Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jo------anna

Termin lipiec - wrzesień 2012, jest ktoś?

Polecane posty

Gość Jo-------anna
Ze ponoc hormony nie te itd. tak samo jak sie ma wieksze libido w ciazy, ja osobiscie mam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
Moj to sie tak nastawił na syna i wszystkich przekonuje, a tu się okaże,że córa wyjdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam z sikaniem to samo. Jak tylko chwile wstrzymam to boli brzuszek :( Tez myslalam, ze w drugim trymestrze ustapi to sikanie... Ustapilo na 2-3 tygodnie i znowu wrocilo :P Joanna ja tez mam czarne wloski na brzuchu i podobno jest chlopiec :) Moze to jakis zabobon ktory sie u mnie sprawdzi :) Akurat tak sobie zartowalam, ze Jasia testosteron sprawia ze mam meski brzuch :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
U nas tez jestrzadziej,ale nie ze wzgledu na to,ze mi sie nie chce,a na to ze sie boje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas to samo :( Ochota jest, ale boje sie za czesto :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
Mi wszystko jedno, sama chyba wolałabym dziewczynkę, ale ze względu na Rafała - on jest taki ekstremalny facet, deska snowbordowa, windsurfing, spadochrony, quady itp - skłaniam się też ku synkowi. Jak będzie córa, to zrobi z niej chłopczycę ;) Tzn może nie wizualnie, bo preferuje delikatne, subtelne kobiety, ale w sensie zamiłowań ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
Amefa, to może i ja chopcyka będę miała ;) Rafał jest pewny. Zobaczymy czy ma MESKA intuicje ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój też chce chłopca to jest chyba normalne a ja chcę dziewczynkę zobaczymy co wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi bez różnicy byle zdrowe było. Zmykam do domu miłego wieczoru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
No ja właśnie znam facetów, którzy chcieli pierwszą córę;) i zwykle właśnie mają synka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj maz marzyl o coreczce :) Ja tez z reszta :) Ale juz sie przyzwyczailam do mysli, ze bedziemy mieli synka. Najwazniejsze, zeby sie urodzil caly i zdrowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
Kurcze, to jeszcze tyle czasu do 21 tygodnia, jak ja wytrzymam? Chyba na kalendarzu będę zakreślać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przynajmniej bedziesz miala pewnosc co do plci :) U nas jeszcze sie moze to zmienic :P Ale masz cierpliwosc niezla :P Ja mam wizyty co 3 tygodnie i mam zamiar na kazdej robic usg :) I tak mi sie dluzy strasznie ten czas... A wizyty lekarskie masz czesciej i takie badanie ginekologiczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
Tak, normalne wizyty mam co 2 tygodnie :) W tym badanie ginekologiczne i słuchanie serduszka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc dziewczyny,mam takie pytanie wiecie może gdzie można wykonac amnopunkcje??(coś takiego)nie wiem czemu ale złe mi wyszły wyniki z krwi z tego badania prenatalnego(niby na usg wyszło że wszystko ok,a tu z krwi takie chocki klocki wyszły:( Nie wiem co mam o tym myślec:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
Kasiulek, test Pappa bardzo często przekłamuje. Dlatego ja nie robiłam. Jakie wyszly wyniki na usg i ile masz lat? Widoczny był nosek? W pappa biorą pod uwagę wiek, jakieś tam hormony, które czasem bywają w wysokim stężeniu,mimo, że wszystko jest ok. Jakie Ci wyszło ryzyko wad? Ja mam taki temat (nie,żebyś się kwalifikowała do tej grupy), ale tam gdzieś dziewczyny w trakcie podają nazwiska świetnych lekarzy: http://www.fozik.pl/forum/vt,48,237,912,19460,przeziernosc-karkowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na usg wyszło wszystko dobrze,dobrze widoczne kości nosowe,przeziernośc karkowa 1 mm,a tu z krwi wyszło duże prawdopodobienstwo że mały moze miec zespół downa:(i tak że już nie wiem nic z tego co mam o tym myślec i jak to mam rozumiec:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
Ponoć test Pappa przekłamuje i daje 60 % szans a usg genetyczne 80%. Niewiele dzieci z ZD ma kość nosową w tych tygodniach ciąży i tak niską przezierność. Myślę,że wszystko jest ok. Ja miałam robić test Pappa, ale naczytałam sięw necie takich historii, że zrezygnowałam. Były matki,że usg wychodziło super, a Pappa dawał np 1: 4. Kobiety robiły amnipunkcję albo się denerowały całą ciążę. Zyly w stresie, a dzieci zdrowe. Zrezygnowałam więc z tych badań. Skoro jest nosek, niskie NT, prawidłowy przepływ w żyłach to naprawde ryzyko ZD downa jest bardzo bardzo nikłe. Jakie wyszło prawdopodobieństwo wady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tzn ja nie wiem jakie wyszło prawdopodobienstwo,bo ja to mam tylko napisane jaka jest norma dla mojego wieku 1:1023,a na moim badaniu wyszło 1:425:( -ale usg dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
1 kobieta na 425 z takimi wynikami urodzi chore dziecko, czyli: 0.23 kobiety na 100. Czyli masz 99.77% szans, że dziecko jest zdrowe. Czy to mało? Na amniopunkcję kierują gdy wiek matki jest ponad 35 lat lub prawdopodobieństwo większe niż 1: 300.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiulek91 kup sobie aktualne wydanie miesiecznika M jak mama. Akurat sa w nim opisane inwazyjne badania prenatalne:) Amniopunkcja wiaze sie z duzym ryzykiem poronienia :( Mysle, ze skoro te wyniki z usg mialas dobre, to niepotrzebnie robilas ten test Pappa... On jest jeszcze mniej wiarygodny niz usg genetyczne. Nie denerwuj sie :) Napewno Twoje dziecko jest zdrowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje wam bardzo że tak potraficie podtrzymac na duchu. Co do tego badania pappa to miałam skierowanie na to usg i ten test własnie:( Ale jeszcze raz dziekuje wam bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
Dokładnie, testy Pappa to jak wróżenie z fusów. Dziecko ma kostkę nosową: Od około dwóch lat wiadomo, że pomiędzy 11 a 14 tygodniem ciąży u większości płodów z Zespołem Downa niewidoczna jest kość nosowa, która daje się uwidocznić u ponad 99% zdrowych płodów w tym okresie ciąży. Dziecko ma niskie NT: Obecnie pomiar ten uznawany jest za jeden z najdokładniejszych wskaźników ułatwiających rozpoznanie zespołu Downa u nienarodzonego dziecka. Badania naukowe udowodniły, że u płodów dotkniętych wadami genetycznymi (m.in. zespołem Downa) oraz wadami serca wartości tego pomiaru są znacznie podwyższone. Amefa, a Ty miałaś test Pappa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joasiu a jak mam rozumiec to że kobiety są kierowane na amniopunkcje wtedy gdy prawdopodobienstwo jest większe niż 1:300?czyli ja sie też do tego kwalifikuje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiulek Ty masz teraz 21 lat? I lekarz dal Ci skierowanie na test Pappa niby po co? Niepotrzebnie Cie tylko zdenerwowalo to badanie :( Mialas w rodzinie jakies wady genetyczne, ze skierowano Cie na to badanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
Nie, nie kwalifikujesz się, masz za niskie prawdopodobieństwo wad aby robili Ci te badania, chyba, ze się uprzesz i za nie zapłacisz. A może akurat twój lekarz da skierowanie. Ale ryzyko 1:425 nie jest wysokie. Masz tylko 0.23% szansy, że dziecko jest chore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×