Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

liska25

Polmedowe ciężarówki:)

Polecane posty

Kamkrzem ja wózek mam już upatrzony, ale nie wiem czy tam zamówię bo strona sklepu jest zablokowana na razie, także nie wiem czy się zdecyduje bo jeszcze mam czas, a ja to raczej wzrokowiec jestem, ale jak znam męża to będzie chciał zobaczyć na żywo i pewnie kupimy w sklepie. Z zakupami to ja na razie spokojnie podchodzę dopiero tak w 7mc zaczne zamawiać. Ciuszki mam dla małej od kuzynki , która niedawno urodziła i to, aż trzy kartony. kupie tylko jakieś pajacyki do szpitala bo termin mam w styczniu.trochę nam rodzice kupią juz z tych większych rzeczy jak krzesełko do samochodu, ale takie to już przy końcówce. Koszule już sobie kupiłam do szpitala, tylko jeszcze staniki, butelki itp.Czy kupujecie bujaczek? bo ja chcę, małą mieć w dzień przy sobie jak będe coś robić.Łóżeczko na pewno chce turystyczne na początku będzie spała z nami, a później się przeniesie do pokoju małej. Zrobiłam nawet już listę co potrzebujemy, tyle tego, że szok:) Liska fajnie, że małe rosną i maja apetyt zwłaszcza Majeczka, za nim się obejrzysz będziesz za nimi biegać. Sylwia to dobrze, że już wszystko masz ustalone:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Sylwia patologia jest w właśnie na 3 piętrze, ale jest równoległa z ginekologią, więc on może tam urzęduje. Za pieska bardzo dziękuje, niedośc, że piękny to jeszcze kochany:) Widzę, że zrobi nam się Goldenowy gang, bo jeszcze kamkrzem do nas dołączy:) Kamkrzem on jest z jakiejś hodowli? Szczęsciaro, może Tobie się uda karmić UU, ja chyba mało cierpliwa jestem i troszkę leniwa. Laktator też mam, ale jednak każde ściąganie zabieralo mi pól godziny i tak co 3h trzeba żeby pobudzić laktację, do tego dochodziło karmienie dziewczyn butlą, to też nie krótko trwa, do tego inne obowiązki...;/ Wczoraj zdecydowałam, że spalę to mleko co jest w UU i dziś mnie cholernie bolą. Ale strasznie mi żal dziewczynek, że nie mogły na mnie liczyć w tej kwestii i ciąle mam chęć je przystawić, ale to jest bez sensu:( Tak one w dzień są w turystycznym, bo na dole takie mam, ale i tak zabieram je w wóku n dwór, więc drugą połowę dnia spędzają w gondolkach. Ja też czułam, że będą duże dziewczyny, a tu się okazało, że mimo, że one miały po 51cm to 50 na Majkę też były za duże:) Ale to wszystko można dokupić jak będzie potrzeba, a w podwiniętych rękawkach też się dziecku przez piewsze dni nic nie stanie:) Co do pokoi to owszem, nie zawsze jest wybór, ale spytać można, ja tak wlaśnie trafiłam na podwójny pokoj, a już chciano mnie dać do trójki, wystarczylo spytać, połoźne są bardzo miłe na oddziale. wroclawianko kojarzę, ale o tych lekarzach nie mogę nic powiedzieć, bo oni przychodzą wieczorem na obchody i pytają czy wszystko ok, jak ok to ok i wychodzą i tyle mialam z nią kontaktu:) Sylwia weź sobie jeszcze mały kocyk, z którgo bet będziesz mogla zrobić. Żeby np dziecko po kąpieli owinąć, a poza tym jak pisałam na początku dzieci lubią być ściśnięte, chyba, że weźmiesz ze szpitala, na pewno dadzą. po cc wiozą Cię na wybudzeniówkę, może być przy Tobie jedna osoba, wypraszają tylko jak myją bądź robią coś przy innych pacjentkach. Wstajesz po 6-10 h w zależności jak się czujesz. głowy nie podnosisz przez 3-4 h. Na tej sali jest 6 łóżek i większośc matek z dziećmi, zresztą Tobie też od razu jak będziesz na wybudzaniu to małą do UU przystawią i nie będzie odpoczynku:) także wyśpij się przed cc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potrzebuje rady, pomocy. Kilka dni temu byłam na kąpielisku z mężem. Po dwóch dniach zaczęło swędzieć mnie krocze i okolice odbytu. Czy któraś miała coś podobnego przy końcu ciąży?? Miałam robione badanie na paciorkowce (pbs) - wymaz z pochwy i odbytu - wszystko ok. Tylko dlaczego tak swędzi?? Położna poradziła smarować oliwą z oliwek, na