Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ania_aneczka

menu w trakcie diety

Polecane posty

Gość ania_aneczka

potrzebuję Waszej pomocy i inspiracji...mój mąż postanowił zrzucić parę kilogramów i poprosił mnie o pomoc, od strony kulinarnej oczywiście :) czy możecie podzielić się ze mną ciekawymi przepisami i pomysłami na obiady dietetyczne, ale sycące, bo mój mąż to postawny mężczyzna i same warzywa to może być mało :) mam kilka takich dań, ale to za mało, bo nie lubię gotować i podawać tego samego co kilka dni :) będę wdzięczna za wszelkie gotowe pomysły lub podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ania_aneczka
A nie lepiej zasięgnąć rady fachowca? Unikając w diecie niektórych produktów można sobie zaszkodzić na zdrowiu, jedni chudną bez chleba a innym w diecie zapisują chleb z mąki razowej. Jedząc same warzywa na pewno schudnie, ale jak się będzie czuł. Na pewno pracuje. Przy diecie na własną rękę mozna niepotrzebnie obciążyć nerki, wątrobę i trzustkę, co póxniej może sie odezwać schorzeniem. Ja przy odchudzaniu zrobiłam wszystkie badania, specjalista wypytał mnei o parę szczegółów trybu życia i rozpisał dietę na kazdy dzień. I takie postępowanie jest rozsądne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak najwiecej warzyw, chude mieso lub ryba i jak najmniej (lub wcale) macznych dodatkow typu chleb, kluski, a takze bialy ryz i ziemniaki :) tluszcz w malej ilosci, ale zdrowy i naturalny. przepisow szukaj pod tym katem. no i oczywiscie nic slodkiego, ew. gorzka czekolada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania_aneczka
dzięki, faktycznie sporo tych przepisów, na pewno tu coś znajdę dla siebie :) mimo wszystko proszę o jeszcze :) szczególnie czekam na ciekawe przepisy z udziałem chudego mięsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chude mieso to np. indycze lub kurze piersi (bez skory), schab i poledwica, chuda wolowina. z drobiowych piersi mozna robic dania w stylu gulasz z warzywami, mozna naoliwione piec w piekarniku, schab i poledwice tez nacierasz oliwa i przyprawami, mozna nadziac czosnkiem i pieczesz. staraj sie tez czesto podawac pieczona rybe, jesli masz mozliwosc zakupu dobrych ryb :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedzcie kurczaki
To wam cycki urosną. Kurczak to hormony i antybiotyki. Już wolę zjeść rybę, byle nie typu panga albo wołowinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czas na nowy etap
musze sie zgodzic z do aneczka, najlepszym rozwiazaniem jest pojscie do dietetyka i ulozenie sensownej diety. ja probowalam roznych diet z oznym skutkiem, ale zazwyczaj albo wracalam do staej wagi, albo po jakims czasie zaczynalam podupadac na zdrowiu. a dietetyczka ulozyla mi taka diete, ze czuje sie swietnie, jem zdrowo i smacznie a w dodatku utrzymuje zrzucona przed 3 laty wage. moj maz tez poszedl do dietetyczki po rade i poki co w ciagu 4 miesiecy zrzucil 11 kilo. do takich rzeczy trzeba podejsc z glowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
białko i trudno przyswajalne węglowodany to podstawa. innymi słowy - mięcho pod każdą postacią, byle nie było smażone i tłuste, jak najwięcej ryb. jeśli ryż to razowy, podobnie z pieczywem. do tego warzywka i powinno zadziałać - z mężczyznami odchudzanie idzie ciut łatwiej niż z nami niestety ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×