Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misia2407

Do osób które chodziły na sprach kurs w Niemczech.

Polecane posty

Mysle, ze ten 6-miesieczny kurs jest lepszy. Nie pamietam zupelnie ile za niego placilam - to juz bylo ok. 4 lata temu. Musisz sie o to dowiedziec w sekretariacie tej szkoly albo w internecie. Ale radzilabym ci isc do sekretariatu - tam czasami mozna sie dowiedziec o roznych znizkach - w zaleznosci od twojej sytuacji finansowej itd. ( na stronie internetowej rzadko sa takie informacje).. Zaden z moich nauczycieli nie mowil po polsku - no i bardzo dobrze;)) Powodzenia w nauce, jezyk niemiecki nie jest trudny;)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysle, ze ten 6-miesieczny kurs jest lepszy. Nie pamietam zupelnie ile za niego placilam - to juz bylo ok. 4 lata temu. Musisz sie o to dowiedziec w sekretariacie tej szkoly albo w internecie. Ale radzilabym ci isc do sekretariatu - tam czasami mozna sie dowiedziec o roznych znizkach - w zaleznosci od twojej sytuacji finansowej itd. ( na stronie internetowej rzadko sa takie informacje).. Zaden z moich nauczycieli nie mowil po polsku - no i bardzo dobrze;)) Powodzenia w nauce, jezyk niemiecki nie jest trudny;)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgr5
ja studiuje w Bochum :) chodzilam na kurs do Volkshochschule. Placi sie duzo mniej niz w normalnych centrach bo oni dostaja dofinansowania z budzetu panstwa. Popatrz tutaj http://www.vhs-bochum.net/index.php5?page=166. Ten kurs nazywa sie Deutsch als Fremdsprache(DaF) i ma kilka poziomow. Ja placilam okolo 150 za semestr(!) w porownianiu do innych ofert to jest niebo a ziemia. Pozatym oni maja cierpliwosc do osob ktore nie znaja jezyka wiec sie nie masz co przejmowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgr5rt
ja studiuje w Bochum :) chodzilam na kurs do Volkshochschule. Placi sie duzo mniej niz w normalnych centrach bo oni dostaja dofinansowania z budzetu panstwa. Popatrz tutaj http://www.vhs-bochum.net/index.php5?page=166. Ten kurs nazywa sie Deutsch als Fremdsprache(DaF) i ma kilka poziomow. Ja placilam okolo 150 za semestr(!) w porownianiu do innych ofert to jest niebo a ziemia. Pozatym oni maja cierpliwosc do osob ktore nie znaja jezyka wiec sie nie masz co przejmowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgr5
ja studiuje w Bochum :) chodzilam na kurs do Volkshochschule. Placi sie duzo mniej niz w normalnych centrach bo oni dostaja dofinansowania z budzetu panstwa. Popatrz tutaj http://www.vhs-bochum.net/index.php5?page=166. Ten kurs nazywa sie Deutsch als Fremdsprache(DaF) i ma kilka poziomow. Ja placilam okolo 150 za semestr(!) w porownianiu do innych ofert to jest niebo a ziemia. Pozatym oni maja cierpliwosc do osob ktore nie znaja jezyka wiec sie nie masz co przejmowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgr5
ja studiuje w Bochum :) chodzilam na kurs do Volkshochschule. Placi sie duzo mniej niz w normalnych centrach bo oni dostaja dofinansowania z budzetu panstwa. Popatrz tutaj http://www.vhs-bochum.net/index.php5?page=166. Ten kurs nazywa sie Deutsch als Fremdsprache(DaF) i ma kilka poziomow. Ja placilam okolo 150 za semestr(!) w porownianiu do innych ofert to jest niebo a ziemia. Pozatym oni maja cierpliwosc do osob ktore nie znaja jezyka wiec sie nie masz co przejmowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgr5
qwa wszystko sie wyslalo potrojnie glupia kafe a ja myslalam ze to moja wina albo mojego internetu grrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje bardzo za odp,napewno sie zapisze i mam nadzieje ze uda mi sei czegoś nauczyć:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość llalalaaaa
to troche sporo 250 euro za miesiac... Jak mozesz to napisz jesli uda Ci sie załatwić zeby mniej płacic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no sporo,sporo ale jak nie pojde na kurs to napewno sama w domu niczego sie nie naucze. Jak pozałatwiam wszystko to dam znac:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MonikaDM