dłuższą metę nie daje ulgi. Czy mogłam osłabić florę bakteryjną pochwy i krocza?? Skąd to swędzenie?? Miałyście coś takiego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liska, dzięki, no tak lekarzy na Borowskiej jak mrówków :) Kalinka, a możesz zdradzić jaki wózek wybrałaś ? Misiagesia, flora bakteryjna w ciąży jest zaburzona od początku przez hormony i dlatego latwo coś złapać, skoro byłaś na basenie to pewnie tam coś złapałaś. Najlepiej byłoby zrobic posiew bo albo sa to bakterie typu paciorkowce róznego rodzaju, ecoli itp lub grzybek czyli candidia. No ale ty juz prawie przed porodem to moze zrób posiew a w międzyczasie jakieś globulki np macmirror bo sa i grzybobójcze (nystatyna) i bakteriobójcze , tyle ze to na recepte wiec musisz poprosic lekarza. No ale pomysł na oliwkę przy infekcji niezby dobry, tym bardziej ze niedługo rodzisz więc maluszek też moze to złapać od ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiagesia to ze maiłas posiew na paciorkowca nie gwarantuje ze nie złapałaś go na basenie , warto wiec powtórzyć posiew żeby ochronic siebie i malucha przy porodzie. Posiew możesz zrobic w Diagnostyce na Waigla, tam pobieraja próbki no albo u swojego ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrocławianko nie pamiętam nazwy tego modelu, ale po prostu mi się spodobał i pasował by do mnie bo nie jest taki ciężki i kolory moje, tylko ciekawe co z tą stroną mają bo nie mogę wejść zablokowana:(ale jeszcze czasu mam dużo jak nie ten to podobny znajdę. liska a w szpitalu kąpią dzieci czy my same musimy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liska moj Amorek nie byl z jakiejs hodowli z rodowodem, od ludzi ktorzy dopuscili i wyszlo 11 maluchow:) Moj Amorek tez splodzil 9 maluszkow:) ma juz 4 lata :)A ty masz dwa psy????? Ty widze,ze ostro konkursy wystawy:) chyba teraz czasu nie bedzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamkrzem, jednego mam, ten drugi ze zdjęć to koleżanki, ale jeszcze mam dwa u rodziców, u nich są adoptowane, a mój z hodowli, narazie nie bawię się już w wystawy, ciąża mi to zaburzyla, i pewnie szybko nie wrócę z Evciem na ring, on w marcu skończyl 3 latka, także wiekowo podobny do Amorka:) Ps. Fajne imię:) A z zakażeniem koleżanki to ja bym sie czym prędzej do doktora wybrała! nie ma z tym żartów, bo to wszystko na tym etapie może przejść na dziecko, nie wiem czemu jeszcze zwlekasz, tu Ci nikt zlotej rady nie da, to trzeba wyleczyć. Pewnie będziesz musiała CRP oznaczyć, ale nie chcę nic mówić, niech lekarz Ci coś zaradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liska- Twój to ten rudy>??? super są psiaki, mądre, ładne i kochaaaaaaaane. Twoj tez tak uwielbia dzieci?moj to gdzie wozek czy dziecko czy dziecko na rowerku to leci:) ale wiadomo,ze na smyczy go trzymam bo jedno dziecko sie ucieszy inne wystraszy :) Mojej znajomych dziecko (zreszta widze,ze mamy wspollnego znajomego na FB Jacka.B :) To ich Lenka ma juz teraz ponad 2 latka, ale ona go uwielbia ,on ja tez, jak o nich przychodze to tylko z amorem, on lezy na dywanie, ona daje mu stare smoczki swoje i on lapie tylko te gume i on ciagnie i wypuszcza Amor i taka zabawa wkolo, albo karmi go trawka na dworze,to tak lapie trawke ze nigdy nie zlapal jej zebami :)) uwielbia tez jezdzic na nim jak na koniu a najlepiej jak lezy to sama wchodzi na niego, lapie za szelki i patataj:DDD Ciekawe jak zareaguje na Nasza dzidzie:) Mam w domu jeszcze 2 kroliki miniaturki dlugowloswe to bawi sie znimi, kroliki przeskakuja przez niego, zaczepiaja go a on sie cieszy :) tylko je wylizuje,ze sa cale przylizane:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liska, ujawniłam się na fb (zaproszenie wysłane dziś) ;-))) Sylwia, Ciebie też zaprosiłam na fb :-) Dziś dostałam książkę "w oczekiwaniu na dziecko" i już trochę poczytałam. Naprawdę jest ciekawie