Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość podam kilka przykładów

francuski ser morbier , sposoby na ser?

Polecane posty

Gość dzh dobry sposób
do zup kremów też się dodaje pleśniowe sery i co pani idealna zabijesz mnie za to? racja kogo interesuje twoje zdanie :D uwielbiam serki topione i gówno ci do tego paniusiu a serki smierdzielki z kożuszkiem nawet daję do grzanek z kiełbasą i cebulą , do sałatek z oliwą i gówno takiej damulce do tego co jak jem i przyrządzam , pewnie jej nie stać faktycznie bo nie podała zbyt wielu swoich sposobów na coś innego , pewnie w googlach poszukała ,że do wina sie nadaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzh dobry sposób
acha i jeszcze cos akurat morbier ma słabszy badź delikatniejszy smak po podgrzaniu a "zapachu" w cieple nabiera ale ty nie wiesz słodziutka bo ciebie po prostu na ten ser prawdziwy nie stać zapewne, zresztą i tak w pl niedostepny:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ponoc ona się nie udziela
zacytuje pozwólcie: no rzeszty! powinniscie to jakos miedzy soba przedyskutowac, bo my tu nie zgadniemy, jakie sa niuanse waszych relacji. ale jedno jest pewne - wymuszanie krzykiem czegokolwiek na kimkolwiek jest nie na miejscu. moze ona myslala, ze bedzie sie sie swietnie czula jako panie wilkiej posesji, bez obowiazkow zawodowych na glowie, a tymczasem zaczela sie czuc znudzona lub niespelniona, tak w ramach niespodzianki? ach jak ona jest tylko sporadycznie heh dla zmyły ten sam nick ale sposób wypowiedzi w wielu innych ten sam , och jakie żałosne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no rzeszty!
w googlach takie rzeczy pisza? osobiscie faktycznie wole delektowac sie smakami dobrych serow samymi w sobie, ale, tak jak piszesz, mozna dodac wszystko do wszystkiego. i jeszcze sobie sprawdz, kto o ser sie awanturowal, a tylko rzucil beztroski komentarz lub dwa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ponoc ona się nie udziela
heh samymi w sobie ?? bo nie znasz po prostu pomysłu/przepisu żadnego damulko i prawdopodobnie masz zerowe pojęcie o dobrej kuchni a googla pewnie nie potrafisz obsłużyć, ktos ciebie przecenił , twoje tłumaczenie się z twoich zaczepek jest kafeteriankom bardzo dobrze znane pozdrawiam środkowym palcem chora kobieto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no rzeszty!
przeciesz ja sie udzielam, kto powiedzial ze nie i o jaka zmyle ci chodzi? przyznaje, ze udzielilam sie dzisiaj chyba na az 4 tematach :( wybaczysz????? :o sery w cieple intensyfikuja smak i aromat, to wlasnie mialam na mysli w moim pierwszym poscie w tym temacie. czy komus az tak nadepnelam na odcisk, ze sledzi moja obecnosc na innych tematach? no to wspolczuje braku ciekawszych zajec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no rzeszty!
