Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Lubliniankaa

Poród w szpitalu na Staszica w Lublinie

Polecane posty

Gość kostecka
Gaha a dlaczego masz zakaz, coś jest nie tak? my dzisiaj byliśmy z mężem w lesie, rozpaliliśmy ognisko - od paru miesięcy chodziły za mną kiełbaski z ogniska :) malutka była u teściów i prawie cały czas spała. Już wiem dlaczego mała teraz tak często woła jeść, po prostu potrzebuje więcej :P wcześniej jak dawałm jej z butli to jadła niecałe 90 ml, a dzisiaj zjadła prawie 130. dlatego chce często bo jeszcze mi się produkcja nie przestawiła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kostecka
a co do godziny spotkania - co byście powiedziały jednak na ok 17? czy nie bardzo wam pasuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja 17 nie bardzo, mąż na 18 do roboty a będę musiałam mu oddać auto :( W sumie nie dopytywałam, byłam zła że nie dała mi tych tabletek i żę znowu muszę iść do gina 29 lipca ;/ potem jak jeszcze powiedziała, że muszę czekać na okres żeby brać tabletki, a jak się nie pojawi przez 10 tygodni to będziemy wywoływać to już straciłam nadzieje. Kostecka pewnie to wiesz, ale podobno te 1 składnikowe tabletki TRZEBA brać obowiązkowo o jednej porze żeby były skuteczne, jesteśmy teraz bardzo płodne więc uważaj :) chyba że chcesz mieć jeszcze jednego dzidziorka hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MatkaEV
Moje cycoliny w miarę wyleczone. Dziś jeszcze coś dostałam - w razie czego. A to zapalenie gardła jest wirusowe, i wzięło się z ....powietrza :) Mi pasuje i 14.00 i 17.00, ale na 17.00 może być gorzej się dostać bo korki, a o 14.00 część ludzi kisi jeszcze w pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez wole godz 14 bo w sobote rano wyjezdzamy i chcialabym w miare wczesnie wrocic zeby ogarnac towarzystwo i zdazyc sie wyspac ;) Gaha dobrze ze zglosilas na policje, a co Ci powiedzieli, cos dzialaja w tej sprawie? A ja myslalam ze teraz, przy karmieniu piersia jest mniejsza szansa na zajscie w ciaze... Ogolnie to wiem ze jest, ale mi gin powiedzial ze jak karmie to pol roku a nawet rok moge nie miec okresu i byc nieplodna. A w ogole to znalazlam ciekawa metode anty przy karmieniu:http://www.siostraania.pl/artykul/metoda-lam--nieplodna-karmiaca-mama Podoba mi sie ale i tak uzywamy gumek bo jakos nie spieszy mi sie do trzeciego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kostecka
Gaha nie strasz mnie! :P wczoraj już zapomniałam (drugi dzień) i wzięłam 2 godziny później. ale na ulotce jest napisane tak jak wszędzie, że opóźnienie do 12 godzin nie powoduje obniżenia skuteczności. kurczę to teraz będę się bała :/ co do okresu, mi moja babka powiedziała że przy tych tabletkach w ogóle może się nie pojawić, znowu podzielone opinie. ok w takim razie niech będzie 14 i już nie będę kombinować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny gdzie są poradnie laktacyjne w lublinie? domyslam sie ze pewnie przy szpitalach ale czy któras z was korzystała z jakiejś? chodzi mi o to żeby nie pójśc po to żeby tylko pójśc ale o to zeby skorzystać z tego co mi poradza bo ostatnio róznie bywa z profesjonalizmem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja korzystałam z poradni przy mojej SR i bardzo mi pomogły przy zastojach. Na stronie Atywnej Mamy jest podany kontakt, ale porady są chyba płatne, nawet jeśli to warto bo kobieta jest profesjonalistką i lubi to co robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sisia25 to zabobon, u mojego męża w pracy 2 chłopaków dorobiło bobaska za bobaskiem. Dziewczyny zaszły w ciąże w 2 i 3 miesiącu po porodzie. Kłócić się nie będę, bo ja nie karmię ale na zimne lepiej dmuchać :) jest coś takiego jak obniżona płodność podczas karmienia piersią ale to mija i jest to tak samo skuteczne metoda antykoncepcyjna jak kalendarzyk u nastolatki. Ja bym się nie odważyła. kostecka mi tak dzisiaj gin powiedziała, bo namawiała mnie na te 1 składnikowe i podkreślała że są równie skuteczne ale warunkiem jest branie o tej samej porze i będzie ok. Ja nie chciałam, bo skoro moge 2 składnikowe? Nie straszę :) tylko powtarzam hehe ja bym wolała to wiedzieć bo teraz to i 3 prezerwatywy na raz by mnie nie przekonały ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam polozne laktacyjne viva mama, przyjezdza do domu wszystko wyjasnia siedzi ok 2 godz a koszt 120. Pozniej telefonicznie sluzy pomoca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do spotkania to i ja byłabym chętna, z tymże jest mały problem, bo jestem jeszcze w dwupaku a termin przypada na początek sierpnia i nie wiem czy się do tego czasu nie rozpakuję przypadkiem. 