Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miiiśkaa

*******PAŻDZIERNIK 2012*****

Polecane posty

Gość mamaparyzanka
ale się rozpisałyście hehe:) eljotka jeśli chcesz to mogę ci co nieco napisać o tej macicy dwurożnej bo sama taką miałam, macicę dwurożną z przegrodą. ja dzisiaj na wizytę na 15:) strasznie się denerwuje ale mam nadzieję że będzie wszystko dobrze. no i najfajniejsze że maleństwo dzisiaj znów zobaczę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dziś miałam bieg do szkoły córeczki-bo zapomniała stroju na wf :/ no i nie tyle co biegłam ale szybko szłam, no tak się zmęczyłam, że idę spać. ZEROOOO kondycji :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eljotka
okla25ul, chodze prywatnie caly czas, wizyty mialam co 2 tyg ze wzgl na krwawienie , plamienia to lozysko itp. bylam we wtorek i kazal mi przyjsc za miesiac, teraz jestem na poczatku 10 tyg wiec za miesiac bedzie 13-14 no i zadnych badan oprocz morfolgii i moczu ale to mialam w szpitalu robione, jak wam lekarze tak wszystko wczesno zlecaja to chyba sie wybiore do niego i zapytam o te badania. mamaparyzanka oststnio wspomnial mi wlasnie cos o macicy dwurożnej jak mialas to to napisz conieco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Pisałam tu w tamtym tygodniu...jestem teraz w 11 tc :) iga---> widzę że też jesteś z Warszawy...to i tak nie tak dużo jak 150 zł za wizytę, ja płacę 180 zł (ostatnio), a w lutym 220 zł (z cytologią). a co do szpitala na Karowej, to wiem na pewno, bo maleństwo z mojej rodziny tam długo leżało, że opieka nad wcześniakami jest tam rewelacyjna. Natomiast tak normalnie, w sensie poród i po, to takie średnie opinie słyszałam, że właśnie opieka taka sobie. Ja niestety teraz mam ciężkie dni, bo wyszedł mi niepokojący wynik toxo, aż 3000 jednostek na szczęście w klasie IgG, w klasie IgM wynik wątpliwy, jest szansa że to stara infekcja, oby...zrobiłam dodatkowe badania ma awidność i czekam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eljotka---> hbs, toxo, hiv, wr, czasem cytomegalia i tsh, to przeważnie każdy lekarz zleca...zapytaj lekarza koniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny ;) Nie martwcie sie brakiem badan bo lekarze niektorzy nie wymyslaja od samogo poczatku Bog wie czego ;) Nie ma sie co kluc i stresowac niepotrzebnie. Ja chodze prywatnie ale do lekarza ktory praccuje w szpitalu z moja mama i mimo iz jestem w 11 tc i 3 dni nie mialam badan poza morfologia w 6tc ;) Wiec dziewczyny jak nic sie nie dzieje to nie ma co sie strasowac ;) Napewno wszystko bedzie dobrze ;) Ja mam wizyte 26 to bedzie 13 tc juz sie nie moge doczekac hehe;) Ciesze sie dziewczyny ze u waszych maluszkow wszystko dobrze i trzymam kciuki za pozostale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viviii---> akurat te badania, które wymieniłam, to są uzasadnione i to mocno...teraz nie miałam zleconej cytomegalii, bo tego i tak się w ciązy nie leczy, więc nie ma sensu tego robić i tsh też nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agulka76
Ja do tej pory miałam badanie tsh , toxo, beta hcg,grupa krwi, kiła, morfologia i mocz I mam skierowanie na badania prenatalne ze względu na wiek Lekarz powiedział że cytologie zrobi na następnej wizycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiaz1982
hej dziewczyny :) macie juz jakies zachcianki ???? ja dzis mialam taka ochote na cole ze az musialam sie skusic Nie ma tam nic zdrowego zwlaszcza dla dzidzi ale MUSIALAM !!!! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eljotka
taa mnie caly czas ciagnie do piwa :) choc nigdyza nim nie przepadalam, ale odrzucilo mnie od slodyczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiaz1982