..."ale ty nie wiesz słodziutka bo ciebie po prostu na ten ser prawdziwy nie stać zapewne, zresztą i tak w pl niedostepny"... no ten cytat to juz jest wyjatkowo rozczulajacy :) przeciez morbier to nie jest jakis niewiadomo jaki drogi ser, widzialam ze 2 razy drozsze, zas co do jego dostepnosci w pl, to juz na ten temat nic nie wiem, a zgadnij dlaczego? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta co nie co to chłop
och doprawdy? znasz się na gotowaniu jak gówno na praniu "pani dobra rada" piszesz pod pomarańczami i wkurwiasz ludzi po prostu swoimi wypowiedziami ? a kibelek to jak mamy myć 3x w prawo potem 3x w lewo po 5x góra dół ? a co z tym myciem się i ścieleniem , prasowaniem ręczników jeszcze a jak ktos inaczej układa w szafach bo nie po twojemu składa na 2 a nie na 3 , to co? jesteś stuknięta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzh dobry sposób
zalezy ile ten morbier leżakował ;) czy 3mce czy 6mcy czy jeszcze dłużej, czy linia sadzy oddziela faktycznie prawdziwym popiołem drzewnym skrzep mleka z udoju wieczornego i porannego i w jakiej był beczce ;) włosi przykładowo mają depozyt w parmezanie im starszy tym droższy i lepszy , tak jak wyżej im dłużej to cena rośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzh dobry sposób
cena w Polsce zblizonego morbiera wynosi ok 160 zł za kg prawdziwego nie dostaniesz tutaj , nie znasz się nie zabieraj głosu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzh
a wniosek taki- każdy je z czym chce i jak lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzh dobry sposób
dodam najnizsza cena , reszta ma barwnik sztuczny, ten ser prawdziwy jest drogi jak cholera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzh
a w morbier się zaopatrzę przy najbliższej okazji:) Dzięki za opis sera! Poszukam przy najbliższej wycieczce. I troche o nim doczytam:)) Do blue stiltona zabierałam się jak pies do jeża, a to przecież tak pospolity ser...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość racja dzh
każdy je jak ma ochotę , tak samo jak z tatarem nie każdy dodaje oliwy bo tak jest polecane w przepisie albo wrzuca całe jajo i daje korniszona , nie każdy pije czerwone wino do mięsnych pieczeni bo woli różowe białe albo piwo , nie ma w kuchni utartych reguł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no rzeszty!
naprawde musialas mnie z kims pomylic, bo ja nie udzielam rad o skladaniu rzeczy, prasowaniu, myciu kibla. mnie po prostu ta sfera zycia nie interesuje i nie dotyczy. nawet nie czytam tych tematow. co do cen sera morbier w polsce to faktycznie nie znam sie, ale tez sie na ten temat nie udzilalam ;) informacje na temat morbiera masz faktycznie sluszne, parmezanu rowniez. takie na szybkie, encyklopedyczne, ale sluszne. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość racja dzh
gorgonzola też wania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzh dobry sposób
żałość po prostu podlizujesz się i to bez wazeliny a skąd wiesz ,że to nie ja jestem podam kilka przykładów? jesteś żałosna i tępa po prostu , nie imponujesz mi jako poleczka szorująca co najwyżej miejskie szaleciki francuzikom albo polska dupeczka dorabiająca na placu Pigalle , czy poleczka pracująca w dzielnicy czerwonych latarni w H... która się urwała alfonsowi na wycieczkę do Francji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no rzeszty!
ja sie podlizuje? chyba nie odczytalas ironii ;) nie mieszkam tez we francji jasnowidzu ;) pa 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzh dobry sposób
no rzeszty! chyba jak już no żeszty? dyslektyku :P bo jak się nie ma w głowie .......żal mi Ciebie bo mało który morbier dożywa 12m-cy w beczce najtańsze 2-3 miesiące :D głupia krowo znawczynio szlachetnego sera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzh
