Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Merry-Go-Round

proszę o wypowiedzi osób znających się na kosmetykach naturalnych

Polecane posty

jeszcze w skrocie napisze czego najbardziej powinno sie unikac w kosmetykach 'naturalnych' (zreszta nie tylko) i co, o podobnym dzialaniu, lecz bez skutkow niszczacych skore i produkcje kolagenu powinno, lub moze, byc w zamian 1. lawenda (bezpieczny zaminnik - lukrecja) 2. mieta pieprzowa (bezpieczny zamiennik - wyciag z ziarna owsa) 3. eukaliptus (bezpieczny zamiennik - soja) 4. bergamotka, cytryna, limonka (bezpieczny zamiennik - ogorecznik) 5. arnika (bezpieczny zamiennik - kurkuma) 6. oczar wirginijski, szczegolnie ze wzgl. na niebezpieczna dla skory substancje eugenol (bezpieczny zamiennik - korzen lopianu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mary, nie boj sie babki z gg, tylko bierz pod uwage ew. reklame ;) skoro mowilysmy wczesniej o serum, to np. olay regenerist (wersja bezzapachowa). lekki krem nawilzajacy z kwasem salicylowym! z neutrogeny http://www.neutrogena.com/product/oil-free+acne+stress+control-+3-in-1+hydrating+acne+treatment.do?sortby=ourPicks ale gdzie to kupisz, to nie wiem ... moze na allegro? (choc z reguly nie polecam) uzywam go od lat w porze letniej, bo jest bardzo lekki, a zarazem niepodrazniajacy i jak nie masz wielkiego tradziku to skuteczny. (inne przeciwtradzikowe neutrogeny sa strasznie zrace i lepiej z daleka ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koleżanko od tych składników
bzdury piszesz że czytać się tego nie da :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to napisz gdzie sie myle i dlaczego. ja tego nie wymyslilam, sa to informacje z niemal encyklopedycznej bazy danych opartej na badaniach naukowych z dziedziny dermatologii. ale jak dla ciebie niemile oku to nie czytaj. izd do sklepu i spytaj ekspedientke o 'fachowa' porade :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koleżanko od tych składników
''ja tego nie wymyslilam, sa to informacje z niemal encyklopedycznej bazy danych opartej na badaniach naukowych z dziedziny dermatologii. '' -hahahaha :D Nie udzielaj rad jak o czymś nie masz pojęcia. Jeżeli chodzi o twoje błędy...cóż...musiałabym podważyć co drugie twoje zdanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiec podwazaj, bo smiac sie tak dla zasady, bez argumentow to zwyczajna strata czasu (twoja i moja) ... slucham. zbyt duzo nie napisalam, wiec mozesz nawet kazdemu zdaniu sie sprzeciwic. moze sie dowiem czegos nowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koleżanko od tych składników
'jesli chodzi ci o skladniki zatykajace pory, to sa nimi wszystkie olejki ' kłamstwo 'ogolem mowiac, to zaden krem w opakowaniu typu sloiczek z przykrywka nie bedzie w stanie zachowac w sobie tych wszystkich magicznych i dobroczynnych substancji, bo zwyczajnie sobie wyparuja (sa bardzo delikatne).' -a niby w jaki sposób mają wyparować tym bardziej,że stosuje się w nich substancje pomocnicze? :D ' to prawdopodobnie powinnas uzywac lekkich nawilzaczy typu serum,' -serum to lekkie nawilżacze? zapoznaj się z procesem technologicznym 'najlepiej z kwasem bh,bo tylko on dziala na zaskorniki)'. -bzdura, każdy kwas działa na zaskórniki. Odsyłam do analizy działania poszczególnych kwasów 'bandi migdalowe nie ma kwasu salicylowego, a wglab porow te inne kwasy nie wnikaja, zeby wyczyscic zaskorniki. ale oprocz tego brzmi obiecujaco, choc (szkoda) nie podaja na stronie skladnikow ...' -bzdura, przeanalizuj proces złuszczania kwasami 'kosmetyki typu serum sa idealne, jak ktos nie ma zbyt suchej cery' -bzdura. nie słyszałaś o serum do cery suchej? odwodnionej? jest tego cała masa na rynku kosmetycznym ' (wtedy juz raczej potrzeba kremowego kremu )'- a co to jest kremowy krem? :D 'czesto (w ramach reklamy) kaza uzywac serum jako kosmetyk "pod krem" ale to blad - z reguly serum ma wiecej pozywienia i nawilzenia dla skory niz krem i wystarczy samo w sobie ' -bzdura. wygoogluj jak działa serum a jak krem. nie chce mi się tłumaczyć. 'to prawda, bardzo malo jest kosmetykow z kwasem salicylowym.' -bzdura :) 'nadtlenek benzolu jest bardzo dobry, ale raczej na wypryski, niz zaskorniaki.'- -bzdura :) 'z kosemtykow sklepowych olay i neutrogena maja dosc dobre produkty,' -bzdura. analizowałaś składy? nie? to przeanalizuj :) :) :) :) reszty nie chce mi sie analizować i wypisywać, bo padam dzisiaj na twarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo z tym rządem to tak
