Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

Przyszła mama za kierownicą !

Polecane posty

Pytanie kieruję do mam lub przyszłych mam, które są kierowcami. Czy zapinacie/zapinałyście pasy w ciąży ? Ja przy pierwszej ciąży na samym początku tak, a później już nie. Do końca nigdzie niemogłam się doczytać, czy kobieta w ciąży musi, czy nie musi, albo jeśli nie zapina to na własną ospowiedzialność. Pytałam wtedy znajomego instruktora prawa jazdy, gdyż uznałam, że powinien się znać na tych przepisach i powiedział, że nie musi, a nawet nie powinna, hmm... nie zapinałam. Będąc kierowcą już 11 lat, policja pierwszy raz zatrzymała mnie w ubiegłym roku ( na kontrolę trzeźwiości :D ) - policjant tylko spojrzał na mnie i brzuch i kazał jechać dalej bez dmuchania - nie zwrócił mi uwagi na brak pasów. Los chciał, że taka sytuacja w ciąży miala miejsce aż 3 razy i nigdy policja nie zwróciła mi uwagi na brak pasów. Gdy byłam ostatnio na wizycie u gin, kiedy założył mi kartę ciąży, powiedziałam: " no to teraz znów bezkarnie mogę jeźdźić bez pasów ", a lekarz na to, że ciąża nie zwalnia mnie od niezapinania pasów, hmmm... i tu zdurniałam. Jak wy się na to zapatrujecie. Jak mnie znów kiedyś zatrzymią, albo będą gdzieś z zasięgu ręki to normalnie podeję i się zapytam. Powiem, że na końcówce pasy bardzo mi przeszkadzały, a nawet zaczynało go brakować :D Nie zapinałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po którymś miesiącu już nie ma obowiązku wg kodeksu. Ale dla mnie to głupota. Lekkie hamowanie i wylądujesz na przedniej szybie lub kierownicy uszkadzając lub zabijając siebie i dziecko. Pas można spokojnie zapiąć pod brzuchem lub kupić takie adaptery. Jest to na pewno bezpieczniejsze niż jazda bez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xyzzzzzzzzzzzzz
ja też zawsze zapinałam. Jeśli jest niewygodnie można dokupić specjalne adaptery do pasów dla kobiet w ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moye t
2 ciąże i zawsze zapinałam pasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W artykule pisze: " Prawo drogowe zwalnia je nawet z tego obowiązku " - czyli nie zapinamy jak nie chcemy. No to teraz już wiem dlaczego Miśki nie zwróciły mi uwagi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też zawsze zapinam, czy jadę w krótkie trasy czy bardzo długie, czy po drogach lokalnych czy autostradzie, zawsze z zapiętymi pasami! nie jest to wygodne ale myślę że bezpieczniejsze i dla mnie i dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapinałam pasy w ciąży, ani razu nie jechałam bez. Mnie pas bardziej przeszkadzał na początku bo miałam brzuch bardzo wrażliwy na ucisk i mnie bolało. Jednak musiałam zapinać bo nie była to ciąża zaawansowana. Jadąc jako pasażer trzymałam pas ręką by nie uciskał a w ciąży zaawansowanej już mi nic nie przeszkadzało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pasy nie zawsze
ratują życie. Pamiętajmy, że nie jedna osoba żyje właśnie dzięki niezapiętym pasom, bo własnie wyleciała przez przednią szybę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mireczkaa
miałam adapter i zapinałam. Nie umiem jeździć bez pasów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jdcsd
Pierwsze slysze. Ja zapinam, ale jestem dopiero w 5 miesiacu i brzucha zupelnie nie widac, zreszta jestem niewielkich rozmiarow to chyba i w 9 miesiacu z latwoscia sie dopne pasami. Ja bym nie ryzykowala, mocniej zahamujesz i wyladujesz na szybie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×