Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

niezdecydowanaaa33

Profil biol-chem ?

Polecane posty

Jestem w 3 kl gim i muszę zdecydować się na jakąś szkołę ponadgimnazjalną... Strasznie chciałabym pójść do liceum na profil biologiczno-chemiczny, ale boję się, że sobie nie poradzę. Biologię uwielbiam, mam z niej 5 ale chemia... lubię, ale nie zawsze rozumiem. Chciałam zdecydować się na taki profil bo marzy mi się potem farmacja.. Czytałam na różnych forach, że na biol-chem jest strasznie trudno a na innych że wcale tak nie jest, wystarczy się trochę przyłożyć i będzie ok, więc jak z tym profilem jest ? Strasznie trudno ? Czy jeżeli mam 5 z biologii i lubię ten przedmiot, ale z chemią gorzej to poradzę sobie ? Myślę, że jeżeli posiedziałabym nad książkami kilka godzin więcej to efekty byłyby nawet niezłe (teraz to trochę lenistwo ;D). Ogólnie szybko uczę się na pamięć i jestem ambitna ;D. Powiedzcie coś o tym profilu.. Z góry dziękuję za odpowiedzi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Farmacja to głównie chemia,
więc sama widzisz ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polaaaaaa
ja jestem po bio-chemie i studiuję aktualnie farmację. W gimnazjum uwielbiałam biologię, ale z chemią było gorzej, bo miałam panią emerytkę która nic kompletnie nas nie nauczyła.. w liceum zaczynałam chemię od zera i tak ją pokochałam, że matury rozszerzone z bio i chem pozdawałam na ponad 90%, także dasz sobie radę, jak tylko będziesz chciała. Chemia jest naprawdę ok. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adi seven 7
Jeśli wiesz co chcesz w życiu robić i wiesz, że biologia ma Ci pomóc to ułatwić to zdecydowanie się decyduj na ten profil :) Dąż do marzeń, stawiaj sobie wyzwania, jeśli będzie ciężko to sobie poradzisz bo sądzę, że jesteś ambitna dziewczyna. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polaaaaaa
a i na farmie jest sama chemia: analityczna, organczna, nieorganiczna, fizyczna, leków... :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polaaaaaa
no i trzeba też mieć myślenie przestrzenne... na chemii leków (am wrocław) na egzamin jest 1500 wzorów do nauczenia + nazewnictwo, niektóre mega masakryczne, ale wszystko jest dla ludzi. Co roku ok 120 osób konczy, wiec chcieć to móc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polaaaaaa I właśnie, mogłabyś powiedzieć jeszcze coś o farmacji ? Bo jak już poszłabym na ten biol-chem, zdała maturę, to chciałabym wiedzieć co mnie tak mniej-więcej czeka na tych studiach.. : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Próbuj sił na tym profilu
Tak naprawdę wiele zależy od nauczyciela, ja też poszłam do liceum z dobrą wiedzą z biologii i strachem o chemię:) Jeżeli nauczycielka Ci nie przypasuje (wiadomo, każdy ma inny sposób uczenia się), szukaj korepetycji - studenci nie biorą wiele, a jest wśród nich wielu pasjonatów, którzy mają mnóstwo zapału i świeżą wiedzę w głowie (jeżeli ktoś potrzebuje korków w Łodzi lub Piotrkowie to zapraszam:)) Ja koniec końców maturę z chemii napisałam nawet lepiej niż z biologii i jestem teraz na wymarzonych studiach! Warto walczyć o marzenia! Trzymam kciuki, jeżeli masz więcej pytań to pisz, dodaję ten temat do ulubionych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polaaaaaa
same studia są baardzo ciężkie - gorsze nawet od medycyny, ale też jest czas wolny, da się chodzić na imprezy, mieć faceta itp. jest bardzo dużo zajęć, w niektórych semestrach od 8 do 18 z niewielkimi przerwami, ale są przeważnie ciekawe. Jak wspominałam dużo chemii, syntezuje się i bada różne związki, niektóre ćwiczenia trwają po 6h. Oprócz tego botanika, fizjologia, patofizjologia, anatomia, mikrobiologia, farmakognozja (nauka o wykorzystaniu surowców roślinnych) i oczywiście farmakologia. Najgorzej wspominam chemię organiczną, ale to ze względu na pewnego asystenta, przez ktorego niejeden nieraz ryczał. Ale ogolnie jest ciekawie, na 1 roku padło hasło "Jeżeli nie lubisz chemii na tych studiach na pewno ją polubisz". Ale myślę, że warto się przez te 5 i pół roku pomęczyć, bo praca praktycznie zapewniona i ciekawa. jak masz jeszcze jakies pytania to pisz smialo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polaaaaaa
dla chcącego nic trudnego:)!!! Ja w liceum na prawdę zaczynałam od zera, w dodatku tak jak Ty byłam w gimnazjum w klasie ogólnej, moja nauczycielka NIC nas nie nauczyła, sami sobie sprawdzaliśmy sprawdziany, nic nie wymagała itp.... 1 klasa w LO to był szok, większość osób w gimnazjum była w klasach bio chem, a ja zaczynałam od totalnego zera. Na początku była chemia kwantowa i nic z tego nie rozumiałam, w dodatku nie chciało mi się, bo byłam leniwa (i troszkę mi to zostało:)... z pierwszej odpowiedzi pod tablicą dostałam 1, potem miałam same tróje i ledwo 3- na semestr :(. Na koniec pierwszej klasy 3, (dla porównania z biologii nigdy nie miałam innej oceny niż 5). Ale się nie poddawałam, na koniec 2 klasy miałam już 4, a na koniec 3 klasy - 5. Pani była bardzo wymagająca, w dodatku robiłam stosy arkuszy maturalnych i zdałam chemię na 93%, najlepiej z klasy :). Także jestem pewna, że stać Cię na to samo! :) Ja nie znosiłam chemii masakrycznie, a kochałam biologię, a teraz bardziej wolę chemię :). Naprawdę nie powinnaś się obawiać. Masz jakieś inne warianty w planach niż bio-chem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie w tym też problem, że nie.. Interesuje mnie tylko biol-chem bo uwielbiam biologię, chemię lubię.. Ewentualnie jest jeszcze informatyka i myślałam o profilu matematyczno-informatycznym, ale to odpada bo jest rozszerzona matematyka i tam to już na pewno bym sobie nie poradziła.. Nie ma nawet takiej opcji ;D Także zostaje mi tylko biol-chem albo jakieś technikum... co niezbyt mi pasuje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×