nie wiem po co niektóre udają mądre jak nie mają o niczym pojęcia. mnie rozwaliło zdanie o kremowym kremie czy jakoś tak :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomyslalam zajze jeszcze raz, moze dowiem sie cos nowego, a tu kicha. napisalas mi, ze wszystko, co pisze to bzdury, a nie napisalas dlaczego. mierniku prawdy, ja nie jestem znawczynia, ani sie za nia nie podaje. ale mam twarz, na ktora potrzebuje kosmetyki, wiec szukam informacji, a czesem sie nimi dziele. ale skoro tamta pani sie tak sprodukowala, to i odpowiem ;) . substancje tluszczowe sa komodogenne. jak nie wszystkie to mialas napisac, ktore nie, a nie tylko tak sobie gadac, ze klamstwo :D kosmetyki musza byc w szczelnych opakowaniach powie ci to kazdy chemik. doswiadczenia chemiczne donosza rowniez, ze na zaskorniki dziala najlepiej kwas salicylowy. na rynku jest malo kosmetykow z nim, a te co sa, maja czesto za wysokie pH zeby dzialac. kosemtyki typu serum maja lekka konsystencje i dzialanie nawilzajace. a nie? inne funkcje tez ma, ale nie o tym byla mowa. nadaja do cery suchej i odwodnionej, ale przy bardzo suchej cerze niektore, te o bardzo lekkiej konsystencji, sa za suche. a co to jest kremowy krem to sie domysl madralo :D serum i krem dziala podobnie, dobry krem nie powinien roznic sie zbytnio od serum, jedynie konsystencja. a reklam googlowac nie bede, wybacz, ale mam cieakwsze zajecia ;) co do analizowania skladow kosmetykow, to jezeli polecam kosmetyk, to tylko taki o dobrym skladzie (czego nie mozna powiedziec o wiekszosci kosmetykow). rzucilam przyklad tych 2 firm, bo sa one w miare znane i dostepne, maja kilka produktow fajnych, reszta to byle co, jak to zwykle bywa. nie obraz sie, ale z tego co piszesz domyslam sie, ze przeszlas szkolenie do spraw jakiejs firmy kosmetycznej? albo doradztwa kosmetycznego w sklepie? jak nie, to zwracam honor i teraz to juz naprawde pa 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"nie wiem po co niektóre udają mądre jak nie mają o niczym pojęcia. mnie rozwaliło zdanie o kremowym kremie czy jakoś tak " bosz :o przeciez ja nie udaje 'madrej' tylko dalam dziewczynie pare przyziemnych, praktycznych rad, ktore sa powrzechnie dostepnymi informacjami. odnosnie 'kremowego kremu' to nawet nie powinnam komentowac, ale juz wyjasniam - nie zauwazylas zartobliwego tonu? krem ma konsystencje gesta, kremowa, serum jest leiste, o lzejszej konsystencji, mimo, ze ma bardziej esensjonalny, odzywczy sklad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koleżanko od tych składników
'substancje tluszczowe sa komodogenne. jak nie wszystkie to mialas napisac, ktore nie, a nie tylko tak sobie gadac, ze klamstwo' -dpbrze, w takim razie podam przykład olejku jojoba oraz olejku marchwiowego, który nie ma działania komedogennego. 'kosmetyki musza byc w szczelnych opakowaniach powie ci to kazdy chemik' -ale nie o szczelności kosmetyków rozmawiałyśmy,bo to oczywista oczywistość tylko o tym jak pisałaś,że kosmetyki w słoiczkach są złe,bo substancje w nich zawarte ulatniają się :D Otóż po to są stosowane substancji pomocnicze oraz odpowiednie bazowe, aby krem nam służył prze określony czas a substancje aktywne mogły działać. 'doswiadczenia chemiczne donosza rowniez, ze na zaskorniki dziala najlepiej kwas salicylowy' -to widocznie masz informacje sprzed 30 lat. Porównaj do kwasu salicylowego kwas TCA i zobaczysz co ma lepsze działanie na zaskórniki. Nie tylko na zaskórniki... 'na rynku jest malo kosmetykow z nim, a te co sa, maja czesto za wysokie pH zeby dzialac' -wystarczy jak wpiszesz w google kosmetyki z kwasem salicylowym i wyskoczy ci lista. Preparaty z niskim ph nie mogą być stosowane do użytku domowego. Uwierz mi,że te w kremach do użytku domowego również działają. No chyba,że kupuje się podróbkę na allegro... 'kosemtyki typu serum maja lekka konsystencje i dzialanie nawilzajace. a nie? inne funkcje tez ma, ale nie o tym byla mowa. nadaja do cery suchej i odwodnionej, ale przy bardzo suchej cerze niektore, te o bardzo lekkiej konsystencji, sa za suche. a co to jest kremowy krem to sie domysl madralo' -sama wcześniej pisałaś,że nie nadają się do cery suchej, więc znów zmieniasz zeznania. Jak to serum może być za suche???? Za suche do cery bardzo suchej??????? Na a ten kremowy krem- nie skomentuję. 