Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Angelina1989

Pochłaniacz wilgoci czy Osuszacz Powietrza...

Polecane posty

Gość olek32d
Mi zaczął robić się grzyb i postawnowiłem kupić kupić jakiś dobry, ale na prawdę dobry pochłaniacz wilgoci, zdecydowałem się na takie http://www.pochlaniaczewilgoci.pl/ i nie mam grzyba ani żadnej pleśni na ścianie. W końcu mogę oddychać spokojnie we własnym domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli szukasz urządzenia do osuszania pomieszczeń to koniecznie zajrzyj na stronę Calorex Mam kilka ich urządzeń i sprawują się świetnie. Nigdy nie miałem z nimi żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dzieciaki są alergikami, więc z mezem zainwestowalismy w wentylacje do mieszkania. Skorzystalismy z uskug swietnej firmy http://www.airengineering.pl/, która zajela się projektem i montazem. Od teraz mamy oczyszczone powietrze w mieszkaniu, a dzieciaki tez maja się lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam osuszacz poowietrza. My kupiliśmy Meaco 20 low - super sprawa, zbiera dużo wody - dobra woda do podlewania kwiatków. Osuszacz na stałe stoi w łazience - po kąpieli raz dwa i jest sucho. Jak są imprezy rodzinne i więcej gotuje przestawiamy go do kuchni. No i przy suszeniu prania obowiązkowo musi pracować. Kupiliśmy go przez internet sklep www.dry24.pl ale wiem że te osuszacze są jeszcze w Media Expert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marecki44
Ja swego czasu miałem duży problem z wilgocią w piwnicy, bo miałem zamiar z czasem urządzić tam sobie pracownię. Znajomy polecił mi osuszacz tego typu http://pearl24.pl/pl/p/Odwilzacz-pomieszczen-do-50m2/316 . I faktycznie zdał egzamin, zwłaszcza, ze był bardzo wydajny ... Teraz na szczęście nie mam problemu z wilgoscia czy stechlizna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a może założysz nawiewniki na okna? na pewno poprawi się wentylacja i wilgoć zniknie. Polecam firmę która u nas się tym zajmowała www.nawiewniki-szczecin.pl, bardzo solidni i cena przyzwoita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamil84
Dobre osuszacze powietrza mają w sklepie Firmamtm.pl. Kupowałem tam niedawno takie urządzenie, bo mam podobny problem do Ciebie. Działa bez zarzutu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zamawiałam w Vectorze dla męża. W jego firmie takie sprzęt jest niezbędny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sergila
Osuszcza powietrza jest zdecydowanie skuteczniejszy w przypadku wilgoci w domu. Poza tym jest bardziej uniwersalny, można go używać w wielu przypadkach np. przy remontach . Warto pomyśleć o zainwestowaniu w taki sprzęt http://www.euro.com.pl/osuszacze-powietrza.bhtml , bo jeszcze niejednokrotnie się on przyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zastanawiam się nad kupnem osuszaczy do powietrza www.pdair.pl. Moim zdaniem to najlepsze rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem osuszacz powietrza lepiej się sprawdzi. Ja mam takie urządzenie z www.powietrze.com.pl i daje radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój mąż szukał osuszacza powietrza i ostatnio zamówił z www.powietrze.com.pl Podobno mają dość dobry sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic Tobie nie pomoże. Wilgoć jest w ścianach. Dobrze Ci budowlaniec powiedzial. Osuszenie ścian przez profesjonalistów + docieplenie ścian, bo pewnie od dawna to przez ściany ta wilgoć się dostaje i jak ścian ie uszczelnisz na nowo, to mozesz i pochłaniacze i osuszacze pokupować, a problem nie zniknie. W sprawie osuszacz vs pochlaniacz lepszy jest pochłaniacz, bo on wyciąga wilgoć, która przyczyną wilgoci jest . Osuszacz nic Ci nei da w ogóle , bo on osuszy pomieszczenie, ale wilgoć w ścianach pozostanie. Pochłaniacz wilgoci z kolei będzie spowalniał proces powstawania grzyba/pleśni , ale też nie rozwiąże problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gumballxx
