Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Zielona bizneswoman 7.....

Moja firma - kilka pytań Mógłby mi ktoś odpowiedzieć?

Polecane posty

Gość Zielona bizneswoman 7.....

Hej :) Chciałabym założyć firmę. Jednak mam w związku z tym kilka pytań, które mnie trapią Czy jakieś doświadczone bizneswomanki mogłyby mnie trochę oświecić? :) 1. Czy jeżeli firma zaczyna działanie od 1 marca, a np. 24 lutego kupię drukarkę to będę mogła to wliczyć w koszty? 2. Czy mając firmę i nie będąc podatnikiem VAT muszę zawierać ze zleceniodawcą umowy? Czy wystarczy tylko wystawić rachunek? Czy mogę w takiej sytuacji zawrzeć ze zleceniodawcą umowę o dzieło? 3. Czy jeżeli zlecę księgowośc firmie lub w oddam ją w ręce księgowości internetowej to oni sami uregulują wszystkie podatki w urzędzie skarbowym? 4. Czy ktoś to sprawdza jak firma prowadzi księgę i czy w specjalnej teczce trzeba mieć wszystkie rachunki - np. zakupu ołówka, długopisu, biletu na autobus (jeśli chcę to wliczyć w koszty :) 5. Czy jeśli mam przychody to od przychodów odliczam koszty i wychodzą mi dochody i dopiero od dochodów odprowadzam podatek dochodowy (nie będąc podatnikiem VAT)- to wiem, ale chcę się upewnić. Szczególnie interesuje mnie odpowiedź na pytanie 2 i też 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jbhbjhg
znajdź w swojej okolicy biuro rachunkowe. tak robią wszyscy mali przedsiębiorcy. miesięcznie zapłacisz im ok 100-300zł. wszystko ci powiedzą co i jak. jeśli nie będą wiedzieli to lepiej zmień biuro na lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
w tym kraju własna działalnośc to kiepski pomysł, skonczysz z długami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jbhbjhg
z długami to kończą tacy co myślą że firma co miesiąc przynosi stały zysk. w rzeczywistości w jednym miesiącu zarobisz 5000 zł, w drugim jesteś 1000zł na minusie. wypadkowa z dwóch miesięcy 4000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jbhbjhg
oczywiście wszystko zależy od specyfiki branży. w niektórych gałęziach gospodarki zysk jest mniej więcej stała ale zawsze się waha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jbhbjhg
z długami to kończą tacy co myślą że firma co miesiąc przynosi stały zysk. w rzeczywistości w jednym miesiącu zarobisz 5000 zł, w drugim jesteś 1000zł na minusie. wypadkowa z dwóch miesięcy 4000zł i tacy co z braku wiedzy marketingowej nie potrafią znaleźć sobie klientów. wystarczy w google wpisać marketing i otworzyć pierwszy link "W marketingu najważniejsza jest świadomość, że klient i jego oczekiwania to najważniejszy element biznesu (jeśli nie ma klientów, przedsiębiorstwo w sensie ekonomicznym traci rację bytu) oraz wynikający z tej świadomości proces identyfikowania i zaspokajania potrzeb klienta przy równoczesnym zapewnieniu zysku przedsiębiorstwa i ciągłości jego funkcjonowania." http://pl.wikipedia.org/wiki/Marketing

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rtrytrtrtr
ile wynoszą obniżone składki na Zus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emmett Fitz-Hume
Hej Chciałabym założyć firmę. Jednak mam w związku z tym kilka pytań, które mnie trapią Czy jakieś doświadczone bizneswomanki mogłyby mnie trochę oświecić? Ad. 1. Nie. Ad. 2. Wystawiasz rachunek, zleceniodawca nie płaci za Ciebie żadnych składek ani podatków. Nazwa umowy (o dzieło, zlecenia, o roboty budowlane, spedycji, etc.) nie ma znaczenia. Ad. 3. Nie, Ty płacisz podatki i składki ale biuro rachunkowe poda Ci dane beneficjentów przelewów i sumy do zapłaty. Ad. 4. Sprawdza dużo instytucji, przede wszystkim Urząd Skarbowy i Urząd Kontroli Skarbowej. Dokumenty źródłowe trzeba przechowywać przez 5 lat po zakończeniu roku podatkowego, nejlepiej w segregatorze ;) Ad. 5. Generalnie tak. Z tym, że nie wszystkie wydatki stanowią koszt uzyskania przychodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×