Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość kamipu5

Zespół policystycznych jajników

Polecane posty

Gość kamipu5

Witam serdecznie wszystkie kobiecinki;). Lekarz podejrzewał u mnie zespół policystycznych jajników gdyż nie miałam okresu regularnie a nawet zdarzało się że nie miałam go pół roku a nawet więcej. Mam 20 lat i problemy z okresem zaczęły się w wieku 17 lat. Brałam tabletki antykoncepcyjne diana35 po ich odstawieniu znów zawitał problem z cyklem miesiączkowym. Lekarz przepisał mi tabletki stymulujące pracę jajników i przez niego wylądowałam w szpitalu (wakacje 2011) gdyż miałam pęknięcie krwotocznej torbieli jajnika lewego i zespół hiperstymulacji. po tym zdarzeniu podjęłam się leczenia prywatnego i właśnie wtedy lekarz kazał mi zrobić badania hormonalne (FSH estradiol i progesteron) i na podstawie tego i obrazu z usg jajników stwierdził w 100% że mam własnie ten zespół. Przepisał mi tabletki antykoncepcyjne midiana które biorę już od pół roku i dzięki nim mam regularny okres a na obrazie usg znikły pęcherzyki które tworzą się przy tym zespole. Nie mam typowych objawów tego zespołu ( nadwaga, nadmierne owłosienie, łojotok trądzik ). Kilka dni temu wybrałam się do innej poradni ginekologicznej alby lekarka przepisała mi tabletki. Zrobiła mi kontrolne usg i według niej nie mam tego zespołu i kobieta ta twierdzi że powinnam odstawić tabletki a jej dokładne słowa brzmiały: "taka jest Twoja natura że masz nie regularne cykle... zaoszczędzisz na podpaskach". Od kilku właśnie dni ta myśl nie daje mi spokoju, gdyż już sama nie wiem co o tym myśleć. Boję się że w przyszłości będę miała problemy z zajściem w ciąże.... jeżeli macie podobny problem proszę o podzielenie się własnymi doświadczeniami. Pozdrawiam Kamila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×