Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zszokowana mama

L4 w ciąży a wypłata

Polecane posty

Gość ona z nikąd
Wredna babo z kadr-> lepiej przeczytaj topik os początku to dowiesz się dlaczego autorka napisałą o idiotkach. Bo jedna idotka z wilkim oburzeniem zapytała czy nie może zadzwonić do kadr? I co autorka robi skoro jest ciemna, że na to nie wpadła a zarabia 3700??? Tylko idiotka nie omyślała, ze dzisiaj jest niedziela...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasne hehe
Przyszla matka zadała pytanie a zleciały się same wszechwiedzące, które jak zawsze wiedzą a niepowiedzą bo ona jest chamska hehehe. Głupie kwoki kadrowe od siedmiu boleści hehe, rzadna nie wie a się tłumaczy bue hehe Ta bebka została obrzucona, ze jest głupia i miała nie zareagować? Ja to bym was zjechała z błotem Same debilki po zawodówkach dopuszczone do neta bue hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zszokowana mama
nie zakładałam tego tematu, aby sie tutaj wzajemnie poniżać i wyzywac, niektóre "matki-polki" tego nie zrozumiały i chciały zabłysnać swoją inteligencją przeciwko mnie, no cóż... Zadałam pytanie, na które nikt mi nie odpowiedział, bo po prostu nie znał odpowiedzi, a ja spokojnie poczekam do jutra, nic mi sie nie stanie bez tej reszty wypłaty, a na zakupy o tej porez się nie wybieram :P Lepiej się czasami nie odezwac jak się nie jest w temacie niż podszywac pod 5 nickami i wypisywać "wiem" ale.... dziecinada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie ci zazdroszcza dlatego tak sie "zleciały"zarabiasz dobrze i pewnie o to chodzi,a wiekszosc tu ma marne pensje,albo zero na koncie.ja ci powiem jak ja mialam.otoz zus wypłacał nie całosc tylko tak jak im odpowiadało,a ze u nas wypłacali po 15 i ok 30 to w zaleznosci od kiedy było zwolnienie za tyle dni dostawałam.ale pozniej jak wszystko sobie zsumowałam to było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jbskajb
a nie przypadkiem rzalosne?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez mam ten problem, ale tu niczego się nie dowiesz.Tu jak wrony zlatują się i ubliżają innym, pewnie w domu nie ma na kim, to se przynajmniej napisze to i owo.Powodzenia w wyjaśnianiu sprawy.Ja wiem tylko tyle,że ZUS wypłaca średnia pensję z ostatnich 12 miesięcy,ale na jakich zasadach to trzeba jakąś księgowa do tego dorwać i na spokojnie spytać.Na forum zapomnij, zawsze się jakaś walnięta znajdzie.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość te co niby sa kadrowymi
i wiedza a nie powiedzą to podszywy sa, bo tu ewidentnie jest jakiś błąd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wow to sie nie mieści
pewnie, że błąd!!! ale nie wiem jaki............?????????????? dajcie znac, bo niedługo tez będe w takiej sytuacji, za 2mies wybieram się na L4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama z cukru...
Moja koleżanka dostaje wypłatę z ZUS 2 razy w ciągu 1 miesiąca. A jaką kwotę masz na umowie, może pracodawca coś naściemniał ci w papierach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zszokowana mama
nic nie naściemniał mi pracodawca!!! Ah, z pewnością powyższe wypowiedzi kadrowych miałyby odzwierciedlenie z tym co poniżej napisze. Jasnowidzki od siedmiu boleści. Dzwoniłam do kadr. Po pierwsze był ewidentnie błąd w naliczeniu L4. Zamiast 100% zrobili na 80%. Po drugie, został policzony okres tylko do 25.01 -czyli data końca pierwszego zwolnienia. Kolejne mam od 26.01 więc bedzie naliczane od nowa. Po trzecie, przechodząc na L4 potrącono mi zaliczke w wys. 1.000zl, ktorą miałam na miesięczne wydatki. A nie miałam rozliczonej starej zaliczki z grudnia, którą wydałam, to przez przypadek ją drugi raz odjęli. Teraz otrzymałam zwrot grudniwej zaliczki, za chwile naliczą mi jeszcze raz pensje bez błędu i do jutra mam mieć wyrównanie. Zdarza się, ale trzeba pilnować swoich pieniążków!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mogła dostać za dni
i super że się wyjaśniło! a te od podszywów pewnie szlag teraz trafia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mowilam aby zaczekac
i dowiedzieć sie w kadrach, wszystko sie wyjaśniło. Ciekawa jestem jak tu dziewczyny mialy wpasc na to co namieszały twoje księgowe. Nadal uwazam, ze twoje pytanie bylo tzw. z dupy. Sa sprawy których lepiej nie załatwiać na kafeterii, czy innym forum, bo to nie jest na to miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zszokowana mama
życie... piszące kadrowe mogą być z siebie dumne, bo wiedziały :P ale nie powiedziały :P :P :P :D sprawa faktycznie nie na kafeterie, za dużo tu kurzych móżdżków jednak niecierpliwość sprawiła, że zadałm to pytanie nic się nie stało, a sprawa wyjaśniona u profesjonalistów a nie kafeterianek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mou
autorko, a skąd niby ktokolwiek na jakimkolwiek forum miałby wiedzieć czemu tak a nie inaczej wyszło. To już było do wyjaśnienia w firmie a nie na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do zszokowanej mamy - nie czytalam wszystkich odp bo juz pierwsza strona to nieprawda - pensje dostajesz 100%, wszystko dostajesz przelewem od pracodawcy, a on sam sie rozliczy z ZUSem. kwestia nadal jest premia - czy jest to premia od wynikow czy uznaniowa? spojrz na swoja umowe o prace jak ta jest podzielone wynagrodzenie, byc moze masz podstawe wynagrodzenia te 1900 zl i reszta w tej chwili juz Ci sie nie nalezy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zszokowana mama
