Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość styczniowy przyjaciel

Gdzie kupić dobre mięso w UK????

Polecane posty

Gość gość
Wyzwanie ludzi którzy maja inna opinie niż ty to nie chamstwo, ale stwierdzenie (w większości przypadków to niestety prawda), że biedaki to patologia to juz chamstwo? O czym ty w ogóle probujesz tutaj do nas rozmawiać jak nie masz dobrych argumentów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Są odpowiedzialni politycy których wybiera właśnie taka niedoinformowana patologia. Bo patologii i biedoty jest w społeczeństwie najwięcej. Nie umieją normalnie zagłosować, zorganizowac swojego zycia i nie umieją się normalnie nawet odżywiać. Ale robią następne pokolenia biedoty, głoszą głupoty w necie i są jeszcze z tego dumni. Świetnie. Po prostu cudownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mimo, że jem mięso okazyjnie to jestem świadoma tego jaki to ma wpływ na środowisko a opinie takie jak tej pani z fabryki to rzeczywiście zarezerwowane są dla ludzi głupich. nie bojmy się ich tak nazwać, bo inaczej tego nie da się nazwać niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czego spodziewasz się po babie z fabryki? Inteligentnej, kulturalnej wypowiedzi? :D gdyby miała takie możliwości to by nie siedziała cale życie na taśmie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też racja. Chociaż znam osoby na poziomie które zaczynaly w takich pracach. No, ale nie robiły z tego kariery życia. Zazwyczaj jak ktoś jest mało inteligentny to się chociaż z tym nie obnosi i nie udaje, że pozjadal wszystkie rozumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Otóż to. Ja też kiedyś pracowalam fizycznie. ale nie opychalam się mięsem tłumacząc, że muszę, bo ciężko pracuję. Mój mąż zna faceta, tuż po 30-stce, który pracował ciężko fizycznie po ok 40- 45 h tygodniowo (odjęłam przerwy, chodzi o to ile faktycznie pracował). koleś z produktów zwierzęcych jadł tylko jajka, bo lubił i nie umiał z nich zrezygnować. 3-4 tygodniowo rozłozone na dwa dni. poza tym nic nie smażył, zjadał za to minimalnie 5 bananów dziennie i minimum 100-150g orzechów (niesolone nieprażone) dziennie. pracując ciężko mial więcej sił niż jego kotletożerni koledzy i jeszcze biegał, 2-3 razy w tygodniu po minimum 10 km. tempem błyskawicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój kolega ma 55 lat i od 30 lat pracuje fizycznie. Od 32 lat jest wege. W przerwie na lunch cos zje i idzie do parku biegać. Do pracy i z pracy tez biegnie. Gdzie ten brak energii? Juz nie wspomne o tym ze wygląda cholernie dobrze i młodo. Nasza praca jest wymagająca zarówno fizycznie i mentalnie i naprawdę nie wiem o co chodzi z mięsem i energia bo one tak naprawdę się wykluczają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Costco jest w UK m.in w okolicach Watford i rzeczywiście wszystko jest tam dobrej jakości, polecam. Do któregoś z poprzedników - nie wiem, czy nie jesz mięsa z powodów etycznych czy tylko zdrowotnych, ale Parmezan nie jest produktem wegetariańskim - robi się go z podpuszczki zwierzęcej, nie sztucznej, a że jest to ser PDO, to musi byc wykonany wg tej konkretnej receptury (z użyciem żołądków), żeby móc się nazywać "Parmezan". Jest natomiast wiele dobrych wegetariańskich parmezanopodobnych serów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna76
W Londynie w nocy jest czynna duża hala dla klientów hurtowych i detalicznych gdzie można kupić świeże mięso. Jedyny problem jest taki że trzeba tam być około 2-3 w nocy, ale można jeździć raz na jakiś czas i brać większe ilości, ja u nich kupuję każdy rodzaj mięsa. Przestałam nawet kupować wędliny, tylko kupuję tam kawałek dobrego mięsa, marynuje je i piekę w piekarniku. Idealnie się to nadaje do kanapek, a co najważniejsze jest zdrowe ! Dodatkowo można takie mięsa zapakować w specjalną folię co ułatwia jej przechowywanie. Ja takie folie kupuję na http://www.nomaxtrading.eu/pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo smaczne wędzone wędliny robi Anmark. Można od nich zamawiać internetowo przez portal www.wedlinylutobrok.pl Początkowo byłam sceptyczna do kupowania szynki w ten sposób, ale spróbowałam i nie żałuję. Szynka opakowana próżniowo, dostarczona z dnia na dzień, jeszcze dodatkowo osłonięta styropianem, żeby temperatury nie nabrała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakim debilem trzeba byc zeby wierzyc ze"o! Polska wedlinka jest taka cudowna! Wszystko w UK jest be i sztuczne! I nie ma wedzonej kielbasy!" Polaczki, wiesniaki- wracac na wioche. Kazdy lokalny rzeznik ma wszystko- lacznie z wasza wedzona kielbaska. Wedzenie miesa nie jest wynalazkiem polskim przyglupy. Jak kupujecie made in Tesco to wiadomo ze nie bedzie cudowna. Zal, zal, zal,..... won spowrotem do Polszyny jak zyc nie mozecie bez salcesonu. Po cholere przyjezdzaliscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A tam kupujesz w supermarkecie? Zasada jest taka sama i mięso lepiej po prostu dostać z ubojni bo będzie lepszej jakości. Sama biorę z firmy http://cezan-ubojnia.pl i jestem bardzo zadowolona, w zwykłym sklepie nie dostanę takiej wołowiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale pierdzielicie zeby nie jeść miesa, w PL tylko mieso, jajka, ryze, warzywa. Super zdrowie, super kondycja, supe samopoczucie. Tutaj jedt mega problem zeby kupic dobre mieso. Sam syf faszerowany farmaceutykami, spadek masy ciala, mnostwo dolegliwosci. Jak ktos siedzi na d***e i sie zajada boczkiem na okraglo to moze i jest niezdrowe. Trzeba wiedzy na temat dietetyki zeby sie dobrze czuc a nie jakies farmazony, ze mieso jest nie zdrowe. Zawiera mnostwo mineralow niezbednych do prawidlowego funkcjonowania organizmu i wszystkie aminokwasy których nie ma w roslinach. Era paszy dla szczurow dawno sie rozpoczela. Normalne jedzenie odchodzi w zapomnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do bogatych i biednych to nie ma nic wspolnego z madroscia i ineligencja. Wiekszosc pseudo bogaczy to mentalne wiesniaki ktore dorobily sie na wyzysku zwyklych ludzi. Zatruwajac srodowisko w gigantycznym stopniu. Chyba bieda nie ma dostepu do farmagologii, chemii i sterowaniu życiem innych. A wy pseudo madrzy nabieracie sie na zydowska gre ktora zniszczyla człowieczeństwo na zachodzie. W codziennym marszu robotow z klapkami na oczach macie nadzoeje ze pieniadze was uratuja. Takie same kroliki doswiadczalne jak bieda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma w uk miesa bez konserwantow i ulepszaczy E-costam. Jest to nielegalne. No ale w pl nie ma takiego problemu mozna znalezc do wyboru do koloru i potem na grilla mniam mniam. Miesko daje siłe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i nie trzeba mowic ze polskim miesem zawchwyca sie europa po otwarciu granic. Wedzonki palce lizac np wegorz prosto z mazur wedzony na dymie jałowcowym rozpływa sie w ustach. Nie macie takich rarytasow w uk wy przygłupy na wygnaniu z dwojami w luceum i zostaje wam tesco lub costa buahahhhahahaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×