Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agab21

miałyście nadżerkę ???

Polecane posty

jak długo leczenie trwało u was ? po jakim czasie udalo wam sięzajść w ciążę ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plamilam po stosunku, ginekolog stwierdzil nadzerke. Pobral wymaz do badania cytologicznego, bo - jak wyjasnil - od jego wyniku zalezy dalsze postepowanie. Gdy wynik jest prawidlowy - nie usuwa sie zmiany, a jedynie obserwuje. Czyli za pol roku, rok wykonuje kolejna cytologie. Jesli badanie wykaze stan zapalny - dostaje sie leki i ...ponowna kontrola jak wyzej. A jesli wynik cyto niepokoi oznacza, ze mamy do czynienia z nadzerka wlasciwa i taka sie usuwa. Poczytaj w necie o ektopii. To najczestsze "nadzerki", te ktorych sie nie usuwa. Wrzuc haslo w google :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaana
ja jedną ciąże przeszłam z nadżerką, po drugiej pójdę na wypalanie. Ale oczywiście lepiej wyleczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka888888
ja kiedyś miałam nadżerkę, taką małą. Lekarz zrobił mi wymaz ale było wszystko dobrze więc kazał stawić się za pół roku i nic z nią nie zrobił. Po pół roku stwierdził, że wymrażamy. No jeśli chodzi o leczenie to poproś o wymrażanie zamiast wypalania, mój gin. mówił, że wymrażanie jest bezpieczniejsze a od wypalania w ogóle już lekarze odchodzą. To było kilka lat temu więc teraz i tak pewnie już tylko wymrażają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko ty jestesn atym forum by ci odpisywac,o matko jaka neicierpliwa nie podneicaj sie tak ta nadzerką a ja ani nie plamilam ani nic,a mma nadzerke od kilku lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za pierwszym :)
ja miałam lekką nadżerkę, ale lekarz nie zalecał leczenia tylko obserwację. normalnie zaszłam w ciążę i po porodzie nadżerka sama prawie zniknęła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama z cukru...
Miałam w pierwszej ciąży, dostałam leki dopochwowe a po porodzie się wchłonęła sama, a była duża :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam podobno sporą nadżerke, byłam u lekarza 2 i pół tygodnia temu, przepisał mi na nią jakiś lek dopochwowy na początek, ale po jednej tabletce, po paru godzinach miałam upławy z krwią, i jak zadzwoniłam do lekarza to powiedział że to alergia na lek i nie mam więcej brać tego, teraz mam iść do lekarza 1 lutego, mam mieć zrobioną cytologie. I zobaczymy co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam przez kilka lat dużą. cytologia wychodziła ok, wiec lekarz stwierdził, ze trzeba obserwowac a dopiero po ciąży zrobimy zabieg. 8 miesiecy po porodzie miałam wymrażaną. jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć ja miałam i mam nadżerkę. Lekarz powiedział mi że raczej nie powinno się jej wypalać przed urodzeniem dziecka ponieważ w miejscu ,,strupka' łożysko może sie nie przykleić więc radziła bym wymrożenie jest mniej inwazyjne oczywiście jeżeli jest to ostateczność. Obecnie jestem w ciąży i nie zdarzyłam nic z nią zrobić ale z tego co wiem zabieg trwa kilka minut i później rana goi się przez ok 4 tyg gdzie cały czas trzeba nosic podpaski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam jeszcze ze w ciaze zaszłam za pierwszym razem i nadzerka mi w tym nie przeszkodzila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anastazja N
Tak. Mam. Bardzo kocham moją nadżerusię i nigdy w życiu bym nie pozwoliła żeby lekarze zrobili jej krzywdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×