Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość asdffffdsasaa

jak nauczyc sie robic pompki? nie umiem nawet jednej zrobic

Polecane posty

Gość asdffffdsasaa

jestem dosc atletycznie zbudowana, do tego raczej silna (np odkrece sloik ktorego moj facet nie da rady itp). Pracuje fizycznie, mam ladnie wyrzezbione miesnie. Nigdy nie robilam pompek i za cholere nie umiem! Damskie owszem, na kolanach - nie sprawiaja mi trudnosci. ale takiej prawdziwej nie zrobie ani jednej. Byc może nie mam wycwiczonego jakiegoś miesnia? Myslalam, ze zaczne od kilku i skoncze na 100, ale nawet 1 mi sie nie udaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankaakk
Zacznij od czegoś takiego: połóż na podłodze np. dwie równej grubości grubsze książki, oprzyj na nich ręce, zejdź powolutku na dół (zrób pompkę), i wytrzymaj w tej pozycji jak najdłużej. Nie podnoś się, po prostu opadnij na podłogę. Powtórz 8-10 razy z ok. półtoraminutową przerwą pomiędzy powtórzeniami. Pamiętaj o spięciu brzucha (przez cały czas trwania ćwiczenia). 3 dni przerwy, po nich spróbuj zrobić jedną pełną pompkę. Jeśli nie dasz rady to zrób znowu jak wyżej... A jak zrobisz jedną pompkę to spróbuj zrobić dwie ;) Jak dwie nie wyjdą to po tej jednej dobijasz do 10 jak wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdffffdsasaa
próbowałam jak mówisz - sam zjazd w dół był niemozliwy. do połowy zrobilam, potem rece zaczęły mi drżeć i opadłam na dól :P nie poddam sie oczywiście, cwicze ramiona (bicepsy, tricepsy, naramienne), plecy, barki, wiec moze gdy sie ogolnie wzmocnie, bedzie lepiej znasz jakies dobre cwiczenia na plecy? Bo nie moge znaleźc nic na dolna ich część. Górna mam całkiem ok i trenuje pro forma, jednak na dolnej mam troche tluszczu no i slaba jest ta czesc, czesto mnie przez toboli kregoslup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankaakk
A chodzi Ci o ćwiczenia do domu czy na siłownię? Bo w domu to niewiele da się na tę grupę mięśni zrobić... Jeśli nie siłownia a za to możesz chodzić na basen to to właśnie polecam. A na co dzień staraj się jak najczęściej pamiętać o wciąganiu brzucha albo rób coś takiego: http://exrx.net/WeightExercises/RectusAbdominis/BWFrontPlank.html Wzmocnisz w ten sposób mięśnie brzucha bez nadwyrężania kręgosłupa, co spowoduje ustabilizowanie dolnego odcinka pleców i może pomóc w przypadku bólu. Pilates też może być niezłą rzeczą. No i ważna jest też ergonomia pracy (np. prawidłowe podnoszenie ciężarów z podłogi: nigdy nie robimy tego ze skłonu, zawsze z przysiadu przy prostych plecach), sprawdź to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×