Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Nikkko

Ceremonia nadania imienia czy "chrzest" po ateicku

Polecane posty

Gość Nikkko

Słyszeliście o czymś takim? Organizował ktoś z Was taką ceremonię? Jesteśmy niewierzący ale chcemy żeby nasz syn miał honorowych rodziców oraz żeby został społecznie przyjęty do naszej wspólnoty. Jak byście zareagowali jakbyście dostali zaproszenie na taką uroczystość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaftanik niebieski
a co to za wspolnota?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A ja wypowiem się
Jeśli bym dostała zaproszenie na ceremonię nadania imienia, to czułabym się wyróżniona , nie ważne czy to uroczystość w mojej religii czy każdej innej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaftanik niebieski
do ktorej sekty nalezycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piccolo bianco
wtf?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość splendido
na bank jakas sekta:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A ja wypowiem się
Dlaczego od razu sekta??? ludzie ogarnijcie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghtdsjgydkuk
Nikkko Chrzest w chrześcijaństwie obrzęd nawrócenia i oczyszczenia z grzechów, mający postać sakramentalnego tzw. obmycia wodą, któremu towarzyszy słowo (Ef 5,26).jak dla mnie to glupota taka ceremonia...jak mozna swietowac cos czego nie ma .co to za zwyczaje?zauwazylam,ze ateisci zaczynaja promowac tego typu imprezy...niby zwyczaje chrzescijanskie,ale po swojemu...zenujace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pooitt
bez sens ten "chrzest"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nikkko
Żadna sekta, chodzi nam o ceremonie humanistyczną. Chrzest napisałam w tytule tylko żeby lepiej było zrozumieć o co chodzi. Ta ceremonia nie ma w sobie żadnego boskiego pierwiastka. Po prostu jest to uroczyste nadanie imienia i wyznaczenie rodziców honorowych, którzy będą wspomagać rozwój dziecka w tolerancji, otwartości i poszanowaniu dla wszystkich wartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga.w
To jest tzw chrzest cywilny idziesz do urzędu i powiedzą ci wszystko bo u nas chyba powoli się praktykuje takie ceremonie z tym że nawet jak wyznaczysz opiekunów dziecka to i tak nie ma to żadnej mocy prawnej . Więc to że zaprosisz wyznaczonych przez Was opiekunów i rodzinę do urzędu nie ma i tak znaczenia bo tylko wy jako rodzice podpisujecie odpowiednie papiery a celebrowac nadanie imienia możecie gdzie chcecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minnkfa
ojp! Jaka sekta!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bezsensu0takie na sile antychrzesijanskie:/ po co to? tez nie chcilam dziecka ale nie robilam takich rzceczy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ta pani Humerczyk od slubow humanistycznych co byla w TVN tez organizuje ceremonie nadania imienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość PL
Dnia 15.01.2012 o 00:20, Gość ghtdsjgydkuk napisał:

Nikkko Chrzest w chrześcijaństwie obrzęd nawrócenia i oczyszczenia z grzechów, mający postać sakramentalnego tzw. obmycia wodą, któremu towarzyszy słowo (Ef 5,26).jak dla mnie to glupota taka ceremonia...jak mozna swietowac cos czego nie ma .co to za zwyczaje?zauwazylam,ze ateisci zaczynaja promowac tego typu imprezy...niby zwyczaje chrzescijanskie,ale po swojemu...zenujace

Niby zwyczaje chrześcijańskie... które kiedyś były pogańskie. Kontekst kulturowy tych ceremonii jest dużo starszy niż chrześcijaństwo i nie jest zarezerwowany tylko dla jednej grupy kulturowej np. chrześcijan. Ten archetyp kulturowy występuje w każdej grupie kulturowej na swój sposób. Kwestia zmycia grzechu pierworodnego to (w tym aspekcie) religijna nadbudowa archetypu przyjęta we wspólnocie chrześcijańskiej, w którą chrześcijanie wierzą... a inni nie. Nie rozumiem dlaczego ktokolwiek miałby się czuć zażenowany? Czym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Oczywiscie.  Z checia poszlabym na taka impreze.  To jest swietowanie waznego wydarzenia w zyciu rodziny i bliskich znajomych.  

Postrzyzyny odbywaly sie we wspolnocie przedchrzescijanskiej tyle, ze w wieku 7 lat kiedy oficjalnie nadawano dziecku stale imie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Mojego meza kuzynka organizowala taka impreze ale ja na nia nie poszlam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×