o, gorgonzolę to ja robię prosto- spaghetti, fgorgonzola rozpuszczona w smietanie, do tego gałka muszkatołowa,czosnek, świezo zmielony pieprz. czasmi zielone oliwki. narobiliście mi smaka:) w lodówce czeka blue shropshire.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzh dobry sposób
a jednak wycieczka z do francji z holenderskiej dzielnicy czerwonych latarni z amsterdamu sie udała ? pewnie jesteś brzydka na pania z pigallaka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj chyba sie wydało
nie będąc ani razu we francji nie skosztujesz naprawdę tych serów i wina, nawet jak dostaniesz w prezencie to to nie to ,wydało się pewnie kupowała w tesco barwiony byle jaki ser przez pół sztucznym barwnikiem cytuję no rzeszty!!! no rzeszty! ..."ale ty nie wiesz słodziutka bo ciebie po prostu na ten ser prawdziwy nie stać zapewne, zresztą i tak w pl niedostepny"... no ten cytat to juz jest wyjatkowo rozczulajacy przeciez morbier to nie jest jakis niewiadomo jaki drogi ser, widzialam ze 2 razy drozsze, zas co do jego dostepnosci w pl, to juz na ten temat nic nie wiem, a zgadnij dlaczego? bo nie próbowała , nie wie jak wygląda jak smakuje i nie była :P 21:02 [zgłoś do usunięcia] no rzeszty! ..."ale ty nie wiesz słodziutka bo ciebie po prostu na ten ser prawdziwy nie stać zapewne, zresztą i tak w pl niedostepny"... no ten cytat to juz jest wyjatkowo rozczulajacy przeciez morbier to nie jest jakis niewiadomo jaki drogi ser, widzialam ze 2 razy drozsze, zas co do jego dostepnosci w pl, to juz na ten temat nic nie wiem, a zgadnij dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj chyba sie wydało
jak mnie rozwalają takie tępe idiotki... śmiechem , to tylko ser :D no rzeszty!!! weź prochy na uspokojenie bo cię w kaftanie będą musieli zawieść przed skończeniem przepustki z Tworek :P nie powinno smiać się z chorych psychicznie ale się nie mogę powstrzymać , wybaczcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak się srać z powodu
sera jakiegokolwiek , żebyś sie czasem nie brzydziła damulko sobą jak ci nie pasują serki topione i jak ktoś je coś po swojemu :P urwała się poleczka z polskiej wioseczki i swiatową udaje , pewnie myje gary w jakieś budzie albo szoruje szalety ale "zagranica" i własnie przez takich polaczków mamy wstyd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak się srać z powodu
nie chciało się nosic teczki to się nosi kurwa woreczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość francja elegancja a słoma
23:45 [zgłoś do usunięcia] no rzeszty! jak widac nie dla psa kielbasa zreszta ser na cieplo ma jeszcze intensywniejszy smak niz na zimno, jesli smak ten ci przeszkadza ... no coz, logika piechota nie chodzi poloz se na zwyklm chlebie, bulce czy czymkolwiek i zapiecz. ale smak bedzie nadal taki pyszny, jak ser morbier, nie zrobi sie z niego po zapieczeniu bezstmakowy wymok, do ktorego jestes przyzwyszajona. pewnie wychowana na serkach topionych? żebyś się poleczko na zagranicy czasem nie zesrała , ciekawe na czym ty się wychowałaś? słoma ci z butów wystaje , wieś robi obciach rodakom a chcą być w ojczyźnie poważani światowcy , takim pozostaje tylko wspólczuć tepym prostaczkom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość francja elegancja a słoma
no rzeszty! ojojoj ales sie rozpisala widzisz, zarzucasz innym to samo, w czym przodujesz nie zgadlas ani jednej rzeczy na moj temat. ale ponoc to ja jestem jasnowidzem i jeszcze sobie trudu zadalas, zeby znalezc ten nick na 2-3 innych tematach. no to ci dopiero zdolniacha smaczengo i przyjemnych uciech kulinarnych zycze na przyszlosc. no i zeby nikt juz cie nie obarczal takim swinstwem, jak ser morbier sama napisałaś świńśtwem , poczytaj wstecz tępa kretynko nienawidzę moich rodaczków polaczkaów za granicą , ty nawet nie pamietasz co piszesz twoje wypowiedzi nie mają żadnego powiązania ze sobą :P pewnie zbierasz odpadki po śmietnikach idiotko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wypowiedzi naszej damy