do little, nie mam podziału pensji na pensje stałą plus prowizje, czy premie więc to nie było problemem. Sama nie wiedziałam o co chodzi, wyjaśniły mi to juz kadry. Lecz póki nie wiedziałam, kobiety na forum miały rózne pomysły i twierdziły, ze wiedzą mimo iż nie miały zielonego pojęcia...czary mary hokus pokus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ośrodek umysłowy
Premia premia. Jeżeli premia jest oskładkowana i opodatkowana (nie ważne czy uznaniowa czy zależna od wyników) to tak wypłacają, tyle, że nie jako premię a normalną wypłatę bo liczą srednią z 6 lub 12 miesięcy tej kwoty od której były odprowadzane składki. Wiem, z autorka nie ma premii, ale część dziewczyn ma i może skorzystają z tego wpisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam...a
mam pytanie jak jest naliczana wypłata z L4 ciążowego, od dnia wystawienia do do dnia zakończenia? później wiadomo się przedłuża zwolnienie, ale jak to jest z wypłatą? jest ona wypłacana z góry za cały miesiąc czy tylko za tyle dni ile jest w zwolnieniu lek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poka poka
A ktory zaklad pracy wyplaca pensje z gory??? Przykladowo masz 1 lutego wyplate, za okres od 1 do 31 stycznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wredna baba z płac
ty zszokowana mama to mało, że oczekujesz czegoś darmo i uważasz za oczywiste, że ktoś poświęci czas choćby na przeanalizowanie sprawy i wklepanie odpowiedzi, że to Ci się zwyczajnie NALEŻY (!), mało, że oczekujesz, że ktoś będzie jasnowidzem i w szklanej kuli zobaczy tę zaliczkę w wys.1000zł oraz tę nierozliczoną poprzednią:D (nawet słówkiem nie wspomniałaś ani o jednej ani o drugiej), mało, żeś jadowita żmijka (bo dzisiejsze wpisy pewnie są twoje), to jeszcze innych podsumowujesz po chamsku :o A zajadłe to takie, ziejące negatywnymi emocjami.:o ...chyba, że odpowiedzi po moim wczorajszym wpisie nie należą do ciebie, ale raczej się nie łudzę, że tak jest. Nie chcę nakręcać tu spirali negatywnych emocji, ale mogę tylko czuć ulgę, że nie pracuję z taką żmijką jadowitą. I dla twojej wiadomości: nabijanie się z kogokolwiek, że być może powodzi mu się gorzej w życiu (nie wiesz tego, jak jest naprawdę) świadczy tylko jedynie o twoim poziomie. Życie bywa przewrotne i pensja 3700netto w wieku lat 29-32 z reguły nie jest niczym nadzwyczajnym we w miarę porządnej firmie i/lub przy dość dużym szczęściu. Gdybym ja była tak mądra, zaradna i przekonana o swojej wyjątkowości jak ty to szkoda by mi było poświęcać czas dla takiego plebsu za jakiego uważasz innych i ze swoją wyjątkowością odpowiedz znalazłabym sama w mig. miłej nocy i ie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noni :D
kobieto gdybys wspomniala o tej zaliczce 1000 zł wszystko byloby jasne od reki, bo wyliczyc 80% z opodanej kwoty i okresy zasilkowego to pikus. A poza tym to jestes strasznie pusta!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a nie wpadłyście
na to że ona nie chciała dostać odpowiedzi dlaczego tak zostało naliczone tylko chciała wiedzieć czy jest jakiś błąd... i podała wystarczającą ilość informacji żeby osoba która choć trochę się w tym łapie mogła obliczyć, że dostała za mało... przecież wiadomo, że nikt tutaj nie jest jasnowidzem, ale jak ktoś się zna to od razu powie, że coś nie gra, a nie tak jak te podszywy, które twierdziły że wszystko jest ok tylko one jej nie powiedzą dlaczego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie do wiary, a jednak1
ja pitole, przeczytałam wątek i myśle, ze połowa wpisów to same podszywy, łącznie z załacielką tematu, pewnie napisała kilka pierwszych postów, dała se lasaka spokój bo iwdziaął ze nikt nic nie wie, a temat poszedł standardowo dalej i pisały same jędze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CZYTAM i....
Weszłam na temat z ciekawości, gdyż miałam b. podobną sytuację i też nikt nic nie wiedział. U mnie od problemów z zaliczką dopiero się zaczęło. Dzieczyno, jak sie źle sprawa potoczy idź do jakiejś normalnej kadrowej a jak coś to do pipu!!! I nie słuchaj tej baby z kadr bo to jakaś debilka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fghj
zalozyla autorka PROWO i lykacie jak pelikany data kurze mozdzki -data :::::::D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a niby po co zakładać
takie prowo????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ali...$
Do zaszokowana mama na wypłatę ma również wpływ czy przez rok wcześniej przed pójściem na zwolnienie byłaś na l4 biorą pod uwagę cały rok i z tego obliczają średnią przelewu a może zapytaj w kadrach tam dokładnie Ci przedstawia sposób naliczania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ali...$
Do zaszokowana mama na wypłatę ma również wpływ czy przez rok wcześniej przed pójściem na zwolnienie byłaś na l4 biorą pod uwagę cały rok i z tego obliczają średnią przelewu a może zapytaj w kadrach tam dokładnie Ci przedstawia sposób naliczania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SYLWIA_121
Ja pracowalam 1,5 roku na umowe na czas nie okreslony . I na umowie mam 2000 . Jestem w ciazy ile dostane pieniedzy z L4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×