oj na slodycze tez nie moge patrzec choc je kocham normalnie :) ale moze dobrze mniej w bioderkach bedzie ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaparyzanka
eljotka nie chcę cię straszyć, dlatego zapytałam. u mnie to cała historia z tą macicą i w sumie od tego się zaczęły staranka o dzidziusia. na pierwszej wizycie przy uzg, zwykłe badanie kontrolne u lekarza, jakieś 1,5 roku temu zobaczył i zdiagnozował u mnie macicę dwurożną z przegrodą na 17 cm... nie wiedziałam co to jest, pierwszy raz o czymś takim słyszałam. wyjaśnił że moja macica wygląda jak serce tylko że ten cypelek po środku przecina "serce" na pół. i od razu diagnoza że nie mogę mieć własnych dzieci bo przegroda jest na tyle duża że dziecko nie miało by gdzie się rozwijać i dochodziło by to poronienia. są kobiety które mają taką przegrodę ale mniejszą i normalnie przechodzą ciąże. kwestia jest też duża gdzie zarodek się zagnieździ. jeśli po jednej ze stron macicy to ma szanse na przeżycie, jeśli jednak na przegrodzie to niestety ale mi osobiście wytłumaczył że nie ma szans. załamałam się ale po tygodniu zadzwonił do mnie ten sam lekarz i kazał przyjść bo miał mi coś ważnego do powiedzenia. powiedział że konsultował mój przypadek z dwoma innymi lekarzami i że jest szansa. miałam poddać się zabiegowi usunięcia tej przegrody, jednak moja macica zostanie tak jakby osłabiona, no i jeszcze jeden warunek że po zabiegu zajdę w ciąże bo w moim przypadku przegroda z powrotem by narastała a drugi taki zabieg byłby niemożliwy ze względu na i tak już osłabioną macicę. poddałam się temu zabiegowi mimo, 22 lat wraz z narzeczonym zdecydowaliśmy że jeśli to jedyny sposób aby mieć własne dziecko to tak właśnie chcemy. no i udało się bo teraz choc po jednym poronieniu jestem JUŻ w 10 tygodniu ciaży:) tylko ty teraz się nie przejmuj na zapas bo tak jak mi lekarz powiedział, każda kobieta przechodzi to inaczej i jej budowa macicy w przypadku macicy dwurożnej jest inna. w moim przypadku teraz jak już jestem w ciąży to przegroda zatrzymała się, rośnie tylko i wyłącznie kiedy ma się miesiączki. no i co ci jeszcze mogę napisać, tylko 3% kobiet ma takie coś. znam dziewczynę, chodzi do tego samego lekarza co ja, co nie miała usuwane przegrody a normalnie dziecko jest zdrowe i ciąża jak najbardziej ślicznie się rozwija tylko że w jednej części macicy a dziecko wypycha tą przegrodę. głowa do góry bo będzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie od słodyczy też odrzuciło, ale codziennie za to musi być zupa szpinakowa, szczawiowa, ogórkowa lub barszcz czerwony. Nigdy nie przepadałam za zupami a tym bardziej za tymi :) Poza tym mandarynki, pomarańcze i grejpfruty :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaparyzanka
no i ci powiem że taki usunięcie przegrody też nie jest do końca takie że załatwia całą sprawę. ja mam ciąże podwyższonego ryzyka poronienia, przez to że jest macica osłabiona. leżałam już w szpitalu bo miałam plamienia... no i jedno poronienie za mną. ciągle strach. także jeśli masz malutką przegrodę to naprawdę lepiej że nie miałaś usuwane bo twoja macica jest mocniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eljotka
mamaparyzanka, dzieki za odpowiedz, narazie sie bardzo nie martwie bo lekarz nie powiedzial na 100 % , bo nie wie dokladnie, nigdy nie badal mnie pod tym katem a teraz jeszcze dziecko dodatkowo cos mu tam zaslania wiec tez nie jest pewien, kazal czekac na dalszy rozwoj sytuacji, tak sobie teraz pomyslalam ze moze on nie zleca mi tych badan bo za kazdym razem jest cos nie tak, moze on sadzi ze nie ma sensu sie kloc bo i tak poronie predzej czy pozniej,ale tego nie mowi, nie wiem co mam o tym myslec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaparyzanka
