Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jo------anna

Termin lipiec - wrzesień 2012, jest ktoś?

Polecane posty

Joanna ja nie robilam testu Pappa. Nawet jesli usg genetyczne wykazaloby jekies nieprawidlowosci i tak urodzilabym to dziecko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
ja nie robiłam, bo właśnie są później takie sytuacje, naczytałam się już w necie takich historii. Sieją niepotrzebny zamęt tymi testami.. Kasiulek, przeczytaj ostatni komentarz z poprzedniej strony, bo nie wiem czy pzeczytałaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie,u mnie w rodzinie nie było takich chorób,u męża w rodzinie tak samo nie było nic. Co do wieku to tak w sierpniu skończe 21 lat,a co do tych badan to sama sie nad tym zastanawiam po co mi je dawała,choc zauważyłam że co wizyte to ja mam po kilka badan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
A np. NT miałaś dużo niższe niż ja. A to główny marker w badaniach genetycznych. Nie martw się. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
Jak to po co - aby kasy dostać. te badania robia po 35 roku życia lub gdy usg wychodzi bardzo źle. Ale nie 21 letniej dziewczynie,której dziecko miało nizutką przezierność i widoczny nosek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joasiu tak przeczytałam,już mi troche lepiej przymajmniej bede spokojniejsza,dziękuje Wam dziewczynki bardzo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
Mi lekarz wyliczył na podstawie usg , że mam 1:6500, Ty masz lepsze wyniki niż ja, także jakbyś patrzyła na usg a nie na testy Pappa (które często oszukują), to masz pewnie dużo lepsze wyniki, bo i NT niższe i młodsza jesteś. Byłam u dobrego lekarza, z dobrym sprzetem i w jego pomiary wierzę,a nie w jakieś wróżby testowe. ;) Poza tym testy pappa to czysta statystyka. Nie mówią czy dziecko jest chore czy zdrowe, określają tylko prawdopodobieństwo. A na pappie nie wiem czy nie wyszłoby mi np 1: 50, bo mam dość duży poziom hormonów..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już nic nie wiem z tego,najlepiej to by było chyba nie robic żadnych badan ,żeby sie nie denerwowac i nie przejmowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiulek tak jak Ci pisalam-niepotrzebnie tylko Twoja lekarka zasiala niepokoj :( Tak mlodej osobie chyba sie nie robi takich badan... Zwlaszcza, ze w rodzinie nie mialas zadnych przypadkow chorob genetycznych, a na usg wyszly swietne wyniki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
Patrz na usg. Jest dobre, lepsze niż moje. Lepsze niż niejednej dziewczyny z tego forum. Masz naprawdę bardzo, bardzo dużo miejsca do górnej granicy. To akurat moje tabelki, ale pokazują ryzyko wad. Twoje z usg wychodzi jeszcze mniejsze niż u mnie: Patrz na tabelkę: http://imageshack.us/photo/my-images/696/img0377ovg.jpg/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym nnie robila tej amniopunkcji. Za duze jest ryzyko poronienia :( Szczerze mowiac to wolalabym sie nie dowiedziec o chorobie dziecka i sie zamartwiac do konca ciazy. Zespol Downa jest nieuleczalny i nie mozna nic zrobic, poza usunieciem ciazy a dla mnie to jest absolutnie niedopuszczalne Lepiej spokojniee czekac na rozwiazanie bez zbednych nerwow. Te dodatkowe badanie tylko dostarczaja nowych zmartwien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha,czyli mam rozumiec że mam przestac sie martwic i moge spac spokojnie w nocy DZIĘKUJE WAM BARDZO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
Kochana,musisz sama to przemyśleć.Amniopunkcja polega na wkuwaniu się w brzuszek i pobieraniu płynu owodniowego (?),w którym jest naskórek maleństwa. na tej podstawie określa się czy dziecko nie ma wad genetycznych. Może skontaktuj się z dobrym lekarzem, On Ci wszystko wyjaśni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
No pappa nic nie wnosi, niepotrzebnie Cię na to skierowali. Ale jak pisałam 99.7%, że dziecko jest zdrowe, taka wychodzi statystyka z Twoich wyników po Teście pappa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tzn czy dziecko bedzie drowe czy chore to i tak go urodze-wkońcu to nasze maleństwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
A ten krzyżyk w tabelce to mój wynik. Jak widzisz do kreski 95% jeszcze dużomiejsca, u Ciebie jeszcze więcej. Bo miałaś 1.0, a ja 1.4. także nie martw się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzisz Kasiulek skoro bez wzgledu na wszystko chcesz urodzic to dziecko, to nie martw sie potencjalnymi chorobami :) Tak naprawde w kazdje chwili cos moze sie stac. Dlatego powinnysmy cieszyc sie kazdym dniem i myslec o pozytywach, bo nasze dzieci lubia kiedy mamy dobry humor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
Cieszę się,że mogłam pomóc,bo tak naprawdę nie ma się czym martwić.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też to właśnie już słyszałam,że lepiej sie malenstwo chowa jak wie że mamusia ma dobry humor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
Dokładnie. Gorszy jest stres,który towarzyszy badaniom niż wyniki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sie tak wymadrzam, a sama sie martwie bo mnie cos kluje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
2.1 i tak jest w normie. :) A ja miałam malutkie dziecko - 49 mm. Także widzisz, każda coś sobie znajdzie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jak byscie opisaly slowami jakie to jest uczucie jak malenstwo sie rusza? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amefa nie martw się mnie też ciągle kuje boli i też się martwię ale to chyba normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×