Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bernikka

Dziwne i nietypowe potrawy, ktore lubicie

Polecane posty

Gość beckka
kompot z kluskami - czyli pomidorowa z ziemniakami cie nie dziwi? Bo ja taka uwielbiam a ludzie nie wierza, ze tak sie je. Czasem nawet podsmazam sobie ziemniaki na zloto i zalewam goraca zupa pomidorowa. Polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fioletowe irysy
enncea - A mnie w ogóle nie dziwi biały ser z dżemem :) My z mężem uwielbiamy takie śniadanie: świeży chleb, dobre masło, ser, a na to ulubiony dżem malinowy! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem tak ...
- placki ziemniaczane z żółtym serem albo ze śmietaną pycha :) - chleb z serem śmietankowym w plastrach + powidła truskawkowe (żadnych kanapek nie smaruję masłem/margaryną itd. chociaż kilka lat temu miałam fazę i smarowałam je serkiem topionym, a na to kładłam wędlinę, nabiał lub jakiś dżem :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biały ser z dzemem też mnie nie dziwi. lubie takie polaczenie, choc rzadko jadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego calego topiku dziwne to mi sie wydawaly tylko sledzie z kisielem, ale to chyba byl zart :P co do zup i rosolow, to zawsze bylam zdania, ze obojetnie co, lub zamiennie, mozna dodawac - ziemniaki, ryz, makaron - bo one wszystkie maja neutralny smak. tak samo pozostaly ryz, makaron, ziemniaki podsmazony lub upieczony na drugi dzien z dowolnymi dodatkami, na patelni lub w formie zapiekanki. zmieniaki smazone z paczkiem to faktycznie innowacja, ale w smaku na pewno bardzo fajne :) mi sie w sumie nic nie wydaje dziwne, ale jak ktos je cos nietypowego, to raczej mnie pozera ciekawosc i tez chce sprobowac. wiec ja w sumie chyba nic specjalnie dziwnego nie jem. czytajac ten temat pomyslalam sobie, ze moze komus by sie wydawalo dziwne, ze smaruje pieczywo do kanapek musztarda (ew. czasem majonezem) i daje do kanapek zawsze i ser (zolty lub brie) i mieso (albo 2 rozne miesa, np. indyk i salami). ale w smaku to w ogole nie jest dziwne ;) kolega w pracy jadl kromki chleba z zoltym serem i powidlem jablkowym. to mi sie wydalo troche ekscentryczne, ale moze to dlatego ,ze nie przepadam za slodkim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kompot z kluskami
nie dziwi mnie pomidorowa z ziemniakami, rosół z ziemniakami, ogórkowa z ziemniakami, barszcz z ziemniakami (taki czysty, wigilijny) i inne zupy z ziemniakami - chociaż innych nie jadam. :-) Za to dziwi mnie śmietana w zupie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlaczego dziwi Cię smietana w zupie? Ja sobie nie wyobrażam nie dać, choćby łyżki śmietany. Jak to moj mąż powiedział 'pójdę do sklepu po te śmietanę bo nie będę pił takiej wody'. Śmietana musi być :D Ale nie wiem dlaczego Cie to dziwi, przecież tak robi chyba 3/4 ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziwi w tym sensie, że
nie wyobrażam sobie jedzenia zupy ze śmietaną :-) wiem, że większość ludzi tak robi - ale dla mnie to .... może nie obrzydliwe, to za duże słowo, ale.... no nie - po prostu nie. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powerwolf
Placki ziemniaczane z cukrem Kanapki z serem żółtym i dżemem, najlepiej truskawkowym Kanapki z dzemem + serek wiejski mocno posolony Ser camembert z dzemem Ser camembert panierowany smażony podany z dźemem / konfiturą / żurawiną Kalafior / brokuły rozgotowany z bułką tarta i mocno posolony W ciązy jadłam np. rosól przegryzając herbatnikami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak mozna jesc kanapke z serem zoltym i na to polozyc dzem? Jak mozna jesc placki ziemniaczane ze smietana i cukrem??:/ Nie rouzmiem...bleeee Jesli chodzi o zupe ze smietana to ja czesto dodaje smietane do zupy:D Kanpaka z kiszona kapusTA...DZIWNE Dziwi mnie to,ze dla kogos jest dziwna kapaka z pasztetem i ketchupem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam sugestie ....
