Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość mandarynka123

Plusy i minusy soczewek oraz okularów?

Polecane posty

Gość gość
i okulary i soczewki mają zalety, ja mam jedne i drugie, korzystam w zależności od sytuacji, do sportu lepsze soczewki, nie wynosi mnie to drogo, bo u mnie w Tarnobrzegu jest dobry, tani salon optyczny http://kosinski.tarnobrzeg.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak dla mnie soczewki nie mają żadnych minusów i jestem zadowolona że mogłam na nie zamienić okulary. Natomiast okulary są dla mnie przede wszystkim mniej praktyczne jeżeli chodzi o wygodę bo staram się prowadzić raczej sportowy tryb życia. Grunt żeby soczewki były dobrze dobrane. Jak ktoś jest z Opola to polecam w tej kwestii PolOptyka www.poloptyk.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość crivitta
ja nosiłam i soczewki i okulary, soczewki wiadomo że są wygodniejsze ale ostatnio bardzo mi przeszkadzały... a że jestem osobą bardzo aktywną to wlasciwie tyllko to wchodziło w rachubę. no ale teraz zdecydowałam się na mikrosoczewkową korekcję wzroku i nie żałuję. szybko się po takim zabiegu dochodzi do siebie, wlasciwie to można od razu normalnie funkcjonować. i to jest mega wygodne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lesza
no wlasnie!! i to jest w tym Lentivu fajne że nie trzeba dochodzić do siebie długo. można normalnie funkcjonować na drugi dzień. nie wiem czy jest jeszcze jakaś taka metoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każde ma swoje plusy i minusy tak naprawdę. Na co dzień chodzę w soczewkach, ale na przykład do samochodu zakładam zawsze okulary, bo lepiej w nich widzę, soczewki mam słabsze. Jak masz wąpliwości, to zawsze możesz się poradzić w salonie optycznym (np. http://www.drmichnowski.pl/salon-optyczny.php). Tam na pewno ci doradzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny, koniecznie badajcie sobie ciśnienie w gałce ocznej!. Przy wysokim ciśnieniu nie mozna nosić soczewek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawda, ja robiłam takie badanie w http://nyczoptyk.pl/ i okazało się, ze nie powinnam nosić. Dlatego chodzę teraz tylko w okularach. Trochę szkoda, ale nie mam na to wpływu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Soczewki trzeba codziennie zdejmować, pamiętać o nich a do okularów po pewnym czasie się przyzwyczajasz i zapominasz, że masz je na nosie. Dodatkowo mogą dodać Ci urody. Ja niedawno byłam na badaniach i kupiłam okulary w www.okulisci.wroclaw.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sojczi
nie wiem dla mnie nie ma plusów noszenia okularów...przez lata tak zaczełam mieć dość że w końcu się odważyłam na korekcję laserową Lentivu - super sprawa, szybko i bezboleśnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Millika
też właśnie słyszałam o tej metodzie i szczerze mówiąc bardzo mnie ona kusi. Chciałabym poprawić sobie zabiegowo wzrok ale nie wiem na jaką metodę się skusić - chce szybko normalnie funkcjonować a Lentivu daję mi taką możliwość!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja najbardziej soczewki odczuwam jak dłużej siedzę w klimatyzowanym pomieszczeniu i mi wysychają oczy. Wtedy to jest niewygodne, a tak to nie mam problemów. Same szkła zamawiam przez internet w https://abcsoczewki.pl bo nie bardzo mam czas jeździć żeby stacjonarnie kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a myslała ktoras z was o laserowej korekcji wzroku? ja juz mam dosc okularów, ale soczewek tez nie chce....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poLa566
ja się zastanawiam nad zabiegiem laserowym zapisałam się w Sky Tower na wizytę kwalifikacyjną do zabiegu Lentivu, bo słyszałam, że to bardzo dobra metoda i szybko się dochodzi do siebie po tym zabiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ugrabazeo
Jeżeli szukacie jakichkowiek okularów to polecam serdecznie galeriawidzenia com :) Robią najróżniejsze okulary w super jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
koniecznie badajcie ciśnienie w gałce ocznej, podwyższone dyskwalifikuje soczewki, bo mogą powodować wzrost ciśnienia. A wysokie cisnienie to jaskra i nieodwracalna ślepota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulinna90
Jeśli ktoś jest z Tarnobrzegu lub Sandomierza to polecam salon optyczny http://kosinski.tarnobrzeg.pl/. Mają tam szeroki wybór oprawek. Obsługa pomoże dopasować je do kształtu twarzy. Cenowo też ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja teraz poszukuje dla siebie nowych słonecznych. I tak licze na to ze chociaż w tym roku będę mogła dobrze wyglądać :) No i lato, wiec trzeba cos zmienic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że najlepiej pójść do okulisty, który zrobi dokładne badania i doradzi. Nie wolisz okularów? Ja tam nie przepadam za soczewkami, dziwnie się w nich czuję... Od dłuższego czasu noszę okulary ze szkłami progresywnymi JZO http://zobacztozjzo.com.pl/gwarancja-satysfakcji.html Na tej stronce możesz sobie poszukać optyków w Twojej okolicy, bardzo jestem zadowolona ze szkiełek od nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natka

Wiadomo - badanie wzroku to podstawa. Ja jakoś długo nie mogłam się przekonać do soczewek. Dopiero w Centre de la Vision dobrali mi takie, które nie podrażniają mi oczu. Nie zmienia to jednak faktu, że po prostu lubię nosić okulary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gironka

no a może jak ktoś nie lubi jednak okularów to warto pomyśleć o korekcji laserowej...dla mnie takie rozwiązanie okazało sie najlepszym rozwiązaniem bo zdecydowałam się na zabieg korekcji w Optegrze i dzieki temu już kwestia noszenia okularów i soczewek w trakcie sportu nie była problemem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kayka33

ja nie mogłam nosić soczewek, bo oczy mnie bolały. raz tez nawet było tak, ze dostałam stanu zapalnego rogówki. Potem niedługo podjęłam właśnie decyzje o laserowej korekcji wzroku tak jak Gironka miałam zabieg lentivu. Według mnie bardzo dobra opcja na pozbycie sie wady. Okres rekonwalescencji bardzo krótki.Praktycznie następnego dnia mogłam pójść się przejść na spacer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aisia77
Dnia 19.08.2019 o 12:26, Gość kayka33 napisał:

ja nie mogłam nosić soczewek, bo oczy mnie bolały. raz tez nawet było tak, ze dostałam stanu zapalnego rogówki. Potem niedługo podjęłam właśnie decyzje o laserowej korekcji wzroku tak jak Gironka miałam zabieg lentivu. Według mnie bardzo dobra opcja na pozbycie sie wady. Okres rekonwalescencji bardzo krótki.Praktycznie następnego dnia mogłam pójść się przejść na spacer.

bardzo fajna sprawa jak i równiez to, że np teraz jest też w Optegrze dostępna metoda Clearvu. Jest to laserowa korekcja wzroku dla osób po 40 roku życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie, moja mama robiła w SZczecinie i jest teraz bardzo zadowolona. udało się zrobić w sierpniu i jeszcze załapać na tą akcję promocyjną że koszt wizyty kwalifikacyjnej jest w cenie zabiegu! do końca siepnia chyba tak jest....no a wzrok teraz ma sokoli!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie ta Optegra jest bardzo dobra! zresztą jak wszystkie kliniki!jestem zadowolona z ich opieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×