Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość jhigwi

Czy któraś z mam ma w domu ogród zimowy lub coś podobnego?

Polecane posty

Gość jhigwi

No więc jesteśmy właśnie w momencie wybierania projektu domu. Ja zawsze marzyłam o takim czymś jak ogród zimowy. I możemy to zrobić ale usłyszałam że to szalenie niepraktyczne i niebezpieczne (w końcu ściany to same okna). Czy któraś z mam ma w domu taki ogród? Możecie coś o nim powiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znajomi mają pół salonu pod szkłem. pięknie to wygląda. Nie wiem dlaczego miałoby to być bardziej niebezpieczne niż np okno tarasowe? przecież tez składa się z takich paneli jak okna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takatu
no tak, ale trzeba mieć jeszcze do takiego projektu stosowną działkę. Tzn. żeby takie duże przeszklone "ściany" wychodziły na ogród, a nie prosto w okna sąsiada. Mój s. sobie coś takiego zafundował, a ogrodu zero. Nie wiem, może lubi takie reality show...? Jak dla mnie - porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mama ma coś takiego. Pięknie to wygląda a okna nie są niebezpieczne o ile są z szyb przeznaczonych do tego a nie ze zwykłych tanim kosztem zamówionych u szklarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, u nas to wychodzi na ogród a dalej na las, inaczej sobie nie wyobrażam. I oczywiście odpadają wszelkie firanki bo wtedy nie ma sensu inwestować w oszklone ściany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhigwi
Niebezpieczne bo: każdy ma dobry podgląd na to co jest w domu, szczególnie złodziej, łatwiejszy dostęp do domu, dziecko może zbić szybę. A niepraktyczne bo ciepło ucieka przez te okna, itd Ogród będzie w okolicy sąsiadów blisko nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wigora
wystarczy założyć rolety antywłamaniowe i nie widzę problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taką szybę bardzo trudno stłuc :) kiedyś nawet w galileo próbowali i nie dali rady :p Co do podglądania to są takie specjalne szyby że z zewnątrz nic nie widać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wigora
taki ogród zimowy czy też cała oszklona ściana salonu jest super, bo to tak jakby ogród i zieleń "wchodziło" do domu, cos pięknego :) noo ale bez firanek i o ile sąsiad jest w dalszej odległości od nas a nie 5 metrów, bo faktycznie jak ktoś wspomniał takie reality show to masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wigora
Lisabet - ty mówisz o szybach ala lustro weneckie, ale mimo wszystko nawet z taką szyba jakbym miała sąsiada 5 metrów od domu to bym czuła dyskomfort, co innego jeśli te wielkie okna wychodzą na tył działki, a działka jest w miarę długa,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takatu
......nie każdy jednak o tym pomyśli... - patrz - mój sąsiad ;) Ja mam go daleko - w sensie że mam dużą działkę - bo myśleliśmy o tym, że kiedyś będą się wokół nas budować, ale sąsiad z drugiej strony może już pewnie o nim powiedzieć wszystko...łącznie z tym czy slipy zmienia codziennie czy zaniedbał tę powinność ;) i czy wzorek na nich nie był w złym guście... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy sąsiedzi coś widzą bo mają wokół domu ponad 2 m płot plus wysokie tuje;-) Ja osobiście jestem zauroczona tym;-) ale to dość droga impreza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhigwi
Nie no my mamy 20 h ziemi, w tym i działka jest budowlana, tak mniej więcej pośrodku tego więc sąsiadów w okolicy brak. Zresztą nie o sąsiadów chodzi bo i nie mam zamiaru w tym ogrodzie urządzić sypialni że mam się czegoś wstydzić...Są osoby które nam to odradzają, że to kasa wyrzucona w błoto bo będziemy zaraz ten ogród likwidować, przerabiać bo całe ciepło nam będzie wyciągać z domu a tu przyjdą 30 stopniowe mrozy, a to dziecko rzuci kamieniem i po szybie a one drogie itd. Kurczę no nie mam nikogo znajomego kto by miał to u siebie w domu aby się zapytać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alu.zja
