co kupić;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaOliwka82
ale skład ten linoderm plus z pantenolem ma bardzo bezpieczny, bez żadnych syfów. Bepanthen również. Raczej zdecyduję się na któryś z nich. A dziś małego wysmaruję na noc chyba tą maścią z wit A, bo jak czytam to też polecają na takie problemy. Już boję sie tego sudocremu..od 3 dni smaruję i zero poprawy i wysuszył skórę małemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierpień 2011
Ja testowałam różne, ale od kiedy spróbowałam Mustela to go po prostu wielbię :D Dość drogi ale baaardzo wydajny, zaraz poszukam na Allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w batmana!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bariera wzmocniona przez tlenek cynku...w kazdym kremie do tylka jest tlenek cynku:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janosikjanos
linomag połączony z wazeliną albo specjalny dla maluszków na receptę (nie ma nazwy-jest wypisywany przez lekarza i robiony w aptece,koszt ok, 5, zł,).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaOliwka82
w batmana, wyobraź sobie, że tak kocham moje dziecko, że w niczym nie przesadzam. Dzięki dziewczyny za rady. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w batmana!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ja tez i tego nie neguje ale przesadzasz naprawde.Bambino uzywaly pokolenia i zyja a ty robisz siare ze czego tam nie ma no musi cos byc bo inaczej psulby sie natychmiast.A linomagi itd sa za tluste tak naprawde pomysl ze masz odparzenie i smarujesz sobie tlustym dobrze trzymajacym cieplo produktem to jest tragedia! pomijam fakt ze to wlasnie te kremy do pupy z tlenkiem cynku pozostawoiaja filtr ochronny ktory nie zciera sie w kontakcie z pieluszka.Naprawde zrob test na sobie zobaczysz o czym mowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tylko nie rozumiem po co?
aha, mojemu synkowi pomógł i później pomagał na odparzenia tylko i wyłącznie BEPANTHEN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama miesiecznego dziecka
Co prawda moja corka ma dopiero 4 tygodnie ale u nas jak na razie super sprawdza sie codzienna kapiel z dodatkiem oilatum soft, i tak raz - dwa razy dziennie linomag skore ma ladniutka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TakaSobieMama :)
Przy kazdej zmianie pieluszki cieniutka warstwa bepanthenu.... corka juz z pieluch wyszla a ja nie wiem co to odparzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TakaSobieMama :)
I dobrze ktos tu napisal : nawilzane husteczek TYLKO na wyjscia a na codzien waciki i woda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja do codziennej zmiany pieluszek stosuję puder Alantan. Mam synka- podobno przy chłopczykach pudry są bardziej zalecane. Jestem zadowolona w 100%. Używam puderku od pierwszych dni życia Synka i miał on odparzenie zaledwie kilka razy do dnia dzisiejszego z tym, ze to było spowodowane lenistwem ze str. moich rodziców bądź mojego prawie eks-męża którzy trzymali Maluszka zbyt długo w mokrej pieluszce bądź kupce :/// Jeśli Sudocrem nie bardzo spełnia Twoje oczekiwania- tak było u synka przez jakiś rok-półtorej -dostał maść na receptę Pimafucort. Świetny lek. Zdarzało mi się również stosować Clotrimazolum maść w najmniejszej dawce ()bez recepty) również dawała sobie świetnie radę z jakimikolwiek chrostkami na pupci i z odparzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przy zmianie pieluszki daję puder Alantan - żadne firmowe szajsy, tylko to, i jest super. Na noc smaruję sudokremem, bo wiadomo że mała będzie spała w mokrej pieluszce jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaOliwka82
malutka brunetka, dziękuję bardzo za rady. Pudru nigdy nie stosowałam, spróbuję. Maść pimafucort mam (dermatolog przepisała małemu na 3 dni bo mu się liszajek na jąderku zrobił) - zeszło natychmiast. Maść clotrimazolum też mam. Użyję jak będzie źle. Odparzenie zeszło, jest leciuteńko jeszcze zaróżowiona skórka przy odbycie, teraz profilaktyka. Kupiłam linoderm i zaaplikowałam. Bepanthen trochę drogi:( ale kupię go pewnie następnym razem jak linoderm zużyję. W środę idę tez do lekarza na szczepienie. Może zapytam go też co i jak. Myslicie że odparzenie nie jest przeciwskazaniem do szczepienia (czeka nas kobyła świnka-odra-różyczka)? Mały 3 tyg temu brał antybiotyk i trochę łączę to odparzenie z antyb., mimo, że podawałam probiotyk codziennie i jeszcze 10 dni po odstawieniu antyb. Dla pewności zrobię malemu posiew z kału w celu wykrycia grzybów, mam za darmo więc czemu nie, bez skierowania. Dziękuję raz jeszcze za wszystkie rady. nie mogę się jedynie zastosować do wody i wacików:( bo nie ma mnie w domu. Mężowi się nie chce, niania to nie wiem..w weekendy i wieczorami tak będę robiła kiedy ja się nim zajmuję, ale poza tym to będą szły chusteczki - ale zmieniłam na najbardziej delikatne i bezpieczne bez chemii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaOliwka82
pupcia śliczna, LINODERM PLUS Z PANTENOLEM jest wspaniały. Dziękuję z całego serca mamie, która mi go poleciła. Niesamowity w działaniu. Z czystym sercem polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×