Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ojegano

Ciasto z jajkiem czy bez?

Polecane posty

Gość ojegano

Ciasto na pizze z jajkiem czy bez??? Jak robicie, w necie są przewaznie przepisy bez jaja. Ja zawsze robię z jajkiem, ale ciasto wydaje mi się,że jest za twarde. Wina jajka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mattaczka
Nigdy nie robilam ciasta na pizze z jajkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ,mk
nie robiłam nigdy ciasta na pizzę z jajkiem. ciasto wychodziło jak trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No to może ja napiszę
Bez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojegano
acha, no to zrobię bez:) Dzieki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktototakiktototaki
zawsze dodaję jajko i ciasto nigdy nie wyszło twarde:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojegano
ojoj...ale mi namieszaliście:) Podaj ten przepis na ciasto z jajkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktototakiktototaki
300g mąki, 20 dag drożdży, 2 łyżki oleju, 1 jajko, 0,5 szkl ciepłej wody, płaska łyżeczka soli, odrobina cukru. Drożdże rozprowadzić z cukrem, ciepłą wodą i łyżką mąki. Odstawić do wyrośnięcia. Do mąki dodajemy sól, olej, jajko, rozczyn i zagniatamy ciasto. Odstawiamy na ok 1 godz. Pizzę pieczemy w 170-180 st. ok 8-10 min. Proporcje składników są dokładne i nie trzeba już dosypywać np mąki lub dolewać wody . Z tych składników wychodzi mi pizza na taka dużą blachę z piekarnika. Smacznego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojegano
ktototakiktototaki----> no własnie na taka dużą blachę ja zawsze robie:) Tylko ja mam przepis na 5 dag. drożdży przy 3 szkl. mąki...ale dziś wypróbuje twój. Dziękuje za przepis:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktototakiktototaki
o jeeeejku !!! przepraszam bardzo, tam powinno być 2 dkg drożdży :D Przepraszam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojegano
hahaha!!! A wiesz,że nawet nie zauważyłam ..odczytałąm jako 2 dag.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beccko
Skoro zawsze robisz z jajkiem to raz sprobowalabym bez. W ogole nie powinno sie chyba dodawac jajka do ciasta na pizze. To ma byc pizza a nie drozdzowka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktototakiktototaki
beccko Proponuję najpierw wypróbować a potem chybać czy ciasto powinno być z jajkiem czy bez. Czy wyjdzie to drożdżówka czy też spód do pizzy. Autorka prosiła o poradę, więc każdy pomógł na miarę swoich możliwości:) Zaś już decyzja należy do ojegano, wszak o gustach dyskutować się nie powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beccko
ktototakiktototaki - dziwne, ze moja wypowiedz az tak cie urazila :O Mowisz, ze autorka prosi o porade i wlasnie jej udzielilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elmiirkkka
BEZ. Zawsze bez jajka. Mąka, woda, sól, oliwa, drożdże, ewentualnie szczypta cukru - to wszystko. Ciasto na pizzę to ciasto chlebowe, a do chleba się jajek przecież nie daje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olala.
elmiirkkka-----> to se posiedz we wloszech , popracuj w pizzeriach ktore sa przekazywane z dziada pradziada tak jak rowniez przepisy na ciasto do pizzy i wtedy napisz nam , czy ciasto jest z jajem czy bez :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elmiirkkka
Toś trafila jak kulą w płot :D Mój chlopak jest Włochem a jego ojciec jest ma jedną z lepszych pizzerii w okolicy. Stąd wiem co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojegano
O! Co za swary:( zrobiąłm bez jajka i też dobre:D Zatek kochane panie:) Można i tak i tak:) Jak kto woli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ciast na pizze z jajkiem wychodzi mi bardzo fajne, takie grube i puszyste! osobiście uwielbiam! natomiast jak robie pizze bez jajka tio czesto na bokach jest ona zbyt twarda i spieczona, a spod cienki! mnie lepiej wychodzi pizza z jajkiem, choć smak inny, ale ja akurat taki wolę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×