Jakoś parę tygodni temu kupowałem osuszacz powietrza Meaco przez stronę http://dry24.pl i jestem zadowolony. Ma 4 tryby pracy, czyli może osuszać do momentu aż powietrze osiągnie kolejno – 40 procent, 50, 60 albo 35 procent wilgotności (to ostatnie nazywa się Laundry i chodzi o suszenie prania, bardzo wygodna funkcja). Urządzenie jest nowszej generacji, nie pracuje non stop, tylko samo podejmuje decyzję czy powietrze jest na takim poziomie, że trzeba je osuszyć czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ej ludzie , piszcie do rzeczy a nie wklejajcie reklam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Osuszacz powietrza będzie tu dobrym wyborem. Przy podobnym problemie pomógł wynajem jednego z modeli od mador-osuszanie.com/ i zostawienie go na kilka dni, aby w pełni wysuszył mieszkanie po zalaniu. Efekt przeszedł nawet moje oczekiwania, ale w tym wypadku to akurat bardzo dobrze, bo udało się rozwiązać problem, dlatego trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
według mnie takie osuszacze czy pochłaniacze wilgoci tylko na chwilę poprawią sytuację:( problemem jest zła wentylacja, skonsultuj to z fachowcami, np. firma www.nawiewniki-szczecin.pl, jest bardzo dobra, na pewno pomogą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K123456
Witam. Chciałam zapytać co myślicie o osuszaczu iqube Freshair ? Mam mały pokoik, grzyba nie mam ale pojawiła sie pleśń na tyłach szaf ;( Kupiłam 2 osuszacze typu HumiStop i zaczęłam intensywniej wietrzyć pokój. Myślicie ze tak zapobiegawczo wystarczy ten iqube Freshair ? Moze ma ktoś na forum takie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te, kolo od nawiewnikiszvzecin jesteś żałosny. Myślisz, że ludzie sa tak głupi i dadza sie nabrać na reklamę powtarzana co trzy posty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniiaa21
Ja miałam problem z wilgocią w pomieszczeniu gospodarczym, gdyż mamy tam pralkę i bardzo mały grzejnik. Wilgoć utrzymywała się od powstania budynku, ponieważ nie zdążył naturalnie się osuszyć, a już wprowadzali się ludzie. Postanowiliśmy pozbyć się tego problemu raz na zawsze i wynajęliśmy sprzęt do osuszania od http://mt-osuszanie.pl/, gdyż tę firmę polecił nam szwagier który korzysta z ich usług jako firma budowlana. Musze przyznać, że takiego efektu się nie spodziewałam. Pozbyliśmy się wilgoci na dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula2678
Jeśli chodzi o osuszacze powietrza, to na pewno warto sobie zerknąć na tę stronę http://www.sadlos.pl/osuszacze.html . Jest tam bowiem wiele ciekawych rozwiązań dopasowanych do różnych potrzeb. Warto tam zerknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepszy będzie pochłaniacz wilgoci. Na electro.pl widziałam kilka za małe pieniądze i sama chyba kupie bo mi w kuchni zaczęła wilgoć wchodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćFUFU
