Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miiiśkaa

*******PAŻDZIERNIK 2012*****

Polecane posty

Macro, to dobrze,że dobrze, dla mnie te cyferki mało mówią, ale lekarzowi zaufałam, i jak mi drugi powiedział,że ok to znaczy nie mam na razie co się martwić :) A gdzie będziesz rodzić ?? Myslałaś już o tym???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja byłam na specjalistycznym usg tzw genetycznym,lekarka bardzo łebska i profesjonalna jako jedyna w moim województwie ma certyfikat jakiś tam do usg połowkowego. Z krwi nie,nic nie robiłam. Pogadałam z Panią przy badaniu i tak ona wstępnie opowiedziała ze różne wady jeśli są to zaczyna się właśnie od czegoś niepokojacego w pracy serduszka. Jeśli serce działa dobrze że to mała sznasa że jakaś poważna wada jest. Znajoma miała w 1 ciąży jakieś wykryte coś nie tak u córki,pojechali do warszawy na badanie,aleogólnie się leczą do dziś a mała ma 5 lat. Zaś w 2 ciąży tez badanie lokalne na dobrym sprzęcie,znów coś nie tak,znów warszawa dwa razy i nie podobało im się to jak pracuje serce i co ważniejsze jeszcze takiego przypadku nie mieli,i koniec końców chłopczyk w 6 miesiącu umarł w brzuszku.Ale kolezanka była przygotowana na taka ewentualnośc otoczona dobrymi specjalistami. Także nie ma to jak diagnostyka na dobrym sprzęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusiu :0--- ja synka rodziłam u A.Także z drugie rozwiązanie też tam planuje poprzez cc. Oni umawiają na tydzień przed terminem na cc sami.Konkretna godzinka i cyk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny pogoda dzisiaj piekna pojezdzilabym na rowerze ale babcia mi nie pozwala wrrr... ja o 7 zaprowadzilam brata na autobus do przedszkola teraz jem sniadanie i pije herbatke ale cos czuje ze jak Piotrek wstanie to na podworko i cos bedziemy kombinowac bo za cieplo zeby w domu siedziec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja pierwszą córcię rodziłam na Warszawskiej - nie było 11 lat temu kliniki A, hehehe A teraz chcę u nich, dużo dobrych opini, a mi zależy na czymś dobrym, źle wspominam pobyt po porodzie w tamtym szpitalu, depresja poporodowa w 2 dobie :/ a pielęgniarki miały wszystko w dupie !!! Podały mi lek, który miał byc podany innej pacjentce i tego było za wiele - wpadłam w depresję, ale córci nie odrzuciłam, depresja spowodowana była pobytem w szpitalu :( także teraz tylko i wyłącznie prywatnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dan-mos
Dziewczyny wtrącę się w temat wózków :) a mianowicie uważam, że nie ma sensu kopować 3w1. Moim zdaniem najlepiej kupić samą gondole (niekoniecznie najdroższą, bo rodzimy w październiku i nie wiadomo jaka bedzie zima i jakie będą warunki do spacerowania z niemowlakiem). Po drugie, foteliki w zestawach są naprawdę marnej jakości, nie mówiąc o bezpieczeństwie. Uważam, że lepsza inwestycja to gondola (byle jaka), fotelik dobrej firmy (np.Maxi cosi), może być używany, a do tego na wiosnę porządna spacerówka np. Maclaren - TAKI MAM PLAN :) Przy synku kupiłam 3w1 i byłam bardzo rozczarowana, mino tego, że firma w miarę - espiro. Wysztsko ciężkie bardzo....... Potem testowałam quinny buzz, bebeconfort loole, a skończyłam i tak na Maclarenie. I dopiero ten wózek się w 100% sprawdził :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny za dobre słowa,ja wogle przy 1 ciązy 6 lat temu nie miałam pojęcia o usg między 11-14tc o połowkowym owszem :) ale tak jakoś czytając nasze forum pomyslałam że warto. I faktycznie lekarka moja gin powiedziala mi ze pacjentki jada raczej na te połowkowe a wg jej to te 1 jest ważniejsze. Zasugerowała,że jak np jest duże ryzyko jakies wady lub wady rozwojowe jak np niedawno wykryła bezczaszkowie i bezmózgowie u dziecka i co wtedy?decyzja chyba jedna,przeciez to ryzyko i dla matki,tak uważam. I tak zabieg robia w warszawie. a w 20 tygodniu co zajechac i sie dowiedziec czy chłopak czy dziewczynka?a ZD niby to choroba nie zagarażająca zyciu dziecka ale duze obciążenie dla rodziców. i posypia się komentarze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tusia moja znajoma ma ten pierwszy i jest mega fajny kola mozna blokowac a ona rodzila w grudniu i po sniegu latwo sie jezdzi a co dla mnie najwazniejsze latwo sie sklada i zmiesci sie do mojego bagaznika. A to priorytet niestety przy wyborze wozka bo bedzie praktycznie dziennie jezdzil autem wiec nie ma wyboru musi byc lekki latwo sie skladac i miescic do bagaznika a przy tym miec odpowiednio duzo miejsca dla dziecka a niestety wozki tansze odpadaja bo albo sa za male albo za duzo miejsca zajmuja i nie mieszcza sie do bagaznika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusiu---- A. juz byli 12 lat temu :)fajnie ma córeczkę a teraz synus sie szykuje?super!ja jakos nie mam zadnych przeczuc. Dziecko.a z synkiem wiedziałam od razu że będzie chłopak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas tez piekny dzien i od razu humor lepszy :) vivii - mnie podoba sie ten drugi - sliczny jest. sama bym sobie taki sprawila ale ja musze miec wszytskie kola b. duze. mieszkam na wsi i blizej mam do lasu niz do chodnika. :) wiec w moim przypadku spacerki beda typowo po lesnych