Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość brakultury

Jakie są prawdziwe plusy czytania? Co jak nie lubię czytać, da się polubić?

Polecane posty

Gość Virtalo2
Słuszna uwaga przecież nawet tutaj odpisujemy na to co przeczytamy, nie można się obejść bez czytania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciężko jest uwierzyć mi, że ktoś może nie lubić czytania. Może to dlatego, że cały mój dom wypełniają regały z książkami, kolekcjonuję książki i wręcz je pożeram (mimo że uważam się za osobę bardzo mocno uzależnioną od komputerów, a gdzieś słyszałam opinię, że to komputery powodują spadek popularności książek). Jeśli idę poszaleć na zakupach to na pewno nie wejdę do sklepu z ciuchami tylko do księgarni i wyjdę stamtąd przeszczęśliwa. Uważam, że książki przede wszystkim rozbudowują wyobraźnię, abstrakcyjne myślenie, rozwijają w ludziach wrażliwość, uczą skupienia, pozwalają cieszyć się ciszą i spokojem. Dla przykładu: kupiłam ostatnio piękne wydanie wszystkich opowiadań Doyle'a o Sherlocku Holmesie. Czytając je tak mocno wciągałam się w zagadki i główkowałam, że aż miałam wypieki. Obejrzałam również obie części Holmesa w kinie i pomimo że bardzo lubię filmy i bardzo lubię Roberta Downeya, nie pamiętam nic z fabuły, oprócz tego, że było szybko i głośno. I to jest przewaga książek nad filmami. Zostają w głowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytadełko
Najfajniejsze w książkach jest to, że czasem tak potrafią wciągnąć, że już się nie mogę doczekać, co będzie dalej. Ja lubiłam czytać jak byłam mała, wtedy nie było internetu a telewizor był jeden w domu. Potem wiadomo, szkoła, studia gdzie trzeba było czytać dużo, ale literatuy fachowej więc nie było czasu ani ochoty na inne. Od jakiegoś czasu powróciłam do czytania, na początku King, potem A. Christie, Joe Alex, teraz Coben. Chętnie czytam ksiązki kryminalne, nudzić się przy tym nie sposób :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To rzeczywiście wielka zaleta książek. Możliwość wcielenia się w bohatera, pełniejszego przeżywania razem z nim przygód, rozwiązywania zagadek, podróżowania przez czas i przestrzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najprostsze i najlepsze podsumowanie :) Swoją drogą, widzieliście tę kontrowersyjną kampanię z okazji zbliżającego Światowego Dnia Książki? Naszym zdaniem może odnieść sukces, bo wiadomo że ludzie są przewrotni i jak ktoś im powie, że nie wolno, to tym bardziej będą do tego dążyć :P http://www.youtube.com/watch?v=KhrCozn5mi0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepsza wyobraźnia, większy zasób słownictwa... Jeżeli potrzebujesz argumentów za czytaniem to moim zdaniem nie ma co się zmuszać. Ale najlepiej zrobić tak - wziąć kilka książek, różne rodzaje, spróbuj w każdej z nich przeczytać 1/3 ksiązki, sprawdź czy któraś z nich Cię wciągnie. Jak nie - to czytanie nie jest dla Ciebie i nie widzę powodów by robić coś co nijak Ci nie odpowiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pamiętam, że ja polubiłam czytać dzięki serii Harry Potter ;) to genialna opowieść, moze warto zacząć od niej? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czytanie kształtuje umysł. Ostatnio miałam okazje przeczytać świetną książkę "Moje pragnienia wolności"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj też tak uważam. Natomiast ja polecam zagłębić się w książkę Elegia o ziemi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam każdemu kto lubi czytać świetną książkę "Ścigając marzenia. W pogoni za złotem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niektóre książki zapadają w pamięci, śmiało mogę polecić: "Dianetyka: współczesna nauka o zdrowiu umysłowym"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj przyznaje, "Dianetyka: współczesna nauka o zdrowiu umysłowym" - warta uwagi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twój punkt widzenia jest bardzo dziwny. Być może sięgasz po złą lekturę... Jedynym realnym powodem-jaki znam - dla którego ludzie nie czytają książek jest lenistwo. Brak czasu pominę, bo tutaj są chociaż chęci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam nowości filmowe i zapowiedzi na stronie https://mhtm.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam książkę "Uśmiech Losu", autor: Wiktor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×