Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zszokowana mama

L4 w ciąży a wypłata

Polecane posty

Gość nie mogła dostać za dni
i jak zwykle na kafe pyskówka... wystarczy, że ktoś napisze, że dobrze zarabia to zaraz kafeteriańskie bidule muszą na niego naskoczyć... zamiast marnować czas na kafe to znalazłybyście sobie lepsze prace żeby się pozbyć trochę tej zawiści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malakasiamala
zus placi srednia z ostatnich 12 miesiecych a nie trzech (chyba ze od 3 miesiecy pracujesz dopiero). Dlaczego wy nie macie o niczym pojecia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zszokowana mama
wyraźnie napisałam, ze od ponad roku zarabiam stałą wypłate na papierze, nie korzystałam z L4 ani urlopów nie znam się na tym, na składkach itp. gdy to nie moja dziedzina, myślałam że moze ktoś będzie mógł mi to wcześniej wyjaśnić, przed ponidziałkiem.. no cóż, zostało mi przespać tą noc ;) poszłam na L4, gdyż jestem pod koniec 7mies i już źle sie czuje, nie mam siły na prace, dojazdy oraz pyskówy, nie kożystałam wcześniej z rzadnych przywilejów, gdyż bycie w ciąży nie jest chorobą jak widze, niektórym to trudno zrozumieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A mogę wiedziec bo naprawdę
i dlatego właśnie napisałam, abys dowiedziala się w kadrach, bo kazda tu ma inną sytuację. Mamy za malo danych zeby odpowiedziec na twoje pytanie, nie znamy np. dokladnych szczegolow twojej umowy. At ak w ogóle to zarabiam podobnie do ciebie, wiec nie mam czego zazdrościć, a juz na pewno nie inteligencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zszokowana mama
na L4 poszłam 03.01.2012 w tym roku umowa na czas nieokreślony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niestety tak bywa
jesli zwolnienie było za cały styczeń to dostajesz 100% sredniej z ostatnich 12 miesięcy, firma zatrudnia ponad 20 pracownikow wiec placi sama, sprawdz czy w umowie nie masz wpisane czesci wynagrodzenia jako premia bo to moze oznaczac mniejszą wplate

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zszokowana mama
do - A mogę wiedziec bo naprawdę to twoje iq musi być powyżej miliona, skoro siedzisz na kafe i oceniasz po 1, 2-ch postach czyjąś wiedze i inteligencję, a wiedza ortograficzna czy gramatyczna nie wpływa na to... brawo! zarabiasz jako czarnowidz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zszokowana mama
sprawdziłam, nie mam takiej klauzuli że część wynagrodzenia to premia :O wszystko w umowie jest ok, tylko ta wypłata mnie przeraziła, a zarobki od ponad roku są stałe. Takze zastanawiam się, czy w kadrach nie zauważyli ze to jest zwolnienie ciążowe i przypisali mnie na 80%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zszokowana napisz do kiedy teraz masz wypisane l4? (to które już dostarczyłaś do pracodawcy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niestety tak bywa
80% to i tak byłoby grubo ponad to co dostałaś dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niestety tak bywa
jeszczejedno a czy dotsraczyłaś to zwolnienie w ciągu 7 dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za pierwsze 33 dni zwolnienia płaci pracodawca. za pozostałe dni l4 płaci ZUS (nie mylcie się dziewczyny, zus płaci za dni l4 a nie za pełne miesiące). Zszokowana dostaniesz 100% liczy się to od jakiej kwoty zostawały odprowadzane składki czyli prawdopodobnie premia też (sprawdź na odcinku od wypłaty) Kasa jest wypłacana za zwolnienia a nie za miesiąc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niestety tak bywa
ale pracodawca zatrudnia 50 osob wiec placi tak jak wyplata, a zwolnienie 3-26 nie daloby 1900zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaha,, no to zmienia postać rzeczy... kurcze chyba zadzwoniłabym jutro do kadr. Tak czy siak pracodawca ma obowiązek płacić 100%, gdyby były problemy poszłabym do inspekcji pracy i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zszokowana mama
L4 było dostarczone w ciągu 7dni, jak nei wcześniej wystawione od 3-25.01 br. ja tego nie rozumie, skoro tj. pisałam wyżej - mój pracodawca zatrudnia więcej niż 50os to powi nien mi wypłacić wypłate jak co miesiąc. Na paskach nic dziwnego nie mam, składki wszystkie standardowo odprowadzane, za styczeń jeszcze nie mam rmua

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niestety tak bywa
nie ma informacji o tym czy zwolnienie zostalo dostarczone w terminie moze to + niedopatrzenie kodu dalo taki problem, na pewno naprawia co po ich stronie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niestety tak bywa
a jednak czyli koniecznie jutro tel do kadr na pewno wszystko sie wyjasni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zszokowana mama
dzięki, ale i tak i tak jutro zmierze się z kadrową telefonicznie dziwne by było, aby prawie 2tys gdzies sie ulotniły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niestety tak bywa
i daj znac bo sama jestem zainteresowana :):) nie martw sie prawo jest po Twojej stronie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zszokowana mama
napisze :) tez jestem bardzo ciekawa, gdyż pierwszy raz się z czymś takim spotykam w dodatku osobiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuki123
spokojnie bez nerw jutro się dowiesz a teraz odpoczywaj i duuużo zdrówka dla maleństwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wredna baba z płac
no z tego co teraz sie przekonałam...siedzą tu same idiotki, które lubią utrudniac innym życie,bez wyobraźni, mają wszystko w dupie, zreszta to świadczy tylko o tym jak ich życie wygląda.. skoro wam nigdy nikt nie pomógł, to po co komuś ułatwiać. Skoro nie macie nic wspólnego z zadanym tematem to po co się wypowiadacie Współczuje, jesteście żałosne -->wiesz co? Wytłumaczylabym Ci to, bo siedzę w płacach, ale jak taka jesteś niegrzeczna, że nazywasz innych idiotkami (nawet jak mają poziom idiotek i wypowiadają się chamsko, to zniżanie się do poziomu chamskich idiotek świadczy tylko o osobie zniżającej się) a potem się jeszcze nabijasz, że ktoś ma gorzej, to poczekaj sobie do jutra na wyjaśnienia. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wredna baba z płac
siedzą tu same idiotki-- wróć...wszystkie co tu siedzą są idiotkami. No to sobie poczekaj do jutra, żeby dowiedzieć się w kadrach skąd ta rozbieżność. Nie cierpię bezmyślnego chamstwa zwłaszcza jak ktoś pyta o coś, za co kto inny słono musiał płacić nabywając doświadczenie albo ucząc się tego i ponosząc koszty lece🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejna wredna baba z kadr
ja też wiem dlaczego tak ci wyliczyli, bo jestem kadrowa, ale za twoje chamskie zachowanie nie należy ci się odpowiedź. Aha i nie skacz jutro od razu z ryjkiem do kadrowych, bo się kiedyś zemszczą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez jestem kadrowa
i nie ma opcji aby wyliczyc zle, jutro zadzwoni i poprawią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×