napisana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekająca właśnie byłam na fb i nie mam żadnego zaproszenia,wyślij jeszcze raz:) Jak mówisz,że książka fajna to sobie kupię,będę miała co czytać przez weekend w szpitalu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia, książka fajna, napisana "dla ludzi" a nie że same przypisy medyczne. czytania sporo bo tylko 592 str. :-) Tych autorów tj. Heidi Murkoff, Sharon Mazel jest ks. "pierwszy rok życia dziecka". Faktycznie fajnie poznać osobę, z którą codziennie się "rozmawia". :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki!!! Dzis chlodniej sie zrobilo, rano caly czas padalo ale juz przestalo, troche ochlodzenia sie przyda, ale juz sie wypogadza sie :) Ja dzis w pracy zasypiam, nie wyspalam sie, zasnelam po polnocy, bo spia u Nas od wczoraj mojej bratowej brat z dziewczyna, bo u nich spia rodzice, wiec tak rozmawialysmy sobie z Ada do pozna i teraz masakra:DD Powiedzcie mi bo wiem,ze ten temat byl juz poruszany i ktoras z Was dodawala cala wyprawke dla Maluszka, wiec jesli powiecie mi ,ze ktos gdzies dodawal to poszukam a jesli nie to czy macie taka gotowa albo gdzie w internecie. Fakt,ze bede miala pomoc bo i bratowa urodzila niedawno i kuzynka, no ale tak siedze na necie, na allegro i patrze spiochy, polspiochy, ramprersy, body, itp :))) chodzi mi i o ciuchy i wszystkie dodatki :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny i ja mam goldenka, ma 6 m- cy i nazywa się Henry:-) Wysłałam na pocztę jego dwa zdjęcia, jak był malutki i aktualne:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia ciesze się, że na wizycie wszystko w porządku:-) Znasz już termin.. to już tak niedługo:-) Jeju, aż sama się denerwuję hehe.. Nisia dzięki za namiary na szkołe rodzenia. Dziewczyny jeśli byłybyście chętne to dzwoniłam tam już i są wolne miejsca. Pierwszy kurs rusza 7 września, a drugi 13 listopada. Zajęcia odbywają się raz w tyg. i są bezpłatne. Teraz tylko mam dylemat, na który kurs się zapisać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekająca zapomniałam zapytać, do którego lekarza chodzisz teraz? Zmieniłaś, czy zostałaś w Polmedzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Kamkrzem,wkljam Ci linki do stron z opisem wyprawki.Ja powiem szczerze kupowałam wszystko intuicyjnie,od rozmiaru 50-68 mam po kilka szt pajacy bawełnianych i welurowych,połśpiochów,koszulek na dl.rękaw,bodziaków na kr. i dł.rękawek,do tego skarpetki,czapeczki. Dwa dresiki,dwie pary spodni dresowych,jedna grubą bluzę,jedną cieńką,2 kombinezony-jeden jesienny drugi zimowy.Resztę będe dokupywać już na bieżąco i tylko te rozmiary 3-6 msc,bo z tych najmniejszych nie widze sensu. Przy kompletowaniu wez pod uwagę porę roku, w której urodzisz:) http://linkbaby.pl/artykuly/czytaj/wyprawka-dla-noworodka-ubranka.html http://wyprawka.dlanoworodka.pl/ Lenka,ja od siebie powiem Ci,że lepiej żebys poszła na ten kurs od wrzesnia,teraz sie dobrze czujesz więc korzystaj,potem nie wiadomo jak będzie,może być Ci ciężko,możesz nie mieć ochoty i siły więc korzystaj póki możesz. Ślicznego masz psiaka,rozbrajają mnie słodko-urwisowe mordki;) Widze,że oprócz klubu ciężarówek mamy tez klub goldenków:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz ja mam pytanko,do szpitala brać jakieś kosmetyki dla dzidzi? Spakowałam pampersy,chust.nawilż,bepanthen i tak myślę czy coś jeszcze potrzeba???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ja na sekundke, o ile mnie pamietacie. 