Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zakupy zakupyyy

jakie kosmetyki dla noworodka, co kupic, jakiej marki sa dobre i sprawdzone?

Polecane posty

Gość zakupy zakupyyy

poradzcie dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość im mniej tym lepiej
stosuj te zasade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja lubię jonsona ale zaraz tu się zjawią takie co ci to odradzą bo niby uczula fajna jest tez ta zwykła oliwka bambino :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no jasne że im mniej tym lepiej ja używam 3 kosmetyków: - szamponu jonsona spokojny sen lawendowego - oliwki aktualnie z tej samej serii ale przez pierwsze miesiące tylko bambino - mydełka bambino lub płynu 3w1 jonsona ale to jak próbki dostaje bo kupować mi tego szkoda dla mojego małego bo on się drze strasznie w kąpieli więc się pianką w wanience nie pobawi więc wole mydło a i kremu na buźkę jak wychodzimy na dwór tez bambino :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakupy zakupyyy
ale cos musze kupic do mycia, do pupy, jakies mleczko do ciala czy oliwke??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żadne Johnsony
:O na początek kup płyn do kąpieli HiPP ma najbardziej możliwy naturalny skład więc na pewno nie uczuli dziecka i można go stosować już od 1 dnia życia w ogóle polecam tę serię kosmetyków dla dzieci tańszą alternatywą dla nich jest seria BABYDREAM z Rossmanna:) też mają bardzo dobry skład i przy tym są naprawdę tanie i zgadzam się, że najlepsza zasada, to im mniej tym lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakupy zakupyyy
dokladnie pewnie z iloscia kosmetykow tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cryme
Do kapieli OILATUM. Nic więcej po nim sie nie stosuje, żadnych oliwek, szamponow, mydeł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdhdhdhdhhdhdjfjhfhfj
a ja uzywam tylko szamponu i plynu do kapieli 2w1 nivea baby i to dodaje troszeczke tylko do wody i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żadne Johnsony
ja myłam synkowi pupę wodą i płatkami kosmetycznymi na jeszcze wilgotna pupę nakładałam oliwkę HiPP albo Babydream, osuszałam i to wszystko syn pierwszy raz odparzył sobie pupę, gdy miał 9 miesięcy wyjechaliśmy na kilka dni w góry i z wygody umyłam mu pupę chusteczkami Huggies:O to była masakra:O nic nie chciało pomóc tylko Bepanthen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguśka;)
mnie w szkole rodzenia uczyli żeby nie kupować wszystkiego z jednej firmy bo może twoja dzidzia będzie uczulona na ktoryś składnik i wtedy masz wszystko do wymiany a tak jak będziesz miała wszystko z innej lini szybko wyłapiesz co ew może uczulać twoje dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość im mniej
im mniej kosmetyków tym lepiej, ja używam tylko oilatum do kąpieli, nic więciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość im mniej
i krem na pupę oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie tak - im mniej tym lepiej. Ja synka myję w wodzie z dodatkiem oliwki do kąpieli Babydream z Rossmana + mydłem Biały Jeleń hipoalergicznym. Dupkę i pachwiny smarowałam mu lanoliną z apteki - do 3 miesiąca. Potem pudrowałam mąką ziemniaczaną, ale i to nei za każdym razem, tylko jak mi się przypomniało. Włoski myję (raz na tydzień) w szamponie HIPP. Notabene swoje tez myję w tym właśnie :-) Gdy zdażyła się odparzona dupka (z 3 razyw sumie) to smarowałam kremikiem HIPP na odparzenia. Cialko mu smaruję raz na jakiś czas - oliwką z migdałów lub kremem BabyDream.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakupy zakupyyy
dzieki dziewczyny, widze, ze w praktyce inacej to wyglada niz w artykulam o wyprawce dla dziecka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelkowa mamaaa
do pupy swietny lest linoderm - stosuje ten zielony najmniej uczulajace sa kosmetyki hipp - opinia poloznej srodowiskowej ktora sama mi je zalecila (plyn do kapieli z szamponem 2 w 1 + mleczko do ciala tego uzywalysmy na poczatku + oliwka )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytasz o kosmetyk jak o sprawdzony wozek,to co innemu dziecku sluzy moze u twojego spowodowac wysypke,uczulenie,podraznienie ! moja rada-kup te na ktore cie stac ale male buteleczki,tubki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My na początku do kąpieli używaliśmy Oliatum, a potem przesiedliśmy się na Nivea- żel do kapili 2w1 i używamy go do tej pory (dzieci mają 11 m-cy). Do pupy mogę goraco polecić krem z cynkiem Bambino. Łatwo się rozprowadza, łatwo zmywa (w przeciwieństwie do Nivei) no i cenę ma rewelacyjną w stosunku do takiej jakości. Do nawilżania skóry (po odejsciu od Oilatum, po którym już nie trzeba smoarować dziecka) zaczęliśmy używać oliwki w żelu J&J. Chusteczki do pupy - Różowe babydream, zielony Dada z biedronki i tez całkiem niezłe (i najtańsze przy zakupie w czteropaku) fioletowe Gaga z Tesco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Viola387
Polecam kosmetyki tej firmy; ABCKOSMETYCZNE.PL są ty kosmetyki zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Z przesyłką nie ma problemu, poza tym tanio i dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julamamatata
do kąpieli płyn z baby cap i nic więcej po nim sie nie stosuje, żadnych oliwek, szamponow, mydeł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do kapieli płyn emolium,do pupci sudokrem,chusteczki nawilżane z dady,po 3 miesiącu jest taki płyn z ziajki na ciemieniuche jeśli dziecko ma sklonnosc,mój synek nie ma już ciemieniuchy ale nadal myje mu tym główkę pięknie pachnie i dobrze myje główkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do smarowania ciałka używałam oliwki z bambino ale mały miał skłonność do jakiś krostek i pediatra zaleciła smarować go emoliantami,z czasem skóra się poprawiła i stosuje naprzemiennie emulsje do ciała z emolium a innym razem oliwkę i nic się nie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepsze kosmetyki dla niemowląt jakich używałam to produkty Weleda a przed Weledą jest już tylko bezzapachowy płyn do mycia Biały Jeleń a jako oliwka olej kokosowy bądź naturalny olej migdałowy lub słonecznikowy (na zimno tłoczone).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta11
dla mnie dobre są kremy Bebble, szczególnie ten na złą pogodę. jest skuteczny, tani i ma naturalny skład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klara

