Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość chrzcinowa22

Chrzciny kilka pytan

Polecane posty

Gość chrzcinowa22

Witajcie mam kilka pytan odnosnie chrzcin ktore robie niebawem moze ktos bedzie wiedzial cos na tem temat 1.ile daje sie teraz ksiedzu za chrzest? 2.jaki jest mniej wiecej koszt "talerzyka" w restauracji za goscia? 3.czy slyszal ktos o chrzcinach bez restauracji?-tylko kosciol i do domu? 4. czy wypada wziac na chrzestna przyjaciolke skoro mam siostre,ale ona nie interesuje sie dzieckiem?bedzie urazona? 5. jak dlugo trwaja takie chrzciny 6.jaki jest ogolny koszt na ile sie nastawiac dziekuje z gory za rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1.Dałam księdzu 100 zł myśle ze i tak duzo... 2.niewiem jaki jest koszt...słyszałam ze u mnie w miasteczku to ok ponad 100 zł za osobe 3.Ja robiłam chrzciny bez restauracji(zaprosiłam gości do domu na poczęstunek) 4.Jak nie weźniesz siostry to cała rodzina sie na ciebie zuci!! 5.mojego syna chrzciny trwały godzinke(ogulnie cała msza) 6.Ja zaprosiłam najbliższą rodzinke i wydałam około 500 zł tylko :) Nie ma za co ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1.tyle na ile Cie stac 2.na tym sie nie znam 3.ja tak robilam i przy drugim dziecku tez mam taki zamiar 4. wypada- dla dobra dziecka na przyklad. a skoro siostra sie nie interesuje- moze nawet bedzie zadowolona 5. tzn przyjecie? taktowni goscie powinni szybko sie zmyc ale roznie to bywa 6.zalezy wlasnie czy robisz w domu czy w restauracji. i ile osob zapraszasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Dałam 20 zł. tyle powiedziała mi babka w kancelari - koszta związane z pamiątką itp plus dałam na tace. 2. Płaciłam 75 zł za obiad plus zimna płyta, ciasta. 3. Nie słyszałam, zawsze był jakiś mały poczęstunek choćby w domu. 4. myśle że wypada. U nas chrzestnym jest kolega a nie brat męża. 5. Cała impreza skończyła się o 20 6. w sumie restauracja, wina, kościół, ubranko i dodatki - ok 2000 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 co łaska - u mnie "nie mniej niz 50zł.." 2 100zł-120zł obiad +kawa + zimna płyta - ciasto i alkohol (kazdy decyduje wg siebie..) we własnym zakresie - takie ceny w moim mieście, jedyne 60km dalej juz 150-200zł! 3. tak - ja jak i moje koleżnaki robiłyśmy chrzciny w domu, z tym ze ja mogłam liczyć na pomoc mamy i brata.. 4. ja mając dzisiejsze doświadczenie wziełabym koleżanke.. 5. u nas chrzest przed mszą - 20 min, ale zwykle jest to pełna msza w niedziele - ok 45-60 min. 6. zalezy od ilości osob/miejsca - dom a lokal/ ubran..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
punkt 3 xle zrozumialam chyba:) jesli nie chcesz robic przyjecia chyba nie musisz. ale warto zaznaczyc na zaproszeniach ze zapraszacie tylko na uroczystosc w kosciele- zeby nie bylo nieporozumien. ja byc moze przy drugim dziecku tak zrobie. myslalam zeby je ochrzcic w wielka sobote. a ze nabozenstwo konczy sie zwykle wieczorem- 20,21- to ciezko byloby gosci spraszac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrzcinowa22
Dziekuje dziewczyny :) musze teraz wszystko przemyslec i wiasc sie za organizacje jeszcze raz dziekuje za odpowiedzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1.ile daje sie teraz ksiedzu za chrzest?50zł2.jaki jest mniej wiecej koszt "talerzyka" w restauracji za goscia?W kazdej restauracji masz rozne ceny od 50-100 zł Ja płaciłam 50 zł za osobę i miałam obiad + kawa + herbata + zimna płyta + kolacja Owoce ciasta alkohol i napoje miałam swoje bo zamawiałam u znajomych :)3.czy slyszal ktos o chrzcinach bez restauracji?-tylko kosciol i do domu?Z reguły robi się albo w restauracji albo w domu a i z pewnością są osoby które tylko kościół i nic więcej 4. czy wypada wziac na chrzestna przyjaciolke skoro mam siostre,ale ona nie interesuje sie dzieckiem?bedzie urazona?Ja mam dwie siostry a wziełam na chrzestną właśnie przyjaciółkę :)5. jak dlugo trwaja takie chrzcinyJa miałam ze ślubem więc inaczej ale normalne chrzciny to masza i chrzicny około 1h6.jaki jest ogolny koszt na ile sie nastawiacJak w restauracji to policz sobie ilość osób i cene plus to co będziesz kupować osobno oraz ubiór wasz i dziecka oraz wiadomo szatka świeca itd W domu wychodzi taniej ale bedziesz musiala wszystko robic i obslugiwac ludzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lidzia...
na początku dodam,że chrzciny robiłam 5 lat temu 1-powiedział"co łaska,ale wszyscy dają 50 zł" ... 2-nie wiem 3-ja miałam poczęstunek dla gości w domu 4-jeśli masz z przyjaciółką dobry kontakt-to weź przyjaciółkę siostra jak chce to niech się obrazi-jej sprawa... 5-msze miałam na 18.00-w domu goście siedzieli do ok.22.00 6-jeśli w restauracji to wiadomo,że drożej ale trudno określić jedną cenę ja już nie pamiętam ile mnie wszystko wyniosło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miraculum5