Większość odpowiedzi to kompletne bzdury czy inne farmazony. Po pierwsze kłaniają się podstawowe zasady wentylacji. Po drugie należy rozróżnić osady pleśniowe od grzyba. Zatem po kolei: 1-- Podstawowym problemem jest nieprawidłowa wentylacja w mieszkaniach. Zwykle każdy z nas ma kratkę wentylacyjną w łazience oraz 1 kratkę wentylacyjną w kuchni. I do niczego one nie będą służyć jeśli nie zostanie zachowana podstawowa reguła prawidłowej wentylacji --- "tyle powietrza mokrego zostanie z mieszkania usunięte ile świeżego zostanie do niego dostarczone". Słowem, jeśli nie ma wentylacji nawiewnej nie będzie żadnego ciągu wentylacyjnego w kratkach wentylacyjnych wywiewnych. Jak uzyskać zatem nawiew. Mogą to być albo nieszczelne okna albo zainstalowane w nich listwy mikrowentylacyjne nawiewne. Zawsze otwarte, szczególnie zimą. W każdym pomieszczeniu (każdym pokoju). Powietrze czyste i suche sączy się do pokoi, odbiera wilgotne, poprzez podcięcie drzwi w pokojach (lub otwarte) oraz kratkę wentylacyjną w łazience wędruje ono do kratek wywiewnych, które tylko w takiej sytuacji spełniają swoją rolę. Wiele osób myli szczelność z oszczędnością. Montują nowe , plastikowe , szczelne okna i zaczynają hodowle pleśni. Teraz różnica między grzybem a osadami pleśniowymi. Osady pleśniowe tworzymy sobie sami na własne życzenie. Para wodna w pomieszczeniach od dawna źle wentylowanych kondensuje się na zimnych ścianach (zwykle na ścianach zewnętrznych , okiennych zimą lub na ścianie przylegającej do klatki schodowej nieogrzewanej. Mieszając się z roztoczami i kurzem tworzy zaczątki osadów pleśniowych. Oczywiście ta wilgoś w mieszkaniu jest z nami cały czas ale potrzebuje zimnej ściany aby się skondensować i w nią wejść. Dlatego problem zwykle pojawia się jesienią i zimą. Nic nie da zwiększone ogrzewanie i podkręcenie grzejników. Będzie ciepło ale nadal wilgotno. Jest jeden podstawowy sposób na pozbycie się powstawania nowych osadów pleśniowych z powietrza. Zapewnić prawidłową wentylację, odpowiednią cyrkulację powietrza i nie płakać , że zimą trzeb wydać 10 % więcej niż zwykle na ogrzanie tego powietrza zasilającego nasze mieszkanie. To tyle. Jeśli zaś ktoś już tego nie potrafi zrobić i nie ma ochoty to może się ratować OSUSZACZEM , który powinien w okresie jesieś/zima/wiosna pracować non-stop czyli całodobowo. Ale to już jest leczenie objawowe. Skutków a nie przyczyn. Dalej odnośnie pleśni i grzyba. --- Wczesne osady pleśniowe można bezproblemowo zetrzeć suchą ściereczką i nie pozostawiają one żadnych śladów na ścianie. Jeśli zaniedbamy temat i nie zauważymy , że pleśń nam się zbiera od kilku miesięcy za szafami czy w narożnikach to zabrudzą one ściany. Po zmyciu , będzie trzeba zaimpregnować ścianę i dopiero potem pomalować. Problem z głowy najwyżej na 7-10 miesięcy , potem od nowa. Jeśli zaś dopuścimy by pleśń rozwijałą się wiele miesięcy - zamienia się ona w grzyba - czyli wnika w tynk, a w ekstremalnych przypadkach również głęboko w ścianę. Wtedy problem też jest duży. Wyjątkiem jest grzyb wychodzący ze ściany (a nie będący wynikiem nalotów wewnątrz mieszkania) Np, sącząca się od lat dziurawa rynna w narożniku. Aczkolwiek takie przypadki - to 1-2% wszystkich. Generalnie walczycie z pleśnią. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zgadzam się jeśli wentylacja bedzie prawidłowa to nie bedzie takich problemów. Jeśli macie zle wykonana instalację to mozecie skorzystać z ich pomocy http://www.termopolice.com/klimatyzacja . U mie jak wykonali instalacje problem grzyba zniknął od razu i na zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxi28
Nie potrafie rozszyfrowac tych symboli na odwilzaczu powietrza sa 3 pierwszy to koszulka drugi to wiatraczek w koleczku zamkniety a trzeci to puste koleczko ?? Na ktorym suszyc pokoj? Pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pochłaniacze wilgoci to, za przeproszeniem, zupełna dupa. Kupiliśmy któregoś roku 3, po jednym do każdego pokoju, a rok później co? Już takich nie sprzedawali, tabletki do tego nie do dostania. Szkoda kasy. Przymierzamy się do kupna osuszacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×