Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
agaczar13

Lodówka pod zabudowę-wasze opinie-POMOCY

Polecane posty

Gość p-u-d-i
lodówka w zabudowie wygląda super, ale decydując się na nią powinniśmy zwrócić uwagę na pojemność, bo zazwyczaj są dużo mniejsze od tych wolnostojących... przed zakupem proponuję zajrzeć na http://www.nokaut.pl/lodowki/ i porównać modele, które nas interesują :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilona małecka
Moim zdaniem akurat zabudowana lodówka jest średnim pomysłem. Bo po co? U nas mamy w zabudowie kuchenkę, zmywarkę, a nawet krajalnicę, zobaczcie - http://www.centrum.meble.pl/p69851,promocja-krajalnica-aes-62-sr-do-zabudowy-srebrny-metalik.html W przypadku lodówki jest to moim zdaniem zbędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rex turbo
kto teraz lodówki pod zabudowę kupuje? to było na topie 7 lat temu masz super dwudrzwiowe, nowoczesne, wygodne ewentualnie bok zabudujesz z płyty lub regipsu,żeby blacha nie biła po oczach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tą zbierającą się wodą nie powinnaś się martwić, lodówki maja odpływy, jak go niczym nie zapchasz to woda nie będzie stać:). Przynajmniej w lodówkach Whirlpoola tak to jest rozwiązane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam45
Zdecydowanie odradzam lodówke do zabudowy.niestety zrobilem ten błąd w tym roku w aneksie kuchennym.Wizualnie jest lepiej gdy lodowka stoi w meblu nie zabudowana może być jedynie lnox najlepiej Side by Side a i tak trzeba umieć zaprojektowac taki aneks. Zdecydowanie taniej i prościej jest gdy kodówka jest zabudowana. Nikt nigdzie nie pisał o powaznej wadzie takiego rozwiązania a mianowicie o odgłosach jakie wydaje taka lodówka i nie chodzi mi o pracę silnika sprężarki bo to mozna dobrać cichy model a o "prztykanie,pykanie i temu podobne odgłosy " spowodowane prawdopodobnie różnicą temperatur tak sie domyslam bo nie przychodzi mi na myśl inny powód tych odgłosów. W nocy tragedia ja to słyszę przez zamknięte drzwi do sypialni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PawełM
Odnowię troche temat dotyczący lodówek w zabudowie. Może ktoś z Was ma/miał podobne doświadczenie. My mamy w domu właśnie taką lodówke w zabudowie i drewniane drzwi tej lodówki wyginają się w łuk przez co lodówka nie chce się zamknać, a nawet jak się da to za chwilę się otwiera. Najwyraźniej drewno użyte do drzwi nie schło odpowiednio długo i teraz się wygina/wypacza. Razem z żoną przykleiliśmy zabezpieczenie przed otwieraniem dla dzieci, które zostało po naszym ciekawskim maluchu, no ale to przecież nie tak powinno być. Problem jest też taki, że mineły 4 lata od zakupu i montażu całej kuchni i niebardzo wiemy co dalej... Nie kontaktowaliśmy się ze sprzedawcą bo mamy wrażenie, że powie nam, że wszystko jest po gwarancji, ale pomyślałem, że zadzwonie do fabryki(Polska produkcja) i zapytam co w takich sytuacjach....Tylko nie wiem czy my mamy jakiekolwiek paragony za tą zabudowę... Co jeszcze moglibysmy zrobić? Pewnie starać się dobrać coś pod kolor...Masakra...Może jednak macie Państwo inne pomysły, które wskażą nam światełko w tunelu, a nie szparkę uchylonych drzwi lodówki:/ Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepsze lodówki to lodówki wolnostojące. Jeśli jednak stoimy przed wyborem lodówki pod zabudowę to warto zapoznać się z kilkoma wskazówkami, bo źle wybrana lodówka i wymiary oznaczają szybką awarię - jak w moim przypadku. Polecam przeczytanie artykułu na ten temat, który z pewnością pomoże w najlepszym wyborze. http://www.najlepszelodowki.com.pl/blog/lodowkadozabudowy/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DonZbyszek
Jeżeli mamy do dyspozycji dwa słupki to dobrym pomysłem jest wstawić oddzielnie wysoką lodówkę (bez zamrażalnika) i oddzielnie do drugiego słupka (np. pod piekarnik) samą zamrażarkę. Ja mam taki układ Electrolux ERP34900X + Electrolux EUN1100FOW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sambojja
Lodówki wolnostojące ładnie się prezentują, mnie się podoba lodówka z czarnego szkła od lg, a że firma montuje do nich kompresory linearne to tym bardziej zasługują na uwagę bo są ciche i energiooszczędne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sprzęt agd do zabudowy to poważna decyzja, dość sporą ofertę związaną z tego typu artykułami ma http://www.wior.pl/pl/sprzt-agd-do-zabudowy.html zajrzyj, może znajdziesz cos dla siebie. Ja ostatnio dorwałam tam w promocyjnej cenie kuchnię gazową i blat kuchenny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile na średniej klasy sprzęt trzeba liczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gamboziak
Zobaczcie tutaj - http://www.nowoczesnekuchnie.pl/ Macie tam opisane całe zagadnienie, a generalnie opłaca się mieć całe wyposażenie w zabudowie, my akurat z lodówki zrezygnowaliśmy, ale część naszych znajomych właśnie zabudowę ma. Tutaj akurat nie jestem do końca przekonany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Proszek do prania
Tak jak pisałam już 3 lata temu moja lodówka cały czas działa bez zarzutu, i mimo że jest zabudowana to miejsca nie brakuje dla 4 osobowej rodziny :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