Ja robię chrzciny za 2 tygodnie. 1.ile daje sie teraz ksiedzu za chrzest? Odp. My jeszcze nie wiemy, chrzci znajomy ksiądz męża w jego rodzinnej parafii, myslę, że góra 200zł. 2.jaki jest mniej wiecej koszt "talerzyka" w restauracji za goscia? Odp. Płacimy 60zł od osoby, bez alkoholu, owoców i ciast. Alkohol mamy jeszcze sprzed roku z wesela, ciasta pieczemy sami. 3.czy slyszal ktos o chrzcinach bez restauracji?-tylko kosciol i do domu? Odp. Tak jeśli nie masz imprezowej rodziny albo masz zdecydowanie dużą i Cię nie stać, to każdy to zrozumie. 4. czy wypada wziac na chrzestna przyjaciolke skoro mam siostre,ale ona nie interesuje sie dzieckiem?bedzie urazona? Odp. Tu bym mogła poematy pisać. Ja niestety biorę siostrę i juz widzę, że to błąd. Siostra interesuje się jedynie sobą. Ale teraz już za późno na odwołanie. Pamiętaj- chrzestna ma być podporą dla dziecka, ma się nim interesować, wspierać i nie mam na myśli kasy. Jesli taka będzie lepsza przyjaciółka bierz i lej na siostrę. 5. jak dlugo trwaja takie chrzciny Odp. W naszym przypadku mamy chrzest na 12 w kościele, czyli chrzciny od 13.30 mniej więcej. Podejrzewam, że do 20 potrwają, bo męża rodzina jest mocno imprezowa:) 6.jaki jest ogolny koszt na ile sie nastawiac Odp. Nam wyszło w sumie tak około 4 tysięcy max. Za imprezę na 60 osób (tak tak dużo, ale to tylko najbliższa rodzina)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgnieszkaDygant
Jeżeli chodzi o lokal na chrzciny to polecam serwis www.ChrzcinyiKomunie.pl tam szybko znalazłam lokal odpowiadający moim kryteriom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kazimiera Szkuta
Tak :) Chrzciny w lokalu mają same zalety... koszt podobny co w domu ( biorąc pod uwagę wszystkie zakupy, poświęcony czas), przyniosą, zaniosą, posprzątają, a i wracasz do czystego domku, w którym możesz się położyć na kanapie i powspominać miniony wieczór :) W znalezieniu odpowiedniego lokalu pomoże Ci ekipa z www.ChrzcinyiKomunie.pl . Sama profeska ! dajesz wytyczne i budżet, a oni sami szukają Ci odpowiedniego miejsca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1. 50 zł taka jest cena w kościele, nic więcej mu nie dałam 2. płaciłam 92 zł ale z obiadem, tortem, napojami, piwem/winem do obiadu, zimną płytą i kolacją na ciepło, tortem i ciastami 3. tak ale bez gości i prezentów, tylko rodzice i rodzice chrzestni 4. to twoja decyzja, oby tylko wasze drogi się nie rozeszły i na ślub będziesz szukała gdzie jest chrzestna 5. w kościele 1h i20 min - za długo wg mnie, najlepiej zrobić po mszy a z płaczącym dzieckiem zawsze możesz wyjść 6. zależy ile gości i co bierzesz w restauracji - środnio od 50 zł w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Studentka Dietetyk
Witam, jestem studentką Dietetyki i pisząc pracę magisterską, zbieram ankiety od mam dzieci w wieku około 1,5-2 lata. Ankieta jest anonimowa a jej wypełnienie potrwa kilka minut. Zebrane dane bardzo mi pomogą w napisaniu pracy. Bardo bardzo proszę o wypełnienie :) http://www.ankietka.pl/ankieta/178356/wplywu-zywienia-i-stylu-zycia-kobiety-w-ciazy-na-maseurodzeniowa-i-zdrowie-dziecka.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my dajemy księdzu 50 lub 100 zł zapraszamy do restauracji tylko na obiad potem z pomoca przychodzą rodzice, którzy mają duży salon i tam będzie tort, kawa, ciasta, zimna płyta, sałatki wszystko robią nam rodzice bez obiadu, który jest w restauracji i tylko za obiad płacimy ja upiekę jeden placek aby pomóc mamie a mój mąż pomoże w krojeniu sałatek tak ustalilismy tort zamawiamy w cukierni alkohol symbolicznie po lampce wina, wódki może ze 2-3 butelki osób 15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to mało u Was ksiądz bierze, u mnie krzyczy sobie 300zł już od kilku lat, jeszcze jakby to był indywidualny chrzest ze mszą za dziecko to jestem w stanie zrozumiec, ale on robi takie spędy raz w miesiącu na sumie że jest kilkoro dzieci, każdy robi zdjecia kręci filmy dzieci płaczą pełen kościół obcych ludzi a jeszcze msza nie jest w intencji dzieci tylko jakiś obcych ludzi normalnie zadyma i za coś takiego krzyczy tyle kasy ale on w ogóle jest pazerny, za samo powieszenie kartki z zapowiedzią chciał 20 zł wstyd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KlaraKwapisz
Jeśli chcesz się rozeznać w cenach "za talerzyk" w lokalach w Twojej okolicy, to polecam serwis www.ChrzcinyiKomunie.pl . Tam możesz wysłać zapytanie do wielu lokali jednocześnie i wtedy łatwiej będzie Ci porównać atrakcyjność miejsc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Radzę od razu uderzać do managera restauracji i spróbować ponegocjować, bo on jest w stanie zorganizować rabat przy zamówieniu uroczystości dla większej ilości osób. Polecam Wam Restaurację Monopol w Hotelu Best Western Kraków Old Town - bardzo miłe Panie, które chętnie wspierają na każdym etapie - odpowiadają na wszystkie, nawet najdziwniejsze pytanie i są bardzo ogarnięte :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość honorka2
No jasne, że lepiej zapytać o rabaty. Przy większej liczbie gości zawsze można coś tam wynegocjować, a nawet 10zł na osobie już robi róznicę przy większej imprezie. Wiadomo, że oferty są różne w zależności od lokalu, ale ja na przykład bardzo sobie chwalę http://www.restauracja.lesnawola.pl/ O ceny wiadomo, trzeba pytać indywidualnie, bo wszystko zależy od menu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zorganizuj w restauracji, z cateringiem, to się nie będziesz musiała o nic martwić. Ja robiłam w hotelu u Kroczka w Rzeszowie i byłam zadowolona, bo sala ładna, pomieściła wszystkie osoby, jedzenie pyszne. Naprawdę warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darek