26 lipca mialam nagłe CC, bo odessły mi wody, Fuchs okazał się partaczem, bo mowil ze moje skurcze niegroźne a one doprowadzily do pekniecia worka. Synek nie ma ZD ale mamy konflikt serologioczny i ciagle walcyzmy z anemia plus zoltaczka, do tego niepokojące ekg serca. Mam nadzieje, ze wyjdziemy na prosta. ps- na Borowskiej panuje terror laktacyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelka,dobrze że się odezwałaś,myślałyśmy o Tobie. Przede wszystkim gratuluję Ci synka,mam nadzieję,że teraz będzie tylko lepiej i bardzo życze Twojemu maluszkowi zdrówka. Zobacz ile miałaś strachu ,a jednak diagnoza się nie potwierdziła,mam nadzieję więc,że i te problemy z serduszkiem miną.Trzymaj się dzielnie. Pozdrawiam. aha,a co masz na myśli pisząc horror laktacyjny???ja za miesiąc bede tam rodzić wiec wole byc przygotowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lena ja nadal w Polmedzie, a na połówkowe pójdę do dr Elias. Jednak zastanawiam się również nad wizytą u waszej pani Dr tak dla porównania i wtedy zobaczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelka ja też jestem ciekawa, cóż to za horror? Co prawda do mojego porodu daleko, ale też planuje rodzić na Borowskiej. Czekająca dobry pomysł, możesz umówić się na jedną wizytę do naszej dr i będziesz miała porównanie, który lekarz bardziej Ci pasuje:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam na mysli terror laktacyjny:) Tzn. ciągłe namulanie na przystawianie do piersi, nawet jak krew się leje z brodawek. Ostatecznie nie karmię piersią, bo tak zostałam zniechęcona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelka gratuluje synka :-) myślę, że masz duży powód do radości, bo nie sprawdziło sie to czego się obawiałaś :-) a z anemią i żółtaczką sobie poradzicie, trzymam kciuki, żeby z serduszkiem było wszystko ok. Widzisz Liska też urodziła miesiąc wcześniej i wszystko jest w porządku :-) Ja osobiście nie czuje skurczy, nie wiem czy twardnienie brzucha to jest to...nic mnie nie boli :-) a to już końcówka 32tc, jeszcze miesiąc, nie wiem Sylwia czy razem nie będziemy leżeć na porodówce :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj wszystko możliwe,na pewno byłoby nam razniej:) U mnie skurcze to takie spinanie brzucha,robi się twardy jak skała na kilkanaście sekund,bólem tego nazwać nie można ale odczuwam to jako lekki dyskomfort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zalecenia od lekarki to większe dawki magnezu i dużo odpoczynku,aplikuję więc sobie 3 razy dziennie magnez i kładę się przynajmniej na 2-3 godzinki w ciągu dnia na kanapie. Właśnie spotkałam sąsiadkę,widziała mnie kilka dni temu i dziś i mówi,że brzuchol mi troche opadł:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja tak na szybko, no czas spać:-) sylwia pampersy, chusteczki i krem do pupy starcza. Podkłady higieniczne jeszcze koniecznie. Można mieć gaziki jałowe i sól fizjologiczna bo często oczka ropieja i trzeba przemywac. Położne na Borowskiej jak, poprosisz to wykapia dziecko, sama tego nie robisz. Widoku nie polecam wrażliwym, lepiej oddać pociechę i wrócić za 5 minut :-) Ewelka gratulacje, który to tydzień w dniu porodu? Ile waży synek? Ja, terroru nie zauważyłam, przynajmniej mnie nikt kompletnie nie zmuszał do karmienia uu. nawet przyszła położna i pytała czy karmię, ja na to ze jeszcze nie, po czym przyszła na drugi dzień i poyta czy w ogóle nie chce karmić bo musi mi wtedy dać zastrzyk na zatrzymanie laktacji. Się jak widzą ze, ktoś stara się karmić.top faktycznie nowe chcą butli dawać ale to po to żeby pobudzić laktację i wykarmić dziecko. Kamkrzem, kolege J. Znam z ogólniaka no i z osiedla:-) nie pozwalaj dzieciom jeździć na psie, mimo że nie będzie miał nic przeciwko to w, przyszłości jego kręgosłup powie Co co o ttym myśli:-) mój evciu troszkę przeżywa dziewczyny, a raczej brak zainteresowania nim. Przychodzi teraz do gości i zwraca uwagę a to piłka a to dają swoją obecnością i czeka na głaski:-) staramy się znaleźć doda wszystkich czas ale nie jest to niestety możliwe w tak dużym wymiarze czasu jak dotychczas. 6 miesięcy to świetny wiek dla psiaka, zwłaszcza ze trzeba powiedzieć ze jeszcze jakieś 3, 4 lata i dorośnie.hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×