'serum i krem dziala podobnie, dobry krem nie powinien roznic sie zbytnio od serum, jedynie konsystencja.' -absolutnie się mylisz. Serum do kremu różni się większą ilością składników aktywnych. Fizycznie i biologicznie charakteryzuje się wyższym wskaźnikiem lizosomalnej otoczki i wskaźników stałych. Szybciej 'znika' ze skóry a krem ma za zadanie potrzymacie jego efektów oraz blokuje szybsze uwalnianie się składników aktywnych. Olay to nie jest dobra firma. Mnóstwo w nich parabenów, substancji podrażniających. Mają fatalny skład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koleżanko od tych składników
'nie obraz sie, ale z tego co piszesz domyslam sie, ze przeszlas szkolenie do spraw jakiejs firmy kosmetycznej? albo doradztwa kosmetycznego w sklepie? jak nie, to zwracam honor' - nie obrażam się i nie zgadłaś ;) Trochę smutno,że po tylu latach ciężkich studiów i dużym stażu zawodowym ktoś porównuje moją wiedzę do pani ze sklepu kosmetycznego ;) No cóż... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koleżanko od tych składników
***Szybciej 'znika' ze skóry a krem ma za zadanie podtrzymanie jego efektów oraz przedłuża działanie składników aktywnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie twoja wiedze (o ktorej nic nie wiem) skomentowalam, tylko to, co do mnie piszesz. krem a serum - ja pisze od strony praktycznej, ty od teoretycznej, wiec nie mam zadnego interesu sie spierac ;) firma olay, czy zadna inna, nie ma dobrego lub zlego skladu. sklad ma poszczegolny kosmetyk, a tu jedna firma moze miec i buble i perelki. kosmetyki godne polecenia nie maja skladnikow podrazniajacych (jak np. to serum olay, o ktorym pisalam), a parabeny (choc lepiej bez) to mniejsze zlo niz wiele innych nagminnie stosowanych skladnikow. i juz napisalam, dlaczego akurat ten nieszczesny olay wspomnialam, tak? :) z kremowym kremem dalej nie zalapalas zartu? :D moze tak troche dystansu do .... siebie i wiedzy ;) nie pislam,ze serum nie nadaje sie do suchej cery, ew. ze niektore moga byc niewystarczajaco 'bogate'. jezeli wyrazilam sie po lebkach, to tu i teraz sie prostuje ;) co do preparatow z kwasem salicylowym, owszem jest ich troche, ale wiele sposrod nich to srodki myjace :D a kwas salicylowy musi pobyc na skorze, zeby cos zdzialac. przy zbyt wysokim ph nic nie zdziala, z niskim zas tez sa kosmetyki do uzytku domowego. i tych jest malo. na allegro co prawda nigdy nic nie kupowalam, ale watpie, czy komus chcialoby sie produkowac i sprzedawac podrobki jakis tanich kremow lub mydel z kwasem salicylowym ;) moja wiedza nie jest sprzed 30 lat i nie jest to 'moja' wiedza. takie informacje podaja na dzien obecny publikacje naukowe dot. chemii w zastosowaniu dermatologicznym. a ja sobie z tego korzystam, zeby nie kupowac bubli, ani kosmetykow 'cud' ;) no i w koncu sedno sprawy - skladniki aktywne. w kremach i balsamach/emulsjach tez powinny byc (nie tylko w serum) i o to mi chodzilo z tym ulatnianiem sie ze sloikow. o szczelne opakowania. co innego, gdyby nie bylo wyboru... jezeli w czymkolwiek sie ze mna nie zgadzasz to jedno, ale nie imputuj mi, ze powiedzialam rzeczy ktorych nie powiedzialam. chyba jestes dobrze wycwiczona w kafeteryjnych dyskusjach, gdzie istotna role stanowi lapanie za slowka i wyciaganie ich z kontekstu ;) a ja tu sie staram tlumaczyc o co mi chodzi 10 razy w kolko :D 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Wilimiński
Szanowna Pani, zanim się Pani wypowie to radziłbym skorzystaj z kompetentnych publikacji, bo niestety, ale to co Pani naskrobała to stek bzdur, no i jeszcze te nieudolne tłumaczenie. Przestudiowałem temat od początku do końca i niestety, ale Pani która wyjaśniała o co w tym wszystkim chodzi ma rację Niekompetentni ludzie nie powinni mieć możliwości udzielania porad. -dermatolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klasztor w utajeniu
kobieto co ty wogóle wypisujesz ja pikolę ::::://////

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koleżanko od tych składników
spoczko, nie zapomniałam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×