Ja zamawiam wszystko z apteki internetowej doz dla noworodka. Pampersy, środki higieniczne, kosmeyki, butelki, smoczki itp. Mam pewność, że to są sprawdzone produkty, przesyłka jest bardzo szybka, bez stresu aptecznego mam zamówienie w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamusia

Ja polecam z całego serca nasze rodzime Bambino. Chusteczki do pupki - jedyne które nie powodują zaczerwienienia na pupci, skóra gladziutka i pachnąca. Chusteczki nnie są mocno nasączone tylko delikatnie. Do tego oliwka - ale używamy raz na jakiś czas, niezbyt często. Płyn do kąpieli i głowy. Wszystko z Bambino bo nie uczula i ładnie pachnie a ceny niewygorowane. Do tego polecam żel Emolium na ciemieniuche. Kremik do pupki sudokrem. Oraz z Bambino, używam naprzemiennie. Kremik z nivea na spacery. Gdy wieje lub jest zimno. Talku nie stosujemy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 minuty temu, Gość Mamusia napisał:

Ja polecam z całego serca nasze rodzime Bambino. Chusteczki do pupki - jedyne które nie powodują zaczerwienienia na pupci, skóra gladziutka i pachnąca. Chusteczki nnie są mocno nasączone tylko delikatnie. Do tego oliwka - ale używamy raz na jakiś czas, niezbyt często. Płyn do kąpieli i głowy. Wszystko z Bambino bo nie uczula i ładnie pachnie a ceny niewygorowane. Do tego polecam żel Emolium na ciemieniuche. Kremik do pupki sudokrem. Oraz z Bambino, używam naprzemiennie. Kremik z nivea na spacery. Gdy wieje lub jest zimno. Talku nie stosujemy. 

A pozmieniali już te koszmarne składy?  Bo ostatnio oglądałam jakieś 2 lata temu, napchane to było olejami mineralnymi, pegami.

I skąd ci się wzięło "rodzime"? Toż to podmarka Nivea (i dlatego te składy paskudne).

Nasz rodzime, i to ze składami o niebo lepszymi to np. Sylveco, Momme czy Nacomi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×