Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość już tu pisałam nie raz

sterylizowana kotka

Polecane posty

Gość już tu pisałam nie raz

Czy to możliwe, ze kotka, wysterylizowana rok temu, marcuje się teraz? Zachowuje się jak wtedy, gdy miała rujkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eghhe
nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już tu pisałam nie raz
To dlaczego tak się zachowuje? Uprzedzając - sterylizacja planowana, świadoma i wykonana w dobrym gabinecie weterynaryjnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to, czy była planowana itd. nie ma znaczenia ważne jest, czy została wykonana prawidłowo mam 3 wysterylizowane kotki, w tym jedna dwuletnia żyjąca wcześniej dziko - i zero objawów rujkowych można zrobić badanie hormonów z krwi, chociaż trochę to kosztuje ale ewidentnie coś jest nie tak w kocicą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już tu pisałam nie raz
Z jakiego powodu nie tak? Kotka rasowa, sterylizacja wykonana na pewno wlaściwie. Je karmę suchą dobrej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewikkks
http://twojezwierzaki.org/artykul/169/co-powinnismy-wiedziec-o-kastracji-kota/ W sporadycznych przypadkach mogą wystąpić takie zjawiska jak: - pojawienie się rui u wysterylizowanej kotki. Jest to tzw. „syndrom trzeciego jajnika, spowodowany występowaniem w jamie brzusznej niewielkiej ilości komórek produkujących estrogeny, które wywołują ruję. Nie ma niestety możliwości ich usunięcia a jedynym sposobem zapobiegania rujom w takim przypadku jest podawanie środków hormonalnych. Mimo objawów, kotka jest oczywiście bezpłodna i nie może zajść w ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z takiego, że kocica po sterylizacji nie czuje popędu płciowego i nie zachowuje się, jakby miała ruję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już tu pisałam nie raz
Ewa, dziękuję ale twoje wypowiedzi niczego nie wnoszą. Nie jestem taka tępa jak traktujesz mnie i moje wątpliwości. Myślę, że gdyby to była sprawa trzeciego jajnika to rujka pojawiałaby się też wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już tu pisałam nie raz
ewikkss dziękuję. Zastanawia mnie to, bo w domu nic się nie zmieniło, karma jest ta sama, żadnych leków nie podaję jej, ani witamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już tu pisałam nie raz
przenoszę się na forum o kotach, dziękuję wszystkim za rady i wypowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co się orientuję ,to w przypadku psa sterylizacja nie eliminuje w pełni różnych problematycznych zachowań związanych z instynktem. prawdopodobne, że i z kotami jest podobnie. odsyłam do fachowej literatury - sporo tego w sklepach zoologicznych, np. w krakvecie. rozmowa z weterynarzem też oczywiście jest dobrym pomysłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz tu pisałam nie raz
Poczytałam literaturę, rozmawiałam z wetem, mam żal, że mnie nie uprzedził przed sterylizacją. Kotka jest niewychodzaca i skor ma po sterylizacji ruję to nie potrzebnie ja okaleczyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×