Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Lenkaa..

Jak ożywić żółto-zielony salon ?

Polecane posty

Gość Lenkaa..

Chciałabym trochę ożywić salon jakimś kolorem,kupić fajne poduchy na sofę itp.Tylko właśnie nie wiem jaki kolor pasuje do żółtego (cytrynowy) i zielonego (ciemna zieleń butelkowa i ciemna olivka ). Obrazy są w złotych ramkach, kilka dodatków mam złotych w salonie (ramki na obrazy i zdjęcia,świeczniki i żyrandol). Pokój jest dosyć ciemny ściany są koloru ciemnej olivki,podłoga kafle zieleń butelkowa,jedna ściana jest żółta. Macie jakieś pomysły ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfhgf
pokaz zdjecie to ci doradzimy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgfjh
może pomarańczowy? albo filet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgfjh
* fiolet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiedziałabym że kolor żółty i zielony są wystarczająco żywe, zwłaszcza w jednym pomieszczeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miałam to samo napisać co
Ewa :) takie kolory są wystarczająco żywe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lenkaa, postaw na lepsze
jasniejsze oświetlenie możesz teżdać jakieś jasnocytrynowe akcenty, w tym samym kolorze co już masz tylko o kilka tonów jasniejsze (bardzo lubię połączenie żółtego z zielonym)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lenkaa, postaw na lepsze
nie wiedzieliśmy Twojego salonu, ale niestety ciemne kolory scian, choć modne ostatnio - są bardzo ryzykowne - bardzo często dają przytłaczający efekt - teraz tylko dodatkowe oświetlenie może Cię uratować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwsza myśl
może trochę słonecznej żółci, albo białego lub beżu, do ciemnej zieleni ładnie komponuje się też jasne drewno, a jeśli te ściany to ciemna oliwka, ładnie na ich tle wyróżniać się powinny kwiaty o biało-zielonych liściach lub coś co kwitnie na biało lub żółto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lenkaa..
Dziękuję Wam za wypowiedzi w temacie. Chciałabym wprowadzić jakiś dodatkowy kolor,lub jakieś fajne dodatki--> tylko jakie ?! (nie mam pomysłu) Kolory niby żywe ale ta ciemna zieleń przytłacza trochę no i znudziła mi się już trochę.Malowanie/tapetowanie nie wchodzi w grę na razie. Co do oświetlenia to mam duży żyrandol i właśnie dokupiłam lampę stojącą (na 3 żarówki). Efekt trochę jest ale raczej słaby ;/ Co tu zrobić ?Jakie dodatki ? Meble są w starym stylu raczej ciężkie ,żółta-cytrynowa skóra. Meble w tym stylu sofa i dwa fotele w żółtym kolorze: http://allegro.pl/wspaniala-debowa-sofa-skorzana-65-jedyneczka-i2160274632.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olala.
ja mam spory pokój w takich kolorach :)(2 sciany zielone, 2 zolte) a wzbogadziłam go kolorem tzw "orzech" i wygląda naprawdę imponująco i to nie tylko wg mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lenkaa..
Orzechowe to mam drewno przy meblach. Tak myślałam może kolor kremowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwsza myśl
kremowy też będzie fajny :) a myślałaś o jakimś wzorze na ścianie? jak masz spory kawałek takiej wolnej ciemnej ściany to może jakaś jednokolorowa naklejka z motywem np roślinnym, albo pomalować z szablonu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajnym pomysłem może być też cieniutka firanka w jakimś odmiennym kolorze (może cieplejsza żółć?), grunt żeby nie zabierała światła, a nadała cieplejszego koloru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lenkaa..
Coby tu było Tak zrobię sobie taką fototapetę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lenkaa..
dziewczyny macie jeszcze jakieś pomysły ? Np. jakie dodatki kupić do salonu? Tak sobie myślę może rzeczywiście wprowadzić fiolet ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to będziesz mieć zagwozdkę
będziesz żałować tego fioletu .... rozbielony cytrynowy żeby rozjaśnić - nie dodawaj innych kolorów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdfg
rozbieliła bym to wszystko kremowym lub białym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Toksyczny 42
Jajecznica ze szczypiorkiem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trudno powiedzieć, jakoś smutno sobie wyobrażam to wnetrze, ta ciemna zielen jest smutna. Cytrynowy żółty plus jasna, ciepła zielen (przemalowanie ściany wchodzi w gre? na jaśniejszą zielen?) i do tego meble białe i cytrynowe dodatki. Albo: na zasadzie kontrastu, na ścianach i przy ścianach zielonych daj elementy żółte (rama obrazu, lampa) a na żółtej zielone. Dodatki wprowadziłabym cytrynowe żółte jak piszą plus ewentualnie turkusowa zielen, coś tego typu: http://agatahome.pl/1-Katalog,produktow/4-Dekoracje/6-Donice,i,kwietniki/269-oslonka,na,doniczke,10,cm.html?lp=33 i w tych kolorach poduszki, narzuty itd. FIOLETOWI MÓWIMY ZDECYDOWANIE NIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ciekawe połączenie kolorów, ja bym postawiła na coś w jakiejś neutralnej barwie, ale też ciemnej, może jakiś ciemny brąz? Wiesz jak będziesz szukać fajnych dodatków do mieszkania zajrzyj sobie tutaj http://www.wobeline.pl/ powinnaś znaleźć coś, co zmieni wygląd Twojego salonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Osobiście wybieram fiolet, na pewno bedzie pasował wg mnie, a jak czegoś nie wiem to zawsze jest koło ratunkowe w postaci telefonu do przyjaciela, czytaj projektanta :) www.decoroom.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość decoroom
Widzieliście nasze mieszkanie pokazowe w Apartamentach przy Krasińskiego? Jeżeli nie, zajrzyjcie do albumu na www.decoroom.eu i zobaczcie, co Was ominęło ;) Mieszkanie cały czas można obejrzeć na Żoliborzu w inwestycji Apartamenty przy Krasińskiego, gdzie czekamy na Was przez całe wakacje w każdy czwartek w godzinach 11-19.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te porady architektów z Decoroom to bezpłatna usługa? Bo widzę , że na kilku inwestycjach jesteście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość decoroom
Bezpłatna, DecoRoom jest w Warszawie na kilku osiedlach, plus oczywiście świadczy usługi na osiedlach , z którymi firma na co dzień stale nie współpracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×