Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miriaa

Pierwsze CC, jakie mam szanse, że druga też będzie cesarka?

Polecane posty

Gość miriaa

1 poród, zaczął się SN, a raczej był wywoływany. W efekcie dziecku zaczęło zanikać tętno i zrobili mi CC. Teraz po 5 latach po 1 porodzie znowu jestem w ciąży. Byłam u lekarza na potwierdzeniu i za miesiąc kolejna wizyta. Wtedy na pewno wypytam lekarza o drugą cesarkę. Ale już teraz nie mogę się doczekać i pytam Was: jaka jest szansa, że druga ciąża również zakończy się CC? Pierwsza ciąża była książkowa, CC okazało się wybawieniem, bardzo szybko doszłam do siebie, nie odczuwałam większego bólu, po powrocie do domu spokojnie się poruszałam, mogłam wszystko robić przy dziecku. Z CC byłam bardzo zadowolona. Drugi poród również chciałabym żeby zakończył się CC. Jakie mam na to szanse? Jeżeli lekarz nie wypisze mi wskazań, to będę musiała załatwić to inaczej? Mam na myśli CC na życzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolollllll
jak sobie załatwisz to i będzie cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz ja też miałam pierwszy poród cc.I też super to zniosłam.Pytałam cioci położnej i ginekologa jakie mam szanse na drugie cc.I oto co usłyszałam: - to zależy od powodu dla którego miałaś 1 cc - zaczęłaś rodzić sn czyli nie było przeciwskazań z Twojej strony do porodu naturalnego - zatem to plus w stronę 2 sn - jesli pierwszy poród jest cc a druga ciąża pojawia się szybciej niż po upływie 2 lat od pierwszej ciąży to raczej robi się cc - czyli u Ciebie znowu plus w stronę sn. Moim zdaniem będa kazali rodzić Ci sn.Chyab ze cos z dzieckiem bedzie to zrobia ci cc.A nie masz mozliwosci zaplacic za cc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość romaromaromaroma
jezeli przy pierwszej cesarce nie bylo wskazan medycznych, to nie ma podstaw do tego aby druga robic planowo.u mnie bylo tak samo i nie dostalam skierowania.pozostaje tylko opcja na zyczenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam cc z powodu niewydolnej szyjki, wąskiej miednicy i dużej wagi dziecka - 3 powody do cc.I prawdopodobnie drugą będę miała też cc bo biodra mi się nie rozeszły a szyjka nie wykazuje chęci współpracy.Do tego mam predyspozycje do dużych dzieci bo mąż to duzy chłop:P Tyle,że ja chciałam rodzić sama ale położne nie pozwoliły:PCo prawda cieszę się z cc i drugi poród też chce mieć cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja podobnie
Miałam bardzo podobną sytuację. 12 h porodu SN, potem zielone wody, zanikające tętno i ekspresowa decyzja o CC. Dziecko w ogóle nie wstawiało mi się do kanału - baletowało. Po CC czułam się super w porównaniu do bóli SN. Natomiast nadal bardzo chcę urodzić kolejne dziecko SN. Jeszcze w szpitalu zapytałam lekarza - czy mam szanse urodzić kolejne dziecko SN, odpowiedział z uśmiechem - szanse zawsze są - więc znam już odpowiedź - że raczej marne. Nie wiem czy to wynika z mojej budowy, czy też właśnie z tego powodu że miałam CC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja kuzynka miala pierwsza
cesarke , a drugi porod naturalny . Co najsmieszniejsze bardzo chwalila cc i kombinowala przy drugim zeyb tez miec cc. Ale lekarz powiedzial ,ze nie , nie ma przeciwskazan i drugie rodzila sn i co ? A to ,ze teraz diametralnie zmienila zdanie , mowi ze sn o wiele lepszy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miriaa
Dziękuję za odpowiedzi. Co to tego, czy mogłabym załatwić sobie CC, to co najwyżej mogę dać lekarzowi prowadzącemu kopertę, ale czy ją weźmie i czy wypisze mi wskazania, których szpital nie zakwestionuje, to nie wiem. Musiałabym też pomyśleć o psychiatrze, bo odczuwam duży lęk przed porodem SN, a wiem, że psychiatra również może wypisać takie skierowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miss.M
A ja też nie wiem,drugi poród będzie 2lata po pierwszym,pytałam swojej gin na wizycie...ta mi powiedziała,że ,,jak będzie pani chciała,, PO za tym jeszcze za wcześnie,żeby stwierdzić,pierwsze cc miałąm ze zwględu na wielkość płodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MagdaCz
Witam ja mam identyczna sytuacje ja miriaa jestem na ostatnich nogach w drugiej ciazy i moj lekarz prowadzacy wypisal mi skierowanie do szpitala ze wskazaniem ze jestem juz po jednym cc i nie zgadzam sie na porod silami natury .w takiej sytacji kiedy pierwsza ciaza skonczyla sie cc. Jest to jednoznaczne ze wskazeniem ze mam peawo do drugiej oczywiscie moge probowac silami natury ale ja jestem zdecydowana na cc .bylam juz w dwoch szpitalach umowic date cc i w kazdym spotkalam sie z mega odrzuceniem jakbym byla z innej planety i wogole po co przyszlam....skoro niby mam do tego prawo dlaczego zostalam potraktowana jak wyrodna matka mam w planach odwiedzic jeszcze jeden szpital ale az sie boje czy tam znow nie sprawia mi przykrosci. Czy ktoras miala podobne doswiadczenia nie wiem jak do tego podejsc bo juz jestem zniesmaczona do tego wszystkiego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edyta89