robienie słupka z piekarnikiem i zamrażarką jedno pod drugim to strzelanie sobie w kolano. lodówka koło piekarnika to też niewiele lepiej. większość piekarników w trakcie i po użytkowaniu oddaje ciepło, które wytworzy, przez co lodówka/zamrażarka zużywa więcej prądu i szybciej się psuje. nie wiem dlaczego takie niepraktyczne rozwiązanie jest lansowane przez "projektantów" kuchni. i nie mówicie mi, że nowej generacji piekarniki się nie grzeją, bo przetestowałam już ich kilka i każdy oddaje ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniborek
Nie wiem dlaczego tak dużo pojawia się wypowiedzi, że lodówki w zabudowie wydają dziwne odgłosy (bulgoty, piski, zgrzyty). Jest to niestety problem wielu nowych lodówek, niezależnie od tego czy są wolnostojące czy do zabudowy . Ja akurat takie odgłosy słyszę codziennie w swojej wolnostojącej, a także w wolnostojących lodówkach u rodziny i znajomych. Zwolennicy wolnostojących straszą, że lodówki do zabudowy są bardzo małe/dużo mniejszej pojemności niż wolnostojące. Widocznie potrzebowali dużo wiekszej lodówki niż standardowa. Gdy weźmiemy pod uwagę lodówki podobnej wysokości: do zabudowy ok. 177cm (+ ok. 10cm na obudowę z cokołem) i wolnostojącą 186cm (taką posiadam), to się okaże, że różnica w pojemności to ok. 15-30L (moja BEKO 205/87L, AEG czy Elektrolux do zabudowy 202/75L). Co może odstraszać potencjalnych użytkowników lodówek do zabudowy, to to, że są nieco węższe od wolnostojących i np. wielkiego półmiska z wędlinami tam się nie upchnie (w mojej wolnostojącej szer. wew. to ok. 50cm, więc z tym półmiksiem nei mam kłopotu ;) Druga sprawa, to estetyka za którą trzeba dpłacić, tak przy wolnostojących (design) jak i tych do zabudowy (zakup szafki). Na zakończenie, powiedzmy sobie szczerze, nie we wszystkich kuchniach lodówka wolnostojąca będzie dobrze wyglądała. A już zwłaszcza aneksy kuchenne w minimalistycznym salonie potrzebują gładkich tafli szafek i ukrytych sprzętów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam się w 100% z powyższym "monibora". :D Wynajmujemy mieszkanie, w którym stoi zabudowana lodówka od 5ciu lat, woda nigdzie się nie zbiera, rozmiar standardowy, wygląda bardzo estetycznie, bowiem cała kuchnia zabudowana. Właśnie kupujemy sprzęty do własnego mieszkania, salon z aneksem, który będzie cały zabudowany, łącznie z lodówką i niczego się nie obawiamy. Koleżanka kupiła 2 miesiące temu lodówkę wolnostojącą i wyjątkowo głośno chodzi. Więc to raczej kwestia danego modelu, producenta itp., a nie tego czy pod zabudowę, czy też nie. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roksana_M
Lodówka pod zabudowę ma swoje plusy i minusy - zresztą jak wszystko :). Sama stoję przed podobnym wyborem no i nie wiem, szukam informacji po całym internecie i znalazłam fajny wykaz plusów i minusów: https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/sprzet-agd/wolnostojaca-czy-do-zabudowy-480.html, zawsze to jakaś kropla w morzu wiedzy na temat sprzętów kuchennych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też przyłączam się do tego zdania. Sama mam lodówkę do zabudowy akurat Amici i nic nie trzeszczy, nie stuka i nie puka. I przyznam, że nikt ze znajomych nie mówił mi o takim czymś takim..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak Amica do zabudowy to moim zdaniem bardzo dobrym wyborem będzie model BK316 z no frostem w zamrażarce i półkami z hartowanego szkła i balkonikami w chłodziarce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jak powiedz ci się spisuje ta lodóweczka? Wcześniej jaką miałaś? Jakie dostrzegasz różnice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Amica ma akurat fajne te lodóweczki do zabudowy a i ceny nie są w cale jakies wysokie. Tu już ktoś pisał o tym BK316.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I poza tym są moim zdaniem lekko tańszę od innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość banan123
Hejka, możecie mi powiedzieć jaki model lodówki z zamrażarką będzie pasować do szafki z BRW Family Line - Szafka DL_60/207 - nie mam pojęcia jak znaleźć odpowiednią, pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też planowałam zakup lodówki pod zabudowę, ale szybko zrezygnowałam z tego pomysłu. Już po pierwszej wizycie w sklepie. Zamrażalnik mini to mało powiedziane, góra jeszcze jakoś wygląda. Ale znalazłam inne rozwiązanie. Zwykła lodówka obudowana panelem meblowym. To znaczy tak zrobiliśmy z mężem, że kupiliśmy zwykłą dużą lodówkę i zrobiliśmy panel. Krótko mówiąc stoi w szafce ;-). A z zewnątrz też jej nie widać. Naprawdę polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milexica
Ja ze swojej strony poleciłabym lodówkę od LG. Sama posiadam lodówkę typu no frost od tego producenta, też w zabudowie i naprawdę sobie chwalę. Warto sprawdzić stronę http://www.lg.com/pl/lodowki - oferta jest szeroka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam w swojej kuchni lodówkę do zabudowy - http://www.kernau.com/produkt/kbr-17122-chlodziarko-zamrazarka-do-zabudowy.html Teraz minęły dwa lata, jak ją kupiliśmy i przyznaję, że nadal wygląda i działa jak nowa. Nie mieliśmy z nią żadnych problemów, działa sprawnie, zbytnio nie hałasuje, czasem były krótkie przerwy w dostawie prądu, ale na szczęście lodówka posiada zdolność przechowywania w razie braku zasilania do 11 godzin. To był dobry zakup :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×