Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość monika__27

darmowe leczenie w UK - CIĄŻA

Polecane posty

Gość monika__27

witajcie, mam pytanie dotyczące z korzystania z darmowej opieki zdrowotnej w ramach NHS. Otóż sprawa wygląda następująco: mieszkam w UK, pracowałam przez 5,5 miesiąca, od dwóch nie pracuję. Jestem zarejestrowana w Job Centre ale nie przysługuje mi JSA, bo mój partner pracuje powyżej 24 h/tydz. Obecnie jestem w ciąży. Podczas pierszego spotkania z midwife zapytała mnie czy pracuję, czy pobieram jakieś benefity. Gdy zaprzeczyłam, powiedziała, że prawdopodobnie będę musiała płacić za USG w szpitalu. Czy kobiety w ciąży nie są objęte darmową opieką zdrowotną? I czy w takim razie za poród też będę musiała płącić? Co trzeba zrobić by się kwalifikować do darmowej opieki w ciąży? Ktoś z Was może wie? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika__27
Zdesperowana Żona Domowa, midwife powiedziała mi że prawdopodobnie będę musiała płacić bo jestem za krótko w UK (poniżej roku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o matko;// znowu ta "turystyka" beneficiarsko-zaciazeniowa;// polskich (jak mniemam) imigracjuszek;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wg NHS-u
jesli Twoj partner jest uprawniony do bezplatnych swiadczen Ty rowniez takowe otrzymasz. Zakladam ze Twoj partner jest tutaj minimum 12 miesiecy, a Ty dopiero dojechalas do niego jak juz pracowal i sie tutaj "urzadzil"? Sprawdzalam na stronie NHS-u i tam jest napisane ze osobom przebywajacym w Wielkiej Brytanii ponizej 12 miesiecy nie przysluguje bezplatna szpitalna opieka medyczna. Natomiast przysluguje czlonkom rodziny osob, ktore spelniaja warunki bycia rezydentem - czyli 12-miesieczny pobyt. Nie chce mi sie w to wczytywac za bardzo,ale poszukaj szczegolow na stronie NHS-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beznadziejnie zakochana:D
czemu zrezygnowalas z pracy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duktor Małgośka
KAŻDEMU w UK przysługuje DARMOWA opieka medyczna. Pracuję w NHS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale to nie chodzi o opieke
tylko medyczna a szpitalna przede wszystkim. Na stronie NHS-u jak byk stoi ze trzeba tutaj byc 12 miesiecy aby byc uprawnionym do bezplatnej opieki szpitalnej-takiej np. jak porod, USG w czasie ciazy, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2edeww
Ale to się odnosi do ludzi spoza Unii debilu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgkjfg
Yes. If youre pregnant, youre entitled to free NHS prescriptions as long as you have a valid maternity exemption certificate or card (Matex). cczy wszyscy maja miecirzynski?? tylko ci co pracowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szkotka uk
zeby dostawac macierzynski musisz przepracowac bodajze do konca 26 tygodnia ciazy. potem mozesz isc na macierzynski i bedziesz miala placone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehhhhhhhhhh
tak zona tyy mialas...ale kurwa kiedy to bylo co? od zeszlego roku sie zmienilo:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale to nie chodzi o opieke
wypraszam sobie nazywanie mnie debilem. Oto cytat: "Pre-Natal Care in the United Kingdom Many women in the UK choose to have their babies at a National Health Service (NHS) hospital, where the treatment is free. All foreign nationals are eligible for this treatment if they work in the UK, and pay national insurance contributions. Wives of foreign nationals are also eligible." To ze jestes z EU nie znaczy ze mozesz po prostu przyjechac sobie do UK miesiac przed porodem zeby skorzystac z ich darmowej opieki medycznej. Ktos za to musi zaplacic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz doczytalam, to co ty piszesz, to jak dostajesz od rpacodawcy a jak rezygnujesz z pracy to nadal dostajesz macierzynskie ale to od govermnet tak jak pisalam: you've been employed and/or self-employed for at least 26 weeks in your 'test period' (66 weeks up to and including the week before the week your baby is due) - part weeks count as full weeks you earned 30 a week averaged over any 13 weeks in your test period