Hallo... 'misia2407'; udało się cos z tym kursem załatwić? Ja mieszkam w Niemczech od 3 tygodni dopiero, mój mąż tu pracuje i ma niemieckie obywatelstwo; jestem tu zameldowana i ubezpieczona, złożyliśmy dokumenty w tut. nazwijmy to "urzędzie pracy" i wyłaliśmy papiery odnośnie kursu językowego dla mnie (bo ja jestem "zielona" jeśli chodzi o język niemiecki), z tym, że nie chcę czekać aż łaskawie ktoś da mi znać o kursie dla mnie i sama może sobie znajdę jakiś kurs i będę mogła im to tylko zgłosic. Gdzieś wyczytałam że na te kursy się strasznie sługo czeka. Prawda to jest? Jaka szkoła jest najlepsza, mieszkam w Nürnberg i to tu interesują mnie szkoły. Zajęcia poranne bo nie pracuję, a i bez znajomości języka nie łatwo mi będzie znaleźć pracę z tego co się już orientowałam; a już taką jaką miałam w PL to może za 10 lat;) Na forach internetowych naczytałam się różnych informacji, ale podejrzewam, że co land lub miasto to jest jednak inaczej, wolałabym o ile to mozliwe jakieś informacje z Nürnberg lub najbliższych okolic. Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuję za informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kathe72
Witajcie. Mieszkam od kilku miesięcy w Bochum. Chciałabym iść na kurs niemieckiego. Czy macie jakieś świeże wiadomości w tym temacie? Co, gdzie, kiedy? Pozdrawiam. Kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Swój kurs niemieckiego zaczęłam w Warszawie, a po przeprowadzce kontynuowałam od tego samego momentu w Niemczech. Goethe Institut ma porozrzucane swoje placówki po świecie i takie rozwiązanie wydaje mi się naprawdę wygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kathe72
Wracam do tematu kursów. Otóż byłam w Caritasie i sympatyczny pan mówiący po polsku, polecił mi kilka placówek w Bochum. Niskie ceny za kurs, gdyż są dotacje państwowe. Polecam Wam, abyscie poszli do Caritasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggff
Skuteczne metody ma Tomasz Zalewski (prowadzi swoją stronę na http://zalewskitomasz.pl). Mi bardzo pomógł, a przygotowywałam się do egzaminu z niemieckiego na uczelni. Dobry kontakt, jasne warunki cenowe, super pomyślany pakiet materiałów do nauki. Pierwszy raz nauka języka nie sprawiała mi takiej męki jak zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szprechajaca
Moja koleżanka trafiła na świetnego nauczyciela i sporo się nauczyła, chyba najwięcej zależy od podejścia kursanta ;) Ja pracuje jako opiekunka osób starszych w Niemczech i mi taki kurs niemieckiego zapewniła agencja opiekunkawniemczech.eu. Miałam fajną nauczycielkę, cierpliwą, która ogarnęła naszą grupę. Bez znajomości języka jest znacznie trudniej się odnaleźć za granicą, lepiej sobie oszczędzić dodatkowych nerwów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwassi
Wiadomo, że pewniej się czujesz, jak jedziesz i znasz język. Wszystko rozumiesz, nie stresujesz się. A niemieckiego jest się w stanie dość szybkko nauczyć w stopniu komunikatywnym. Ja kiedy uczyłam się w gimnazjum i liceum. Rok temu zapisałam się do szkoły językowej Pi School na odświeżenie języka na 2 semestry i po pierwszym widziałam już efekty. Teraz płynnie mówię, swobodnie piszę po niemiecku i na bieżąco uczę się nowych słówek - ze słownictwem wiadomo, że to cały czas człowiek się uczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wertas
Skutecznie prowadzi szkolenia z niemieckiego pan Zalewski, może ktoś też z jego kursów korzystał? Można się zapisać na lekcje internetowe przez Skype, są one robione raptem dla kilku osób także jest bardzo kameralnie, a w takich warunkach najlepiej się wiedzę przyswaja. Nie ma nic gorszego jak kursy robione pod duże grupy...nigdy z czegoś takiego jakiejś sensownej wiedzy nie wyniosłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przełamałam barierę komunikacyjną w języku niemieckim przez kurs u pana Tomasza, https://zalewskitomasz.pl/. Lektor z prawdziwym powołaniem, sporo ciekawostek i przede wszystkim skupienie na mówieniu, a nie na suchych zasadach gramatycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×