no rzeszty! jak widac nie dla psa kielbasa zreszta ser na cieplo ma jeszcze intensywniejszy smak niz na zimno, jesli smak ten ci przeszkadza ... no coz, logika piechota nie chodzi poloz se na zwyklm chlebie, bulce czy czymkolwiek i zapiecz. ale smak bedzie nadal taki pyszny, jak ser morbier, nie zrobi sie z niego po zapieczeniu bezstmakowy wymok, do ktorego jestes przyzwyszajona. pewnie wychowana na serkach topionych? no rzeszty! aha, czyli mialam racje, pomieszalas szalchetny ser z innymiskladnikami, zeby nie bylo czuc jego szlachetnego smaku no rzeszty! ojojoj ales sie rozpisala widzisz, zarzucasz innym to samo, w czym przodujesz nie zgadlas ani jednej rzeczy na moj temat. ale ponoc to ja jestem jasnowidzem i jeszcze sobie trudu zadalas, zeby znalezc ten nick na 2-3 innych tematach. no to ci dopiero zdolniacha smaczengo i przyjemnych uciech kulinarnych zycze na przyszlosc. no i zeby nikt juz cie nie obarczal takim swinstwem, jak ser morbier no rzeszty! musialas mnie z kims pomylic, bo ja tu zagladam sporadycznie i klikam w chwilach mniejszej aktywnosci w pracy ale czemu az taka agresja w ciebie wstapila? radze tez nie popisywac sie bledami w jez. ang. mozna bylo to samo po polsku i bylby mniejszy obciach no rzeszty! poprawiona wersja wyszla ci jeszcze gorzej nie kompromituj sie juz wiecej. uswiadomie cie: "who cares about your rules". poczytaj sobie dla ochlody rad o sprzataniu i prasowaniu, ale nie moich, bo ja takowych nie udzielam no rzeszty! no dobra, ta druga czesc wypowiedzi w obcym jezyku tez ci poprawie, zebys sobie na darmo nie robila obciachu: "fuck yourself, lady". no rzeszty! ja wiem co to znaczy, poprawilam tylko blad w konkretnym zdaniu. bo byl tam blad, jesli nie zauwazylas no rzeszty! w googlach takie rzeczy pisza? osobiscie faktycznie wole delektowac sie smakami dobrych serow samymi w sobie, ale, tak jak piszesz, mozna dodac wszystko do wszystkiego. i jeszcze sobie sprawdz, kto o ser sie awanturowal, a tylko rzucil beztroski komentarz lub dwa no rzeszty! przeciesz ja sie udzielam, kto powiedzial ze nie i o jaka zmyle ci chodzi? przyznaje, ze udzielilam sie dzisiaj chyba na az 4 tematach wybaczysz????? sery w cieple intensyfikuja smak i aromat, to wlasnie mialam na mysli w moim pierwszym poscie w tym temacie. czy komus az tak nadepnelam na odcisk, ze sledzi moja obecnosc na innych tematach? no to wspolczuje braku ciekawszych zajec... no rzeszty! ..."ale ty nie wiesz słodziutka bo ciebie po prostu na ten ser prawdziwy nie stać zapewne, zresztą i tak w pl niedostepny"... no ten cytat to juz jest wyjatkowo rozczulajacy przeciez morbier to nie jest jakis niewiadomo jaki drogi ser, widzialam ze 2 razy drozsze, zas co do jego dostepnosci w pl, to juz na ten temat nic nie wiem, a zgadnij dlaczego? no rzeszty! naprawde musialas mnie z kims pomylic, bo ja nie udzielam rad o skladaniu rzeczy, prasowaniu, myciu kibla. mnie po prostu ta sfera zycia nie interesuje i nie dotyczy. nawet nie czytam tych tematow. co do cen sera morbier w polsce to faktycznie nie znam sie, ale tez sie na ten temat nie udzilalam informacje na temat morbiera masz faktycznie sluszne, parmezanu rowniez. takie na szybkie, encyklopedyczne, ale sluszne. no rzeszty! ja sie podlizuje? chyba nie odczytalas ironii nie mieszkam tez we francji jasnowidzu pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grazka38
Widzę że tutaj dyskuputa na bardzo wysokim poziomie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×