19donia84 poradnia laktacyjna bezpłatna jest przy SR Aktywna mama to sprawdzone info z SR. Powiem wam z nowinek z SR że na Staszica sytuacja się unormowała, nikt nie leży na korytarzu a dziś na sali były jeszcze 3 wolne łóżka, druga nowość to fakt że nie stosują już dolarganu a zzo jest dostępnenie tylko w dzień ale też w godzinach nocnych i weekendy:) także jak to położna określiła skoro dają prosić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i co do wózka to wybrałam jednak Lupo a zamówienie ma być dostarczone w tym tygodniu już nie mogę się doczekać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kostecka
Gosiaczku jeśli będziesz na siłach to zapraszamy. a jeśli nie - to może jeszcze kiedyś cos zorganizujemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MatkaEV
Gosiaczek, jak będziesz na chodzie, to przyjdź :) Na after party przyjdziesz już z maluchem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MatkaEV
a co do wózka, gosiaczku, bardzo dobra decyzja. Ja śmigam od miesiąca - brak uwag i zastrzeżeń :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwaaa25
gosiaczek0211 Swatowski pobierał Ci wymaz na paciorkowca? Mi kurcze wyszło, że go mam. Mówił też, że go nie będzie leczył przed porodem. Też zamówiłam Lupo z allegro już w czerwcu, taniej niż w Rampersie około 300 zł. Ale trzeba czekac na dostawę. Jaki kolor wybrałas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kostecka
powiedzcie dziewczyny, czy na staszica dostaliście skierowanie do poradni neonatologicznej? my idziemy dzisiaj i zastanawiam się, czy to jest rutynowe, bo na forum jakoś nie mówimy o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciężarówka81
Mi położna środowiskowa mówiła o skierowaniu do neonatologa i do ortopedy, wiec to chyba rutynowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciężarówka81
Ale po skierowanie kazała sie zgłosić do pediatry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdules
jeśli chodzi o Lupo to my jeździmy już 3 miesiące i sprawuje się super:)a my nie byliśmy u neonatologa nikt nam nie mówił i żadnego skierowania nie dostałam,kurcze teraz się martwię ale to i tak już za późno nie?bo mała niedługo 3 mies skończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
neinatolog to pediata dla dzieci od 0 do 12 mies. my dostalismy na staszica skierowanie do neonatologa konkretnie do inter medu bo w usg jamy brzusznej wyszło cos nie tak z nerkami i to było do kontroli.ale mi o tym mówiono w szpitalu.w sumie nerki ok tylko na jajnikach coreczka miała pęcherzyki(to jeszcze w ciąży było.stwierdzone)a teraz musimy jeszcze soontrolowac.w sierpniu bo mała konczy rok i juz nie bedziemy otoczeni ich opieką.tak więc kostecka moze macie cos.do skontrolowania.gdzie idziecie?na junoszy?my tam byliśmy u dr Łacek-Duni,ale.teraz jest na urlopie z tego co.wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kostecka
tak, na junoszy. u mojej było do kontroli serduszko, ale to w poradni kardiologicznej. a z tego co pamiętam to mówili, że u neonatologa sprawdza się czy jest prawidłowy wzrost, waga i ogólnie adaptacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostecka my bylismy u neonatologa na junoszy, skierowano nas ze staszica tzn. przy wypisie dostalam skierowanie. Bylismy jak maly mial niecaly miesiac, to rutynowa wizyta, pani doktor oglada malucha, wazy. Wez ze soba dokumenty ze szpitala, wyniki badan, ksiazeczke i wypis. U nas kazala pojsc do pediatry po skierowanie na morfologie (bilirubina) i przyjsc za miesiac ale jak poszlam do pediatry to stwierdzila ze nie widzi potrzeby kluc dziecka bo zoltaczka ustepuje i do kolejnej wizyty u neonatologa (szanowna pani przyjmowala raz w miesiacu) calkowicie zniknie wiec sobie darowalismy i badanie i wizyte... Dostalismy tez skierowanie do kardiologa na kontrole w 3-6 miesiacu bo cos tam maly mial nie tak, i stad pytanie: czy to musi byc kardiolog dzieciecy? Bo juz na staszica pediatra mi powiedziala ze moze nie byc juz miejsc na ten rok (!) do kardiologa i lepiej pojsc prywatnie... Byla ktoras z Was u kardiologa, ile sie czeka? Czy moge pojsc do Lux Medu prywatnie z malym czy koniecznie do dzieciecego? A jak do dzieciecego to tylko na Chodzki? Co do Lupo, prala juz ktoras z Was? Ja mam do uprania torbe ale nie wiem czy wrzucic ja do pralki czy nie straci koloru... I na ile stopni? A, bylismy dzis w tesco - jest promocja na chusteczki Pampers, 24,99 za 6 szt. A w Lidlu Pampersy za 29,99 62 szt rozm 3. My teraz uzywamy Dada 3 na noc bo sa wyzsze z tylu i kupa nie wylatuje na lezaco a na dzien Pampers 3 bo jak jest goraco to Dada w dzien odparza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kostecka
Sisia wydaje mi się, że tylko kardiolog dziecięcy, ale nie jestem pewna. my dostaliśmy skierowanie bezpośrednio od dr Sadurskiej - to ta kardiolog, która ma konsultacje na staszica, a pracuje na chodźki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj dziewczyny chyba poród już niebawem bo ogarnęła mnie mania sprzatania. Wysprzatałam szafki z pościelą zaraz biorę się za prasowanie:) cały dzień mnie nosi...:) hehe MatkaEv bardzo bym chciała jeszcze wytrwać ze 2 tyg. bo im bliżej terminu tym bardziej jestem w proszku i czuję się nieprzygotowana... Ale to chyba ze stresu... Iwaaa25 wózek zamawiałam na allegro u tego samego sprzedawcy co MatkaEv w tamtym tygodniu bo jako jedyny oferował 24 mies. gwarancję chociaż nie wiem co ma się w tym wózku zepsuć:) Czekam na dostawę która miała być realizowana po 15 lipca więc myślę że w tym tygodniu będzie. Wzięłam dostawę za pobraniem bo była bezpłatna:) Kolor fioletowy:) taka małpa ze mnie że wszystko małpuję po was:) u mnie będzie dziewczynka a kiedyś może chłopiec i będzie jak znalazł. Dokupiłam też adaptery do fotelika maxi cosi ale to już u innego sprzedawcy. Co do paciorkowca to też należę do tego grona kobietek które go mają. U mnie wynik pozytywny ale dr S powiedział że jest może ich być więcej( dość liczne) i mniej. U mnie są nieliczne i wrażliwe na wszystkie grupy antybiotyków i powiedział że podadzą antybiotyk przed porodem a ponieważ ostatnio zmienił się CC na poród naturalny to kazał jak tylko odejdą wody lub zacznie się akcja od razu jechać do szpitala:( trochę mnie to przeraża bo planowałam przeczekać ten pierwszy okres porodu przeczekać w domu, ale jak widać nie warto nic planować bo i tak to wszystko leży w rękach losu i co ma być to będzie:) U mnie w środę byłą ostatnia wizyta u dr i dał mi już skierowanie do szpitala. Troszkę za szybko te 8 miesięcy zleciało jak dla mnie:) bardzo miło wspominam wizyty u tego lekarza i nie żałuję decyzji o jego wyborze. Znowu walnęłam wypracowanie:) sorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MatkaEV
gosiaczek, jeśli kupiłaś u tego sprzedawcy co ja to adaptery poinny być w kompelcie ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do promocji pieluch mają być od 18.07 pampers sleep&play 3 - 58 szt za 26,99 zł i niby piszą w gazetce że mają być różne rodzaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie dostałam żadnego skierowania ze Staszica co neonatologa! to może tylko dla tych mam, które mają coś skontrolować? jutro idziemy na pierwsze szczepienia i do pediatry to się zapytam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatkaEV kupiłam wózek 2 w 1( gondola + spacerówka) - nic w aukcji nie było o adapterach. Na początku rozważałam zakup z fotelikiem ale fotelik dostaliśmy od brata po 1 dziecku w bardzo dobrym stanie, więc już zakup nowego sobie darowałam. Niby na tych wszystkich warsztatach MAxi cosi odradzali używane ale to chyba ze względu na fakt że może być powypadkowy??? Zresztą darowanemu koniowi...:) jak myślicie? w końcu jakbym miała po starszym dziecku to chyba też używany może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×