Ja polecam zerknąć tutaj https://chrzcinyikomunie.pl/

Mają bardzo dużą bazę lokali pod takie uroczystości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciowka2019
Dnia 29.01.2012 o 23:55, Gość chrzcinowa22 napisał:

Witajcie mam kilka pytan odnosnie chrzcin ktore robie niebawem moze ktos bedzie wiedzial cos na tem temat 1.ile daje sie teraz ksiedzu za chrzest? 2.jaki jest mniej wiecej koszt "talerzyka" w restauracji za goscia? 3.czy slyszal ktos o chrzcinach bez restauracji?-tylko kosciol i do domu? 4. czy wypada wziac na chrzestna przyjaciolke skoro mam siostre,ale ona nie interesuje sie dzieckiem?bedzie urazona? 5. jak dlugo trwaja takie chrzciny 6.jaki jest ogolny koszt na ile sie nastawiac dziekuje z gory za rady

1. My dawaliśmy zawsze ok 200-300zl, ale to nasza dobra wola, bo ksiądz znajomy i ukochany. 

2. W knajpie płaciliśmy ok 80-100zl/talerzyk, przy czym tort mieliśmy we własnym zakresie

3. Słyszałam, co rodzina to inne zwyczaje. W mojej w ogóle chrzest jest sprawą między rodzicami-dziadkami i chrzestnymi. U męża znowu to zawsze biba na całą rodzinę 😉

4. Wypada, jeśli przyjaciółka to osoba, która naprawdę masz kontakt, która dzieckiem się zainteresuje i możesz na nią liczyć. Przy pierwszym dziecku wzięłam siostrę, bo mam jedną i "tak wypadało", ale jestem przekonana że jakby co do czego, to by się wypiela na chrzesnice. Nie zgadzam się też z poglądem, że musi być ktoś z rodziny - ja np przy 3 dziecku teraz nie mam kogo wziąć z rodziny, bo z kuzynostwem nie trzymam kontaktów jako takich a branie tylko dlatego, że to rodzina jest śmieszne. Sama jestem chrzestna dla córki przyjaciółki. 

5. U mnie z racji, że to zawsze większą biba, ok 4-5 godz włącznie z mszą. 

6. Koszt... Zależy od miasta, pory, tego co się tam wymyśli. Wiem, że u nas zawsze się te chrzciny zwróciły z nawiązką. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×