ja mialam pierwsza cc z powodu braku postepu porodu teraz w sierpniu mialam druga cc gdzie mialam 2 wskazania jedno to ciecie po cc a drugie ulozenie posladkowe ... gdybym miala wybierac probowalabym rodzic naturalnie jakby byla mozliwosc powiem ze wejscie do brzucha 2 razy to wcale nic przyjemnego ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko wątku. Ja miałam 4 lata temu cc na życzenie - tokofobia. Dostałam skierowanie od mojego lekarza prowadzącego. W szpitalu oczywiście kręcili nosem, namawiali na poród SN, ale ja stałam przy swoim i NIE ŻAŁUJĘ. Świetnie przeszłam zabieg, mam zdrowe dziecko i zero traumy. Dzięki temu zdecydowałam się na drugą ciążę. Ten sam lekarz, ten sam będzie szpital. Oczywiście rozwiązanie - tylko cc. Lekarz powiedział że nie ma żadnego problemu, po pierwszym cc nie mogą mi odmówić drugiego i mam w ogóle prawo wyboru. Nawet bez skierowania jak trafię na oddział to mogę nie wyrazić zgody na poród SN. Co będzie tym razem na skierowaniu - jeszcze nie wiem. Nie wiem czy przypadkiem w oficjalnych wskazaniach nie występuje "stan po cięciu", musiałabyś poczytać i się ewentualnie na to powoływać. 0 0 0 Magda - nie żartuj że Cię odesłali z kwitkiem z dwóch szpitali?!!!! Ze skierowaniem?!!! Chyba zbyt kulturalna byłaś, trzeba do ordynatora od razu iść, znać swoje prawa i się nie dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MagdaCz
w obudwu szpitalach rozmawialam z ordynatorami obaj patrzyli na mnie jak na wariatke serio moj lekarz prowadzacy specjalnie wypisal mi skierowanie zebym na spokojnie miala czas na umowienie daty cc w zadnym ze szpitali mi tej daty nie wyznaczyli jeden z lekarzy wrecz mi zarzucil ze jestem wyrodna matka i nie wyrazam checi porodu sn a drugi kazal czekac az sie rozwinie akcja porodowa tzn leciec z bolami w nocy....wyznan m ze w domu mam dziecko ktorego nie chcilabym zabierac ze soba w nocy nie mam tu rodziny na miejscu i tez wczesniej opieke dla niej musze zalatwic dlatego tez zalezo mi zeby jednak ta date wyznaczona miec i na spokojnie wszystko zaplanowac ana to wszystko moj lekarz prowadzacy jest w szoku ze tu tzn w poznaniu sa takie zwyczaje......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Pani z 14:22 w styczniu mam cc. czy jeśli za 2,3 lata znów przyjdzie mi rodzic to mam prawo domagać się cc? wie Pani może który to jest paragraf na który można się powołać? czy wystarczy przyjść do szpitala z oświadczeniem ze nie wyrażam zgody na sn i wtedy będą się bali mnie zmuszać, bo jakby coś się stało to będą mieli problem (np. pęknie macica) bo mogę ich pozwać. tylko pytanie czy jest na to twardy paragraf czy jest to napisane w taki miękki sposób że nic z niego jednoznacznie nie wynika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem w drugiej ciąży, poród będzie po 3 latach od pierwszego i już lekarz mi zapowiedział drugie cc, w naszym szpitalu sam stan po cc jest już wskazaniem ale oczywiście mogę próbować sn jak chcę. Z tym, że chyba nie chcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez bym chciała wiedzieć. 1 dziecko próbowałam rodzić sn 10 cm rozwarcia a dziecko się do kanału nie wstawialo parlam bez sensu. dziecku zaczęło tętno spadać boz3 co ja przeżyłam już blagalam o cc i zrobili. Teraz planuje drugie jestem 19 msc po cc i strasznie się boję na sama myśl że miałabym naturlnie rodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
upup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pierwsze cc w 2012 r z przyczyn położniczych, dziecku zanikalo tetno. Drugie cc w 2016r. odmowa porodu sn. Cc planowane w 39 tygodniu. Ginekolog prowadzący dał mi skierowanie, że skierowanie poszłam na kwalifikację do szpitala i tam zapisali mnie na zabieg. Ginekolog który mnie kwalifikowal powiedział że gdyby coś zaczęło się wcześniej to jak najszybciej przyjeżdżać i będą ciąć. To zależy od polityki szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam ja w tym temaciie mam pytanie 3lata tenu przeszlam cc dlatego ze przez 12godz od odejscia wud plodowych akcja porodowa zerowa :brak skurczy rozwarcie do 2 palcy 2 oxsytocyny teraz za 4tygodnie mam termin drugiego porodu i modle sie o cc czy mam szanse na planowana bo tez na mnie wszyscy patrza jak na wariatke prosze o odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zalezy od lekarza. Ja mialam pierwsza CC. Musialam przeniesc sie do innego szpitala bo lekarze powiedzieli ze pierwsza CC(nawet 5 lat po)jest wskazaniem do kolejnej CC. W innym szpitalu pozwolili mi rodzic samej. Byl to bardziej specjalistyczny szpital.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×