drozkach :) lub malego puszcze na ogrodek i z głowy :) :) dziewczyny na jakiej podstawie wyliczaja wam te prawdopodobienstwa? z krwi? bo ja mialam samo usg i dowiedzialam sie tylko ze jest kosc nosowa i nt w porzadku. i drugie pytanie - czy ktoras z was uzywa samoopalacza? pytalam mojego ginekologa czy moge sie w ten sposob "opalac" i zapytal mnie o sklad samoopalacza - oczywiscie nie bylam przygotowana na takie pytanie i nie wiedzialam. w necie sa rozne opinie na ten temat. ale ja nie znalazlam zadnego zeby pisalo na nim ze jest bezpieczny dla kobiet w ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniś a zastanawiałaś się nad komisami? Tam na pewno sa wózki dobrej firmy, nie zniszczone ja mam komis blisko siebie i tam nieraz widziałam fajne wózki w dobrej cenie wiadomo trzeba jeździć i pytać na prawdę taki wózek zazywacz nie jest zniszczony wystraczy wyprać bo z doświadczenia wiem, że zazwyczaj rodzice potem kupują inne spacerówki lżejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do uzywanych wozkow,mozna kupic za tanie pieniadze i dobrej jakosci,tez o tym myslalam:)i dalej sie zastanawiam bo sa prawie jak nowe....i nawet do 600zł mozna odkupic:)a nowe ponad 1000zł wyjda,a nas niestety nie stac na wozek drozszy,poniewaz mamy wiele wydatkow,2 dzidzi na utrzymaniu i jedna pensje:)takze ja szalec nie bede,chce wozek dobry ale nie drogi,bo nie zawsze drogi jest dobry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dan mos ale ja bede kupowala u nas w sklepie i tam mozna normalnie zamienic fotelik (ja tez koniecznie maxi cosi) pozatym z malym mialam 3 w 1 i jezdzil nim bardzo dlugo wiec u mnie tylko taka opcja wchodzi w gre. a co do spacerowek parasolek jestem absolutnie przeciwniczka bo kazdy lekarzci powie ze zniksztalca kregoslup nie jest wygodny a jak dziecko zasnie to wszystko ma poskrecane wiec takie spacerowki odpadaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uuuu! odeszlam na kilka min od komputera a tu az tyle do przeczytania:) co do x landera to nad nim tez sie zastanawiam, znajomi maja i sa zadowoleni. ja tez kilka razy go prowadzilam i jest naprawde swietny:) tylko kolorystyka nieco uboga:( tamte wozki co linki podawalam sa w 100% w moim guscie kolorystycznym:) jeszcze jedno. nie wiem ile ma moj dzidzius cm bo zapomnialam:) ale tydzien ciazy zgadza sie w pełni wiec chyba ok. jutro zaczynam 15 tydzien:) jupi!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
L-e-o-n-k-o80 mi na podstawie usg wyliczono wg mojego wieku i na podstawie wymiarów dziecka,kości nosowej,fałdu karkowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leonka ja tez na wiosce bede wiec jestesmy w podobnej sytuacji a te wozki sie naprawde sprawdzaja :) i sa lekkie co najwazniejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byli??? Że na Parkowej było to wiem, ale że A to nie kojarzę. Możliwe ,ale widocznie nie było o nich za wiele słychać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zazdroszcze wam pogody,u nas deszczowo-zimno,brrrr,az sie nie chce wychodzic z domu:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, ja mam do was prosbe z zupelnie innej beczki, otóż w przyszlym tyg moi rodzice obchodza 35 rocznice slubu no i chcielibysmy im kupic jakis prezent dla mamy juz wiemy co gorzej z tatą :/ moze mialybyscie jakis pomysl ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
L-e-o-n-k-o80 mi tez tak wyliczyli jak u Macro, miałam tylko usg, z krwi nie robiłam, chyba,że byłaby potrzeba to bym powtórzyła badanie razem z krwią. Ale jest ok, to i nie szaleję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A macie opinie apropo przyczepek dla starszego dziecka do wózka? Bo ja potrzebuje zakupić taką ( bo nie uśmiecha mi się bliźniaczego wózka) ale u mnie wśród znajomych nie mam nikogo kto ma taka przyczepkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O rany, eljotka, napisz jaki twój tata jest, a mamie co chcecie?? A może coś do mieszkania, coś wspólnego ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki macro za odpowiedz. szkoda ze mi takich wyliczen nie zrobili :( vivii - mowisz ze sprawdzi sie taki wozek na lesnych drozkach? oczywiscie trzeba bedzie kupic ten z pompowanymi kolorami. ten fotelik samochodowy jest dobrej klasy? i mozna go ew wymienic, tak? wlasnie go pokazalam mezowi i powiedzialam zeby sie nastawil ze tyle trzeba bedzie wydac:) a on do mnie: nie , lepiej ty sie nie przyzwyczaja! no i bede musiala jeszcze nad nim popracowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusia mamie chcemy kupic robota kuchennego bo od dawna o nim mowi ze musi sobie kupic, no ale rocznice maja wspolna a tata przeciez go uzywal nie bedzie no i dylemat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusia - dzieki za odpowiedz :) nie nadazam czytac - tyle nas teraz jest na wspolnej kawce :) ania - nie podpowiem ci z takim wozkiem. elijotka - moi rodzice tez w sierpniu maja 35 rocznice. jeszcze nie myslalam nad prezentem. moze kupic im jakis fajny wyjazd we dwojke? jakis weekend w gorach lub nad morzem? lub bilety na fajny koncert? - elton john jest w lipcu w lodzi ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×