nie licz na swojego znajomego, bo on nawet jeśli nie jest z tego rozwiązania zadowolony to i tak się do tego nie przyzna. Taka mentalność ludzi, a naszych rodaków zwłaszcza. My wkopaliśmy się w koszty to czemu oni mają tego uniknąć i tryumfować ? Wejdz na jakieś forum budowlane. Tam może obiektywnie ktoś napisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wigora
moja przyjaciółka ma w salonie drzwi przesuwane na taras o szerokości ok. 4 m. Nie jest to wprawdzie ogród zimowy, ale sam fakt że jedna ściana salonu jest cała przeszklona i cały ogród "wpada" do domu robi niesamowite wrażenie i "raj" dla oczu:) Przecież przy takiej przeszklonej śćianie możesz sobie ustawić mnóstwo kwiatów ala ogród zimowy. Na pewno będzie to tańsze i takie przeszklenie można zrobić jako duży wykusz i będzie to zdecydowanie tańsze niż typowy ogród zimowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alu.zja
to na pewno jest efektowne, ale jak wyglądają koszty ogrzania takiego cudeńka to inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wigora
jak za parę lat będziemy się budować to mam juz upatrzony projekt, i wtedy nie będzie 4 okien w salonie tylko jedne duże drzwi tarasowe oświetlające cały pokój dzienny, na to samo wyjdzie z grzaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alu.zja
normalne podwjne drzwi na taras to co innego. Mam tak jest OK. Myślę o rozsuwanych drzwiach, co z ich szczelnością...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaskadaaa
jak cie stać to rób. tylko pomysł o kosztach związanych z ogrzewaniem bo tanio nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic nie wiem żeby rodzice narzekali na ogrzewanie przez te oszkloną ścianę :) Oczywiście przez pierwsze dwa lata to całe okno widokowe ratowały tylko piękne kwiaty ustawione od wewnątrz bo nasz ogródek przez pierwszy rok przypominał poligon a potem też nie od razu był piękny zielony i kwitnący :p a to teraz jest pięknie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alu.zja
właściwie nie chodzi tu o szczelność samych okien a o współczynnik przenikania ciepła na tak dużej oszklonej powierzchni...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak u innych, ale u nas ta szyba była grubsza niz zwykła okienna albo taka z drzwi na taras i myślę że zimna też mniej przepuszcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariola2013
Ja ostatnio miałam remont w domu i zrobiłam sobie zimowy ogród, w ogóle się na tym nie znam więc poprosiłam o pomoc fachowców z firmy projektowej Royal Garden i jestem zadowolona, wybrali śliczne rośliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam taki ogród
może niewielki ok 60m2, ale to łącznik między naszym domem a domem teściów. Mnie się kojarzy z mnóstwem pracy, chociaż to teść te prace wykonuje. Fakt, miło posiedzieć wśród bujnej roślinności, ale my nie mamy czasu, teściowie zadowoleni, korzystają. Opłaty za gaz wielgachne, ale ich stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czy taki ogród
to to samo co oranżeria?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagnaaa45
Ja mam u siebie, robiła mi to taka firma http://alubud.pl/ w tamtym roku - naprawdę świetna sprawa :) Jeśli ktoś zainteresowany to z czystym sumieniem mogę polecić - fachowcy z prawdziwego zdarzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja na ogród nie mogę liczyć, tym bardziej zimowy,ale myślałam ostatnio o takim niby,ogrodzie w mieszkaniu. Słyszał ktoś o zielonych ścianach? Takich, jak tu http://www.phu-adviser.pl/oferta/zielone-sciany/ ? dla mnie to rewelacyjny pomysl, nie sądzicie?!?! Nie wiem jak wyglada to finansowo, bo na razie padł taki pomysl, ale wydaje się to niesamowitą i oryginalną ozdobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Była, w odwiedzinach u ludzi, ktorzy maja ogród zimowy. Piekny :) widuje tez czesto balkony zrobione na ogród, tez fajnie wyglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×