Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

domeon

Dieta wegetariańska- jak ułozyć?

Polecane posty

Witam, jestem 21 letnim chłopakiem o szczupłej sylwetce. Planuje przejść na wegetarianizm, lub po prostu wzbogacić swoją dietę o zdrowsze posiłki. Nie zamierzam schudnąć, jestem szczupły jak już wspomniałem, chcę raczej oczyścić organizm i zlikwidować paskudny trądzik. Zasada jesteś tym co jesz. Próbowałem antybiotyków itd. nie pomogły na tą chorobę skóry. Może dieta coś zdziała. Tylko mam problem, nie wiem jak dobierać produkty, jak stworzyć w ogóle taką dietę ? Może podacie jakieś przykłady posiłków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na cerę podobno pomaga kasza. Ja byłam 3 dni na kaszy jaglanej i zauważyłam poprawę. Jeśli nie masz problemów z naczynkami, zrób sobie peeling z aspiryny: 2 aspiryny rozdrobnić, wymieszać z 1 łyżeczką jogurtu naturalnego, wcierać kilka minut w twarz, spłukać. Nie gwarantuję, że pomoże, ale spróbować nie zaszkodzi. No i ogranicz słodycze i tłuste potrawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwrrr
Zasady sa proste: jak najmniej przetworzonego jedzenia, jak najwiecej swiezego i zywego. Owoce, warzywa, orzechy, kasze - zamiast makaronow, bialego chleba, fast foodow itd. Nie jestem zadna specjalistka, ale radzilabym Ci sprawdzic, czy nie masz jakichs nietolerancji pokarmowych - sprobuj np na miesiac odstawic mleko (ktore wielu ludziom nie sluzy, btw) i zobaczyc jak organizm reaguje. Tak samo z pszenica. Poczytaj o zdrowym odzywianiu, duuzo zrodel jest w internecie. I nie zakladaj, ze od diety wegetarianskiej bedziesz od razu piekny i zdrowy. Lody i paczki tez moga byc wegetarianskie ;) Mieso wcale nie jest tak niezdrowe. Wazne, zeby jesc z glowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwrrr
Ja odkad nie jem miesa mam ladna cere, ale wczesniej (tzn po okresie nastoletniego tradziku) nie mialam tez problemow. Ale bardzo pomogla mi calkowita zmiana uzywanych kosmetykow: zadnych wysuszajacych zeli anty-tradzikowych, zadnych typowych drogeryjnych srodkow napakowanych detergentami (nic co ma w skladzie sodium laureth sulfate np.), naturalne produkty do pielegnacji cery. Teraz nie musze traktowac skory zadnymi kremami, nie przetluszcza mi sie, a jak czasem umyje twarz sama woda to tez nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie zakładam, że będę piękny po diecie wegetariańskiej ;D ja już mam bardzo zniszczoną skórę przez trądzik, obecnie mam na przemian krosty, stany zapalne i blizny, ale mam nadzieje, że choć trochę pomoże. Nie liczę na cud. Chodzi o to, że chce zacząć odżywiać się zdrowiej, jeżeli ktoś zna jakieś przepisy na wegetariańskie jedzenie, które jest trochę zdrowsze to będę wdzięczny za podzielenie się nimi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej @domeon zasięgnąć opinii certyfikowanego lekarza medycyny estetycznej, który - przeprowadziwszy odpowiednie badania - będzie w stanie stwierdzić, jakie pokarmy i z której grupy są dla Ciebie najodpowiedniejsze oraz które mogą wpływać na zły stan Twojej skóry. Układanie diety na własną rękę niesie ze sobą duży stopień ryzyka i może przynieść odwrotny od zamierzonego skutek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hopipolla23
teraz w ofercie masz tyle fajnych wege rzeczy! sama jestem w szoku, bo kiedys tego nie bylo wcale ja ze swojej strony polecam na konkretny obiadek np. Pulpety Wegusie...sa do dostania w kazdym sklepie chyba. sa w sosie pieczeniowym, w sosie pomidorowym...pycha i wege:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ułożyć.... nie ma sensu tworzyć jakichs wymyślnych zestawów. grunt to warzywa i kasze oraz straczkowe. Jak wejdziesz do netu i wpiszesz przepisy wegetariańskie to powyskakuja ci róóóóózniaste strony ze świetnymi przepisami - ja osobiście dałabym sie pochlastać za moją własną (wiem, nieskromna jestem) lasagne warzywną - zadna z mięsem jaka kiedykolwiek jadłam nie ma nawet szans w starciu. A kotlety sojowe mielone? Z mężem przyzliśmy najlepsze gastronomiczne orgazmy przy mielonych sojowych :) Porzucając mięso, masz szansę na poprawę cery - dużą, ale to nie stanie sie po tygodniu czy po miesiącu, to musisz wiedzieć, proponuje też zakup "żywego mydła" http://emgreen.pl/24,mydlo-w-plynie-poj.-500-ml.html po 1 użyciu zasuszyły mi sie pryszcze na brodzie. Z resztą poczytaj o EM ach, może powinieneś je też pić. Taki zestaw dieta plus EMy to bomba zdrowiotna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam dietę oczyszczająca warzywno-owocową 2-4 tyg. wg dr Ewy Dąbrowskiej www.ewadabrowska.pl - oraz wyklucz na jakiś czas gluten z jadłospisu - przeczytaj artykuł na Google pt. Gluten; To, czego nie wiesz, może cię zabić. - polecam też filmy na YouTube 1/ Jedzenie ma znaczenie 2/ Mleko - czynnik chorobotwórczy 3/ Warsztaty Viktorii Boutenko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuffka
ja znam np. szynycel od primaviki! fajna rzecz, w smaku bardzo dobre:) tez nie ejm miesa i jest mi z tym dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dieta na trądzik niekoniecznie
