Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ewela1234

Krewetki przepisy!!!

Polecane posty

Gość ewela1234

Witam chcę po raz pierwszy spróbować krewetek i zrobić je u siebie w domu, tyle że nie mam dobrego i sprawdzonego przepisu??? Jeśli możecie podzielcie się swoimi doświadczeniami przepisami, proszę o najdrobniejsze szczegóły bo w temacie krewetek jestem zupełnie zielona. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda żona ...88
Do sałatek możesz dodawać te małe koktajlowe. Natomiastna ciepło kupuj te większe . Najlepiej obrane. Bo wtedy wycinasz tylko ten czarny pecherz na grzbiecie . Ja mam dwa przepisy. Pierwszy robisz ciast naleśnikowe i dolewasz piwa. Obtaczasz krewetki i na głęboki tłuszcz. Drugi-mnie osobiście smakujący o wiele bardziej- Obrane krewetki polewasz olejem , przyprawiasz wedle uznania. Może być sporo czosnku-wtedy są jeszcze lepsze. Mieszasz rękami i zostawiasz na ok 1-2h aż przejdą przyprawami. Później smażysz. Można do tego podać sałatkę z sałaty lodowej, pomidorów , papryki itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takajajaaaa
Najlepsze krewetki są smażone na masełku lub oliwie, z dodatkiem świeżo wyciśniętego czosnku (dużo), chilli i zielonej pietruszki :) Mmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja robie spagetti z krewetek. Smaze je na oliwie ddaje wycisniety czosnek, gotuje osobno makarn, ggy jest ugotowany dodaje go do patelni gdzie sa krewetki i daje posiekana pietruszke. Makaron sie obkleja pietruszka i jest pychaaa, do przepisu daje sie pokrojone suszne pomidory tez ale ja za pierwszym razem o nich zapomnialam, i tak juz zostalo :0 ale naprawde polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrrany boskie
świnie :O znów będę przez Was żarła na noc 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takajajaaaa
Pozdrawiam Panią powyżej :) Mnie tez jakiś apetyt po tych wpisach krewetkowych chwycił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrób marynatę z miodu, octu balsamicznego, oliwy, czosnku i chilli:) Potrzymaj w tym krewetki, potem wrzuć wszystko na patelnię i napawaj się arcydziełem kubańskiej kuchni;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krewetki w miare duze (40-50/kg) sa smakowitsze od tych mniejszych, ale to tez zalezy od zrodla itd. na 3-4 porcje kupujesz pol kilo, obierasz, podsmaza na odrobinie masla posypane sola, pieprzem i jakas mieszanka ziolowa, najlepiej tak z czosnkiem. mozesz tez dodac normalny czosnek, ale osobiscie za bardzo do krewetek nie smakuje, lecz to kwestia gustu. podsmaza doslownie po minutce-dwie z kazdej strony, zalewasz slodka smietanka, psypujesz sporo zielonej pietruszki, doprawiasz startym parmezanem i na makaron. osobiscie bardzo smakuja mi do tego cienkie nitki pelnoziarniste, ale to juz kwestia osobistych preferencji i stanu posiadania :) (na taka olosc krewetek smietanki ma byc 1/3 - 1/2 szklanki, a sera z 5 lyzek. mozna tez sprobowac bez sera, ale wtedy dodac oliwy do makaronu :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k_pilarska
Krewetki imbirowe grillowane na SteakRock'u Składniki 1 porcja: 250 g krewetek vannamei 1 grapefruit 1 łyżka oliwy z oliwek 1 łyżka posiekanej natki pietruszki 1 łyżka startego świeżego imbiru 2 starte ząbki czosnku Sól, pieprz Przygotowanie: -Krewetki jeśli są mrożone rozmrażamy, myjemy, osuszamy, -Grapefruita szorujemy, kroimy w ósemki, -Sok z jednej cząstki wciskamy do krewetek, -Dodajemy do nich oliwę, natkę pietruszki, imbir, czosnek i przyprawy, -Kamień SteakRock wkładamy do piekarnika rozgrzanego do maksimum na ok 40 minut, -Po wyjęciu układamy na nim krewetki i cząstki grapefruita, -Opiekamy z każdej strony przez ok. 3-4 minuty, -Krewetki świetnie smakują polane sokiem z grillowanych grapefruitów i kromką świeżego chleba. Gotowe ! Proste, a jakie smaczne i efektowne !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepsze krewetki jakie jadłam to te w Krakowie. Kiedyś zamawiałyśmy z koleżanką z Hurry Up Shrimp , tam są pyszne! Bardzo mi smakowały. Bardzo dobrze wspominam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×