Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zelazo

Niski poziom zelaza we krwi

Polecane posty

Gość zelazo
Lekarz oczywiscie nie kazal ruszac, powiedzial, ze woreczek o lagodnych sciankach bez stanu zapalnego wiec tylko obserwowac a mnie czasem tak boli brzuch, ze masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz, być moze poczytaj, bo ja aż tak sie nie znam jeśli chodzi o inne dolegliwości, ale coś obniza żelazo we krwi, podczas gdy właściwy jego poziom moze być w super normie i stąd te wysokie wartości czerwonokrwinkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zelazo
ok, poczytam, wielkie dzieki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Ostatnio byłam u lekarza, bo zaniepokoiło mnie osłabienie, znaczne gubienie włosów, pogorszenie stanu cery (ziemistość, bladość)etc. Niestety skutki stresu, dużej ilości pracy (rozkręcam firmę i jak to bywa, praca 24/h 7 dni w tygodniu a i to mało) i jedzenia byle co. Mam 28 lat. hemoglobina wyszła mi 12,7; hematokryt 38, płytki krwi 208, żelazo 8. Niestety jak to w naszej służbie zdrowia bywa, wizytę mam dopiero za tydzień. Mam się niepokoić wynikami? Czy któraś z Was miała podobne dolegliwości i to może być anemia? Pozostałe wyniki to Leukocyty - 6,8; erytrocyty- 4,45; MCV - 85; MCH -34; MPV -9,00; RDW-CV -13; Limfocyty 28 % 1,8 EO,Bazo, Mono - 5% 0,30; Gran.Obojętnochłonne - 67 % 4,70 OB 5/10 Z góry dziękuję za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha, miałam robiony tez poziom TSH. Wyszedł 1,166.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poziom hemoglobiny spada też przy krwawieniach z przewodu pokarmowego (nadżerki, wrzody dwunastnicy, żołądka, hemoroidy) albo przy niewydolności nerek lepiej więc ustalić przyczynę, a doraźnie wspomagać się suplementem najlepiej z wit B12, wit C i kwasem foliowym jeść wątróbkę, buraczki, sok z buraków, , szpinak, pomarańcze, zielone warzywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NanaNatalia
Mam 14 lat , a moje żelazo wynosi -17... hemoglobina- 10. Jem produkty bogate w żelazo, tak jak zalecił lekarz stosuję się odpowiedniej diety, połykam różne tabletki... a stan tylko się pogarsza :( żelazo 17 to bardzo złe wyniki. Nic nie pomaga ;/ i jeszcze do tego anemia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ferrytynę sprawdż i tarczycę~!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To może być celiakia. Nietolerancja glutenu może powodować takie objawy i wyniki badań. Bóle brzucha też o tym świadczą. Latami nie wiedziałam co mi dolega i okazała się celiakia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alamonia
Do Nana. >>> Jeśli zdrowie nadal masz w rozkładzie zrób sobie badania genetyczne iGENESIS. Powiedzą ci co twój organizm toleruje, co wchłania, a czego unikać. Badania nie są tanie, ale masz za to kopalnie wiedzy o sobie. Ja na razie biorę żelazo, witaminy w toniku Floradix. Barzo ładnie pomaga, ale nie mam takich problemów, o których piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zanim wezmiesz suplementy minerałów, zrób badania krwi, a najlepiej zrób badanie typu igenesis. Nie tylko będziesz wiedział czy masz na mało minerałów,witamin, itd, ale jak je wchłaniasz, co jeść, a czego unikać aby nie było już problemów. To wszystko na podstawie genetyki. Miałam takie wieć wiem co mówię. U mnie wyszło, że powinnam przestać jeść mleczne produkty, bo zawarta w nich laktoza nie jest przyswajalna przez mój organimzm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiftussiieekk
Też miałam niski poziom żelza we krwi no ale teraz już jest dobrze zerknij sobie na adamed expert tam o ile dobrze pamiętam widziałam świetny artykuł na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jarzygrzegorz
Trzeba dbać o takie rzeczy co trzeba jeść jak macie niedobór żelaza http://floradix.pl/pl/blog/ Polecam tu macie dużo informacji jak naturalnie uzupełnić żelazo w organiźmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak medycyna konwencjonalna zaczyna zawodzić warto rozważyć naturalne metody leczenia. Analiza żywej kropli krwi w wielu wypadkach potrafi ujawnić prawdziwą przyczynę dolegliwości. Świetnie ją przeprowadzają w Krakowskiej przychodni medycyny naturalnej http://naturalnemetodyleczenia.com.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nigdy nie stosowałam żadnych suplementów, z tego co widzę teraz, to w ciąży dopiero zaczęłam, na żelazo brać, bo niestety mam straszne niedobory, lekarz przepisał mi dicofer, dzięki niemu tak naprawdę od razu poczułam się lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redziaa
jak wyniki krwi są nie za bardzo to najlepiej pić Biovital - on ma sporo żelaza i jest też z wit C która wspomaga wchłanianie. jeść też trzeba więcej czerwonego mięsa, wątróbkę, fasolę, szpinak (choć z nim to tak średnio, bo to trzeba byłoby naprawdę dużo go wcinać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kojska
U mnie pomógł tonik floradix. Wcześniej brałam jakieś tabletki i w tym przypadku, tak przynajmniej myślę, duże znaczenie miało to, że mój organizm lepiej przyswaja żelazo w płynie niż w tabletach - ale wiaodmo, to indywidualna kwestia. W każdym razie codziennie łyżeczka i wyniki były w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MariaLuz

Spróbuj sobie soku RABENHORST tego z żelazem. Wiadomo ze Cie nie wyleczy ale z suplementów które pomagają ten jest chyba najlepszy.  To jest kompozycja soków po prostu z dodatkiem żelaza. Ja brałam bo miałam bardzo obfite okresy i to mi bardzo dobrze regulowało gospodarkę żelaza, ale wyobrażam sobie, że jak ktos ma powazniejsze problemy z krwią to ten sok ich nie rozwiąże, bo to w sumie nie jest lekarstwo, ale tak jak wspominałam, jako naturalny suplement jest rewelacyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

U mnie przyczyną anemii z niedoboru żelaza była helicobacter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×