na problemy z cerą dieta nie zawsze pomaga ale jak chcesz oczyścić organizm i pozbyć się trądziku przestrzegaj pewnych zasad: - odstaw ostre przyprawy a także ketchup i musztardę -wypijaj dużo wody niskosodowej np arctic -odstaw chipsy i napoje gazowane -zupki chińskie i gorące kubki(im mniej syfu tym lepiej) - pij herbatki z bratka i zieloną -bardzo pomagają jogurty naturalne z prawdziwymi kulturami bakterii - odstaw majonez i sztuczne sosy -jedz kaszę , pieczywo pełnoziarniste - jak najwięcej surówek i sieżych owoców , jak soki to świeżo wyciskane jesli dzieje się cos złego z cerą pamiętaj pierwsza reaguje jak cos nie jest w porzadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z mlekiem mozliwe prawdziwe
ja nie mogę laktozy i jakichś białek mlecznych, a niestety w młodości miałam zaostrzony trądzik , tylko dziwne ,że jak jem sery i masło to się to nie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laberry
Moj drogi na trądzik to poczytaj o retin-a i na youtubie poogladaj efekty i jak dieta to raw food zapraszam np na vitalmania.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozdrawiam hipokrytów
taaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wizerunkowa3
a pewnie,ze prz3chodz:) ja sobie inaczej nie wyobrazam zycia bez tego. a z potraw polecam Pasztet z cieciorki meksykanski...mily posmak i sycaca rzecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weganin33
- odstaw ostre przyprawy a także ketchup i musztardę -wypijaj dużo wody niskosodowej np arctic -odstaw chipsy i napoje gazowane -zupki chińskie i gorące kubki(im mniej syfu tym lepiej) - pij herbatki z bratka i zieloną -bardzo pomagają jogurty naturalne z prawdziwymi kulturami bakterii - odstaw majonez i sztuczne sosy -jedz kaszę , pieczywo pełnoziarniste - jak najwięcej surówek i sieżych owoców , jak soki to świeżo wyciskane dieta na trądzik niekoniecznie - bardzo dobrze napisane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vdgdf
A badania hormonalne robiłeś? Sądząc po tym, że brałeś jakieś dziadowskie antybiotyki to pewnie nie, a to jest pierwsza rzecz, którą powinieneś zrobić. Jeśli już chcesz oczyścić organizm, to na pewno nie wegetarianką, tylko Dąbrowską jak ktoś już wyżej wspomniał. Te wegetariańskie gulasze i inne mają tyle samo świństwa w sobie co zupki chińskie. Zadbaj bardziej o wątrobę, a twarz przemywaj wodą utlenioną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga654
W takiej diecie trzeba szczególnie pamiętać o tym, aby uzupełniać kwasy omega3. Jak to zrobić? Tutaj https://www.youtube.com/watch?v=NUJSNRm9OyE znajdziecie odpowiedź na to pytanie. Jak widać jest to możliwe i wykonalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość migioss
Super przyprawy sprzedają w sklepie NMR (http://nmr.com.pl). Ta do smalcu – palce lizać. Mam też wypróbowaną przyprawę włoską i grillową. Akurat było teraz kilka miesięcy gdzie ten grill u nas w ogródku często był odpalany i mięso z ich posypką smakowało dużo lepiej, wszyscy goście się zachwycali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kammka8
Ja nie jestem zwolenniczką samodzielnego układania, taka jest prawda. Zawsze coś nie jest dobrane tak, jak powinno. Taniej wychodzi zamówić. Codziennie się ma dobre i zdrowe jedzenie z dostawą pod drzwi. Mogę sama polecić catering pudełkowy z Happy Food – właśnie taką dietę w swojej ofercie mają http://www.happyfood.com.pl/ jem, jest okej i jestem zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi dieta pudełkowa osobiście bardzo dobrze służy, już nie wspominając o tym jak bardzo jest to wygodny system dla takiej zabieganej osoby jak ja, która głównie jadała w biegu, gdzieś w jakiś fast foodach. Od paru miesięcy mam dietę niskokaloryczną ze strony https://www.wygodnadieta.pl/i chudnę równo, stopniowo, ale konsekwentnie. Firma działa bezproblemowo, zawsze rano są na czas, mam zestaw 5 posiłków na cały dzień, nie muszę się już głowić – co zjeść itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzysztof

Burgery z Biedronki wymiatają. To jest naprawdę coś super. One chyba dopiero niedawno weszły do sprzedaży, ale widzę, że cieszą się popularnością. W sumie marka jest znana i sprzedaje w różnych sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raastaa

Może nie trzeba od razy układać dokładnie całego jadłospisu, ale stopniowo, po trochę podmieniać produkty do których jest się przyzwyczajonym na warzywa. Czasem ktoś może być zmuszony do przejścia na weganizm od zaraz, ale jeśli tak nie jest - wydaje mi się, że nie ma co się forsować. Ja np. mięso stopniowo zastępowałam warzywami, przygotowując mniej więcej te sam potrawy co zwykle. Zamiast mięska świetnie sprawdzają się rośliny strączkowe - jak groch fasolka mung, azuki, (biogo.pl/fasolka-mung-adzuki-pinto?preview=true) soczewica, ciecierzyca. Można podobnie je doprawić, są sycące, pełne wartościowych składników, witamin, minerałów i co najważniejsze - BIAŁKA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×