Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość9012

Romantyczna kolacja

Polecane posty

Gość Gość9012

Witam! Wiem,że temat ten pojawiał sie na miliardach forów,jednak nigdzie nie znalazłem odpowiadajacej mi wypowiedzi(ale ja wybredny:D).Otóż: Planuje zrobić w domu romantyczną kolacyjke dla-uwaga-koleżanki,na której bardzo mi zależy(heh,ktorys rok z kolei sie o nia staram-dziwnie to brzmi,ale co zrobic-zakochalem sie i tyle,albo jak kto woli-zauroczylem). Wiem,że dziewczyna nie chce mieć styczności z owocami morza(nie rozumiem tego:D no ale wiadomo,ze nie kazdy musi to lubiec-moze kiedys ja przekonam:D) lubi za to kuraka nawet bardzo:) cos chciałbym wymyślić związanego właśnie z tym kurczakiem,ale żeby to było coś,hmm..wykwintnego?nie zwykla piers z kurczaka z frytkiem i salatka,ani tez,zeby to nie byl kebab,bo to mozna zamowic spokojnie w knajpie i nie ma co sie wysilac,a tak nie chce(chyba rozumiecie;)) Do tego jakis deser ciekawy?:)jaka macie propozycje? Możecie tez zapodac swoje propozycje kolacji,byleby byly w miare latwe w przygotowaniu gdyz mistrzem kuchni nie jestem(ale moge liczyc na mala pomoc w przygotowaniach) i zeby to nie bylo jakies wywolujace rewolucje rzoladkowe:D bo juz wtedy dziewczyna chyba bedzie miala mnie calkowicie dosc :D:D Troszke sie rozpisalem ale chcialem przedstawic wam cala sytuacje,aby bylo wam latwiej pomoc;) z gory dziekuje za wypowiedz:) P.S.Do picia bedzie jakis sok ewentualnie drink lekki wiec niech to nie beda dania pod winka czy innego rodzaju alkohole:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może kurczak pieczony
na piwie? :) a żeby był wykwintniejszy to polecam go troszkę nafaszerować warzywami ;) do tego ziemniaki pieczone, przyprawione jakimiś aromatycznymi ziołami i jakaś lekka surówka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poleciła bym udka
faszerowane,w dobrym sklepie poproś o wytrybowanie udek,lu zrób to sam w internecie można znaleźć filmiki pokazowe jak trybować i zrób np. takie: mały słoiczek suszonych pomidorów 200-250g pieczarek cebula sól,pieprz ziołowy suszone zioła: oregano, bazylia olej Pieczarki pokrój w kostkę,cebulę również,podsmaż na oleju,podlej wodą i duś,aż będą miękkie i całkowicie odparuje z nich woda,pokrój pomidory,udka przypraw pieprzem ziołowym i solą,oraz ziołami. Albo bardzo polecam sałatkę z wędzonym udkiem,którą znalazłam na kafe: 5 jajek ugotowanych na twardo i pokrojonych w kostkę 1 duża czerwona papryka pokrojona w kostkę 1 duży por pokrojony w półtalarki i sparzony wrzątkiem 30 dkg pieczarek,pokrojonych w kostkę i ugotowanych do miękkości 1 puszka kukurydzy - odcedzona z płynu 1 duże udko wędzone lub 2 mniejsze,mięso oddzielone i pokrojone w mała kawałki. Wszystkie składnik dokładnie wymieszać,dodać łyżkę musztardy sarepskiej i z 10 łyżek majonezu,doprawić solą i pieprzem do smaku,możesz dodać drobno pokrojoną natkę pietruszki. Farsz do udem może być inny np.szpinak,mielone mięso z pietruszką zieloną itp.farsze doradzi ci net!POWODZENIA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość9012
NO no:) wydają sie być dość ciekawe te wasze przepisy;) a moglabys/moglbys opisac dokladniej ten pierwszy przepis?:)Może jeszcze macie jakies inne propozycje?:) no i co do deseru,to co myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda gospocha
Kup filet z kurczaka,zmiel go na najgrubszym sitku,na patelni podsmaż 1 dużą cebulę na zloty kolor(na oleju)Na podsmażoną cebulę daj mięso i wszystko razem podsmaż z 10 minut,ciągle mieszając,osobno na patelni,na oleju podsmaż ok.30 dkg pieczarek,2 marchewki utarte na tarce o grubych oczkach,1 pietruszkę,kawałek selera(tez utarte jak marchewka),podsmaż to kilka minut,potem podlej wodą i duś do miękkości.Gdy grzyby z warzywami będą miękkie i bez wody,wymieszaj z mięsem,dokrój natki pietruszki(niekoniecznie)wymieszaj dopraw solą i pieprzem) kup gotowe ciasto francuskie i zawiń w nie ten farsz piecz ok 20 minut na zloty kolor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A na deser gruszki oblane goraca gorzka czekolada do picia jakies lekkie winko biale oczywiscie albo martini bianco ze spritrm i cytryna :) lub limonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawalam tez przepis na kurczaka po japonsku pyszota do tego ryz ziolowy najlepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Owoce morza - stfu. Zrób sos serowy z nachos, a potem mi powiedz, jak zrobiłeś...to też zrobię...i zjem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość9012
Super,dziekuje za wasze wypowiedzi:) ktorys z przepisow napewno wezme,jeszcze nie wiem ktory-za jakis tydzien dopiero ta kolacja takze mam czas na zastanowienie:)dziekuje i pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda gospocha
Powiedz już po - czy kolacja "wypaliła"!!!!!I co przygotowałeś.Postaraj się o nastrój!Świece itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podpisuje sie pod poledwiczka z gorgonzola :) proste, eleganckie, smakowite do granic mozliwosci. no, chyba ze ktos nie lubi ;) ale bez winka, jak autor zapowiada, to az prawie szkoda takiego dobrego jedzenia marnowac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość9012
Kolacji jeszcze nie bylo.Studiujemy w roznych miastach i rzadko zjezdzamy do domow wiec jest to troche klopot:/moze za niedlugo cos sie uda zrobic;) dzieki za kolejne przepisy,jeszcze przemysle,ktory wybrac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolwiśnia
Zabierz ją do Domu Kresowego w okolicach Warszawy!Mają spory wybór dań!Na pewno wybierzecie coś dla siebie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×