Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

malwa

termometr dla niemowlecia

Polecane posty

Cześć dziewczyny jaki polecicie termometr dla niemowlęcia oczywiście fajnie by było gdyby sprawdził się tez w późniejszym okresie, pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie widzę ze jest bardzo popularny na allegro:), moze jakies inne propozycje? czytalam ze braun ma bardzo dobre termometry ale nikt nie potrafi podac konkretnego modelu;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niewidoczny dla innych
Ja odradzam bezdotykowe, gdyż często łapią temperaturę otoczenia i wtedy daje nam błędny wynik najczęściej zaniżając temperaturę ciała - w powietrzu przeważnie zawsze mamy mniej, więc jak się wymiesza uzyskujemy nieprawidłowy wynik. To badziewie nadaje się jedynie do szpitali, gdzie i tak nikt nie zwraca uwagi na temp. Sama kiedyś taki chciałam kupić i to jeden z droższych, ale wiele moich znajomych, którzy to coś kupili poprostu stwierdzili, ze szkoda kasy. Jaklepsze i tak są rtęciowe, szkoda tylko że zostały już wycofane. Mam taki jeszcze jeden w domu i mam nadzieje że się nie stłucze. Kiedyś tylko takimi mierzyli, a najbardziej wiarygodniy wynik pomiaru uzyskiwało się poprostu mierząc temp. maluszkowi w pupie i tak też robię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie spotkalam sie juz z ta opinia dlatego jestem w kropce;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamama27
kup do ucha - u nas najwiarygodniejszy - do czoła itd pokazuje cuda ale w uchu ok -ja mam też zwykły elektroniczny i czasem sprawdzam nim - a w dupce może da się noworodkowi ale ja niedałam rady nawet półroczniakowi bo tak szalał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość termometr mam braun
4520 typ 6022 i tak - dla starszego dziecka ok, bo się nie rusza,ale termometr musisz włożyć idealnie do ucha, bo inaczej pokaże złą temp, często zdarza się, że dwa pomiary - jeden po drugim różnią się sporo - o nawet 5 kresek! moja roczna córeczka go nie znosi, bo muszę unieruchomić głowę, ale znalazłam spsób i mierzę temp, gdy Ona coś pije, wtedy ładnie trzyma główke i termometr Jej nie przeszkadza oprócz tego mam braun taki http://allegro.pl/szybki-i-precyzyjny-termometr-braun-prt-1000-i2068782046.html i jak synek był młodszy tylko tego używałam - temp mierzyłam w odbycie i wydaje mi się, ze pomiar był dobry, niestety syn ma już 5 lat i mierzenie normalne pod pachą nie sprawdza się wcale, obojętnei jak długo się trzyma termometr jakby nie miezry temp, ciągle pokazuje bardzo niską

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szukam wiec jakiegos dousznego,trudno bedziemy sie mocowac z cora:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila4393
Ja bym odradziła ci termometr do ucha. Sama kupilam nie dawno jak urodziłam córeczke. malo nie kosztował zapłaciłam 120 zł chcialam wziasc lepszy. Ten termometr nie nadaje sie do nieczego, przez niego malo zawału nie dostałam jak zaczał mi pokazywac u coreczki tem. 38,6, 38,5 i tak co jakis czas, nawet dla mojego meza pokazał temp. co on nigdy nie goraczkuje. Za kazdym razem pokazywał jak chciał. Wkurzyłam sie i wyjełam zwykły rtęciowy termometr i od razu kamien z serca mi spad bo moje dziecko zadnej temp nie mialo, a ja juz szykowałam sie do lekarza :):).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te termometry nie są wiarygodne używałam go jak pilnowałam dziecka Najlepsze są rtęciowe albo normalny taki elektryczny ale nie te do ucha często pokazują różne temperatury :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rtęciowe u mnie w mieście w aptece można normalnie kupić. Sama zastanawiam sie jaki termometr kupić dla synka. Chyba kupimy taki zwykły elektroniczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatecznie zdecydowałam się na braun 4520, nic lepszego nie znalazłam,trudno najwyżej będę z córą oprawiać wrestling żeby jej coś zmierzyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaniujkatsgbcjs
ja mam thermoflash Lx26, używali go też u nas w szpitalu. jest dosyć dokladny, zmierzysz nim temp mleka, wody w wanience. ogólnie jest niezły i ma prawie same pozytywne opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaniujkatsgbcjs
rtęciowy jest najleoszy ale nie dla kazdego dziecka, u nas po prostu dziecko nie da sobie nim zmierzyć temp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manamana2012
My wypróbowaliśmy różne termometry. Rtęciowy mierzy dobrze, ale to jest prawdziwą męką dla dzieciaka ( bo niemowlakowi można nim zmierzyć temperaturę tylko w pupie). Termometry do ucha u nas zupełnie się nie sprawdziły, ponieważ mierzyły bardzo nie dokładnie, podobno wszystko zależy pod jakim kątem i jak się go wkłada do ucha... Ale nam się nie udało najwyraźniej ani razu włożyć go poprawnie ;-) U nas się sprawdził taki, który wystarczy przyłożyć do czoła dziecka, coś w stylu Medic Zone FS 201. Poza tym ten mierzy jeszcze temperaturę powietrza i wilgotność- to co musi być pod kontrolą, kiedy się ma w domu małego "chorowitka" ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalkakot
Dla niemowlaków dobrym rozwiązaniem będzie termometr bezdotykowy. Można sporo teraz takich urządzeń znaleźć za w miarę rozsądne pieniądze. Ja sama używam Non contact od Geratherm. Prosty w obsłudze aparat, z bardzo wygodnym przełącznikiem i ekranem który się podświetla przy gorączce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalkajj
Duży wybór jest teraz zwłaszcza termometrów bezdotykowych. Ja zamawiałam NonContact. Działa fajnie, nie sądziłam że aż tak szybko będzie wynik podawał w sumie. A tutaj faktycznie po sekundzie czy dwóch mam na blacie temperaturę podaną. Wyświetlacz wyraźny, czytelny, prosta obsługa, kształt bardzo poręczny także urządzenie dobrze trzyma się dłoni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abb

Nie wiem konkretnie jakiego sprzętu oczekujesz, ale bezdotykowe termometry takie jak BabyTemp i inne urządzenia na rynku działają na podobnej zasadzie więc wielkiej różnicy nie będzie. Na pewno warto sięgać po sprawdzone firmy, które mają pozytywne opinie od klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iikk
Dnia 2.09.2019 o 15:58, Gość abb napisał:

Nie wiem konkretnie jakiego sprzętu oczekujesz, ale bezdotykowe termometry takie jak BabyTemp i inne urządzenia na rynku działają na podobnej zasadzie więc wielkiej różnicy nie będzie. Na pewno warto sięgać po sprawdzone firmy, które mają pozytywne opinie od klientów.

Tez polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka

Nie wiem jak wyglądają te termometry bezdotykowe typowo dla dzieci jak Baby Temp, ale tak ogólnie zgadzam się z tym, że te bezdotykowe co do zasady są bardzo dobrym wyborem i warto się zdecydować na ich zakup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×