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hnvnhvn
skoro twoj partner przepracowal iles tam czasu wczesniej , i lapiecie się w tych tygodniach, to nie musisz placic za zadną opiekę medyczną, to tez pisze jak wol:P i dokladnie, nastepna zaciązyła na krzywy ryj, zwolnili z pracy to postanowilas przekształcic się w beneficiarską matke? wstyd mi za takie poleczki , pisze swiadomie z malej litery.. zapierdzielam tu od 7 lat, place podatki, w ciązy pracowałam do macierzynskiego zeby placic na takich nierobow..hhhhhh noz sie w kieszeni otwiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafez ranaaaaa
mi tez sie otwiera jak czytam takie pustaki jak ty! a plac i niech cie szlag trafia dalej buhahaha...ja tam nie prcowalam od 4 misiaca,siedzialam sobie w domku i pazurtki malowalam a benficiki lecialy hahaha. i co ,bedziesz teraz mnie wyzywac od nierobow hahah. zanim kogos obrazisz poatrz na druga strone medalu! zeby dostac cos od uk trzeba tez cos im dac jakbys nie wiedziala. benefitwo nie daja pierwszemu lepszemu z ulicy bo sobie chce. albo bo jest w ciazy. masz reguly,jak je spelniasz mozesz miec benefity. ale wasza wrednosc i zawisc was zanija i slepi jestescie. widzicice co chcecie widziec. mi sienoz otwiera jak widze takie osoby jak ty. moj maz tez zapierdzielal i placil podatki na nierobow !!! wiec jestesmy kwita :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beznadziejnie zakochana:D
i co? Dumna jestes, ze siedzialas na dupie i bralas benefity? Co za pustak:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beznadziejnie zakochana:D
"moj maz tez zapierdzielal i placil podatki na nierobow !!!" czyli na CIEBIE NIEROBIE:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafez ranaaaaa
a co mam plakac buhahah. nie ja wymyslilam benefity, nie ja ustalilam warunki zeby je brac. :P ...czyli na CIEBIE NIEROBIE WLASNIE!!! na mnie . a nierobem tomoze i bym byla,gdybym nie pracowala cala ciaze:P zabolalo co napisalam i jak napisalam ?? a pustak to ty jestes w dodatku slepy :D:D ide pazurki malowac dalej..:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beznadziejnie zakochana:D
cala ciaze?? Buhahahaha od kiedy ciaza trwa 4 miesiace? Niedosc, ze glupia to jeszcze kretynka:o Ja mam w sobie przynajmniej tyle przyzwoitosci, ze potrafie na siebie zapracowac. No ale takie jak ty, ktorych jedynym sukcesem jest urodzenie dziecka, beda siedziec na garnuszku panstwa. No bo przeciez im sie nalezy:D:D:D Buhahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beznadziejnie zakochana:D
no jestes nierobem na dodatek glupim. Cala ciaze pracowalas? A w ostatnim poscie napisalas, ze do 4 miesiaca. Patrz jakie glupie sa te beneficiary:D Ja przynajmniej potrafie na siebie zapracowac i nie usprawiedliwiam lenistwa ciaza. No, ale niektore tak maja. Zwlaszcza te, ktore nie potrafia zbyt wiele a ich jedynym osiagnieciem bylo rozlozenie nog i urodzenie dziecka. I tak ciagna te benefity, dumne z siebie. Jak by bylo z czego:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze dziewczyny pomylilyscie temaciki. CVhcecie sie klucic i wyzywac ,to zalozcie sobie watek o benefitach i napewno bedziecie miec tam wesolo :D. Co do tematu, ja tez slyszalam ze mialo sie cos zmienic, i ze trzeba bedzie placic w szpitalu. Nie za wszystko, ale kurde nie moge wlasnie nic znalesc na ten temat...wiec moze to tylko plotki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beznadziejnie zakochana:D
nie przesadzaj, nie bede zakladac nowego tematu, zeby napisac co sadze o jakiejs pannie:o Nota bene wszyscy maja takie samo zdanie o beneficiarzach z lenistwa, ale polowa sie boi je wyrazic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafe z ranaaa
Naucz sie czytac ze zrozumieniem ;P , nie pracowalam nie z lenistwa ani z wygody. I nie mam zamiaru tobie sie tlumaczyc. Twoje obelki i insynuacje mi lataja kolo tylka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beznadziejnie zakochana:D
czytam ze zrozumieniem sloneczko. Co najwyzej ty nie potrafisz napisac co ci bylo, poza lenistwem, ze ucieklas z pracy. Chyba opary z lakieru ci zaszkodzily i odebraly mozliwosc myslenia. Coz jak ktos siedzi za dlugo w domu to tak ma:D A jakby ci latala moja opinia to bys sie tak nie tlumaczyla:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafe z ranaa
nadal nie rozumiesz!!!!!!!!!!!! :D:D nazywasz mnie nierobem..a gdzie ja napisalam ze nie pracowalam cala ciaze? I to ze jestem dumna ze je bralam?? :D:D jestes slepa i widzisz co chcesz widziec. Tlumaczyla sie nie bede,dlatego pozstaje ci nadal wymyslac swoje brednie, i wierzyc w to. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×