nie no tak to nie mozesz mysleć. przeciez jest tu więcej dziewczyn które jeszcze nie miały robione żadnych badań. to sprawa indywidualna każdego lekarza kiedy badania zaleci. naprawde tak nie myśl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaparyzanka
a kiedy masz następną wizytę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam zachcianki - w Warszawie jest restauracja street i od tygodnia mam ochotę na makaron z kurkami (robią tam przepyszny). Ale, że mam daleko to się nie wybieram bo godzina jazdy autobusem to za dużo przy moim aktualnym samopoczuciu. Może męża namówię, żebyśmy pojechali :) Co do szpitali w Warszawie to polecano mi szpital bródnowski. Lekarz, który prowadzi moją ciążę pracuje w szpitalu na inflanckiej. Ja jeszcze się nie zastanawiałam gdzie chce rodzić - mam czas :) Wczoraj miałam całkiem dobry dzień bo nie wymiotowałam, miałam tylko mdłości. Ale dziś poranna kanapka nawet minuty nie wytrzymała w moim żołądku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, wstałam i co ???? KATAR i łzawienie z oczu !!! Czuję się okropnie, jakieś przeziębienie mnie łapie - i co robić ??? Któraś z Was stosowała Prenatal grip ... bo czytać to czytałam, ale nic więcej?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusia, a może to jakaś alergia? Łzawienie oczu i katar (wodnisty) może o tym świadczyć, tym bardziej, że akurat sezon się rozpoczyna. Co do lekarstw, nie pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusia - ja tego jeszcze nie stosowałam. Spróbuj najpierw domowe sposoby, opisów na necie jest sporo. Mi co prawda daleko jeszcze do tego, żeby było dobrze.. dlatego od 2 dni kompletnie nigdzie nie wychodzę i leżę :( Z leków to tantum verde i prenalen syrop i witamine C można brać. Ale zanim weźmiesz leki spróbowałabym domowych sposobów by się podkurować :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaparyzanka
dobra ja lecę się troszkę ogarnąć i w domku też a potem dzidziusia podejrzeć:) trzymajcie kciuki aby wszystko było ok:) napiszę jak wrócę czego nowego się dowiedziałam:) trzymajcie się i choroby precz:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eljotka
mamaparyzanka, za miesiac mam dopiero wizyte, trzymaj sie i na pewno wszystko bedzie ok, napisz jak wrocisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze mnie tez cos rozklada ;( od wczoraaj gardlo mnie okropnie boli i katar mam .... a juz myslalam ze chorobsko mnie nie dopadnie :) mamaparzyanka daj znac jak tam po wizycie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbe77
eljotka tak czytam i wiesz co tego doktorka to masz poprostu super, jak mozna tak stresowac kobiete w ciazy, a Ty kobieto nie przejmuj sie na zapas , jak juz dziewczyny napisaly to nie powinien ten lekarz Ci tak powiedziec, tym bardziej, ze sam nie jest pewien a tylko nie potrzebnie Cie stresuje:(Trzymaj sie , zobaczysz bedzie dobrze, dbaj o siebie i dzidzie a wszystko sie ulozy:) A ja za chwilke Dziewczyny uciekam na wizyte , trzymajcie za nas rowniez kciuki, dzis na pewno zdam relecje co u nas nowego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eljotka
laseczki a macie jakies przeczucia co do plci ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eljotka
dzieki barbe77, to forum troche podnosi mnie na duchu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem "kto" to będzie - to moja pierwsza ciąża. Znajomi twierdzą, że dziewczynka :) nie wiem po czym wnioskują :). Ja bym bardzo chciała pierwszą dziewczynkę. Do dzidzi teraz mówimy "Ktoś" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×