przypieczona kanapka z kiszona kapusta i wedlina to miod w paszczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh rosół stosuje jako baze do wielu zup (np pomidorówki, ogórkowej), jak się do niego doda ryżu i pokrojonej, ugotowanej marchewki to wychodzi po prostu zupa ryżanka- dla mnie nic dziwnego ;) Kiedyś śliniłam chrupki kukurydziane i maczałam je w soli ;) Ale ja kiedyś strasznie lubiłam sól- jak byłam mała. Placki ziemniaczane (w składzie posiadające cebulę) maczane w cukrze to niebo w gębie dla mnie ;) mój mąż wszystkie kanapki smaruje masłem (nawet te z pasztetem a nawet pastą do smarowania)- dla mnie to jest dziwne, w końcu sama pasta to już jakieś smarowidło, a do tego masło to dla mnie bleee. Czasem je paluszki maczane w jogurcie. A moje rodzeństwo uwielbia koktajl z lodów zmieszanych z colą :o nie odważyłabym się spróbować! Jecie świderki z truskawkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cedrra
krece loka - ja tez zawsze kazda kanapke smaruje maslem bez wzgledu na to czym bede ja jeszcze smarowac. Nidy nie myslalam, ze to moze byc dziwne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tak samo smaruje wszystkie
kanapki masłem, nawet jak mam je smarować jeszcze pasztetem czy jakąs pastą ;) Poza tym bardzo lubię sos pieczarkowy, nawet frytki polewam sosem pieczarkowym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anielka71
Kanapki z masłem? A co w tym nietypowego? Ja uwielbiam kanapki z masłem, albo z innymi "polepszaczami" - nadają odrobiny pikanterii, ale w ogóle nie modyfikuja smaku chleba... W ogóle chleb uważam za jeden z najlepszych wynalazków ludzkości - taki prosty, a taki smaczny i sycący :) Na przykład taka pajda pysznego, świeżego chleba razowego wypieku Limaro (i jeszcze ciepły z pieca!), a do tego gruba warstwa masła - normalnie mogę zajadać się tym na tony :) Albo smalec zamiast masła - pyszności! :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 6na9
bardzo lubię kanapkę z dżemem i dogryzać kabanosa lub jakąś inną suchą kiełbaskę, dla mnie to nie dziwne, ale może dla kogoś tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pączki ziemniaczane
są naprawdę pyszne, polecam spróbować:) jest mnóstwo przepisów w necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kardeczka
Ja ostatnio się odważyłam i spróbowałam potraw z ... owadów : http://www.besuto.pl/bugcuisine/ ;) Wyciągnął mnie na nie mój mąż i muszę przyznać, że było to całkiem smaczne - chociaż ciężko było mi się pierwszy raz przełamać. Taką kuchnię bug cuisine serwują w barze sushi Besuto w Warszawie na Nowym Świecie - fajne miejsce na wyjście ze znajomymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byłam kilka dni u mojej kuzynki, codziennie podziwiając jej dziwactwa żywnościowe Na przykład: - bułka przekrojona na pół, dolna część nasączona całym olejem z wędzonych szprotek w oleju tak że aż to pieczywo przemaka, na to wyłożone te rybki z puszki, wierzchnia część bułki posmarowana Nutellą, razem złożone jako jedna kanapka - w jednej ręce chleb z maśłem i kremem truskawkowym (taki do pieczywa, nazywa się Duo), w drugiej ręce kabanos, jedzone razem - chleb ze smalcem cebulowym polany miodem, do popijania cappucino orzechowe - parówki pokrojone w plastry obtaczane w keczupie i płatkach Gold Flakes (kukurydziane z miodem) usmażone jak schabowe, do tego puree z rozgniecionej gotowanej marchwi wymieszanej z majonezem i doprawionej imbirem Wprost nie wierzyłam, że takie wynalazki mogą komuś smakować, ale ona zajadała z apatytem i mruczała "Boże, jakie to dobre".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak mam mleko w kubku to zawsze jem z chlebem tzn.mocze ten chleb w mleku.Twarog i smietane zawsze musze poslodzic,bo inaczej nie zjem.A i w zupie zawsze musza plywac kawalki chleba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jeszcze chleb z bulka tarta a moj brat chleb z ziemniakami,chleb z chipsami,bulka z bananem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bułka z bananem to patent Adasia Małysza. Mam kuzyna, który jakiś czas temu (jak mieszkał z rodzicami na wsi) lubił chleb z kiełbasą wiejską i smarował tą kiełbasę nie musztardą, czy ketchupem, ale dżemem. Brat koleżanki smażył sobie chleb moczony wcześniej w rozmąconych jajkach z mlekiem i cukrem, a po usmażeniu polewał je ketchupem i jadł. Ja zaś placki ziemniaczane jem polane ukwaszoną śmietaną i posypane cukrem. Kaloryczne, ale co tam, przecież nie jem tego codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×