Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość anakonda12

Jak to jest z funduszem alimentacyjnym?

Polecane posty

Gość anakonda12

Jak wyglada sprawa z alimentami jesli dochod w rodzinie (matka i dziecko) przekroczy 725 zł na jedną osobę, podobno juz wtedy nie mozna dostac alimentow z funduszu. To w jaki sposob mozna uzyskac alimenty?? poprosze o rady, szczegolnie tych co znaja temat albo byli w podobnej sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezeli facet nie placi alimentow to idziesz do komornika,komornik sie tym zajmuje,a ty. Bez wzgledu na dochody dostajesz alimenty od panstwa czyli z funduszu,do 500 zl miesiecznie,nie wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no od faceta z ktorym
masz dziecko ;/ prawo to prawo, przekraczasz nie dostaniesz, tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ciemnego i długiego
Normalnie - od rodziny. Czyli od ojca dziecka, albo od babć i dziadków czy rodzeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anakonda12
Dziekuje za szybkie odpowiedzi Do Alicji niestety z przykroscia musze stwierdzic ze powyzsze odpowiedzi sa z godne z prawdą. Własnie czytam ustawy i jesli dochod przekroczy 725zl, ale dochod matki ktora wychowuje dziecko, to z funduszu sie nie dostanie i wlasnie jestem ciekawa jaka jest dalej droga, bo komornik raczej tego nie sciagnie, ale pomysl z babcia i dziadkiem jest sensowny, co prawda nie chcialabym tak robic, ale jezeli nie bede miala wyjscia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ciemnego i długiego
Alicja - No może i racja - czasem można próbować uzyskać alimenta od listonosza lub sąsiada. Ale to sporo zachodu wymaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam dziewczyny za bledny wpis,bylam przekonana,ze u mojej szwagierki dochod jest podobny(ona dostaje z funduszu,a ojcu rosnie zadluzenie)ale wlasnie z nia rozmawialam I u niej dochod jest troche ponad 500zl na osobe:-( szkoda,ze nasze panstwo jest tak przykre:'(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ciemnego i długiego
Dlaczego przykre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anakonda12
Wielka szkoda, przeciez 725 zl na osobe to cale nic, zarabiam 1800zl i juz fundusz mi nie przysluguje, sam czynsz 400zl bilety na dojazdy do pracy 210 prad gaz i inne oplaty typu telefon internet itp to ok 800- 900zl i zostaje mi przezyc z dzieckiem za 900zl to jak zyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do anakonda12
Jednak mimo wszystko złóż do komornika.Przecież w końcu coś zajmie .Niech sobie dług rośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ciemnego i długiego
No bo dzieci powinni utrzxymywać rodzice, a jeśli nie dają rady, to dalsza rodzina. A ja chętnie dołożę, jak wyżej wymienieni nie są w stanie zapewnić minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z Zniecierpliwiony
"""" Jak to jest z funduszem alimentacyjnym?"""" Już raz zniknął. Powinien zniknąć drugi raz ....ale już na trwałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sepecjalista od FA
Jeśli dochód nie przekroczy 725zł netto na osobę dostaniesz fa, ale nie więcej niż 500zł. Jezeli przekroczy fa nie dostaniesz, mozesz natomiast złozyc wniosek o podjęcie działan z dłuznikiem. Ale czy to przyniesie jakis rezultat to mało prawdopodobne. Wiem, bo się tym zajmuje na co dzień. W ostateczności prawo dopuszcza możliwość zasądzenia alimentów od dziadków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z Zniecierpliwiony
A dziadkowie te dzieci robili.Albo ktoś ich pytał o zgodę. Głupszego i bardziej niesprawiedliwego prawa ....to chyba nie ma nigdzie. Dziadkowie będą płacić alimenty a sami umrą z głodu albo z braku pieniędzy na leki. Wprowadzić należy jeszcze więcej funduszy alimentacyjnych. Będzie wtedy mniej nieodpowiedzialnych rodziców..Tragedia. Albo farsa . Na pewno głupota i nie odpowiedzialność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×