Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zuuumbnaa

Jadłospis rocznego dziecka.

Polecane posty

Gość zuuumbnaa

Czy prawidłowy? Ja wiem, że dzieciaki różnie jedzą. ale zastanawiam się, czy wszystko gra z naszym jadłospisem. Może coś przeoczyłam? ;) 6:30 Mleko z kaszką 10:30 Kanapka z masłem i wędliną/Kanapka z parówką/Kanapka z jajecznicą/Jajecznica z parówką/zależy na co 'mamy' ochotę + herbatka 14:00 Obiad jednodaniowy (zawsze mięsny) 16:00 Owoc 18:00 Jogurt 20:00 Mleko z kaszą manna do tego w ciągu dnia soki, herbatka, woda, czasem biszkopt, chrupki kukurydziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urzekła mnie ta historia..
miesa codziennie nie powinien jesc nawet dorosly czlowiek co dopiero dziecko.a gdzie ryby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andia
ok.ja mam podobne menu,a ile Twoja pociecha waży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jetsess?
napisala ze obiad zawsze wmiesny, a ryba to nie mieso? !!! ze pyasz jakby to jakis inny twór byl. przeciez napisala obiad miesny a wiec np: kurczak, wolowina, ryba itd.. co to twoim zdaniem jest ryba jak nie mieso?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urzekła mnie ta historia..
mieso to nie ryba kobieto nie wiesz takich rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuuumbnaa
rybe je 1-2 razy w tygodniu. a czemu mięsa nie powinno dziecko jesc codziennie? nasza pediatra mowiła, że może, nie ma problemu. ważyła 2 tygodnie temu 9200 i ma 80cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez mama
mój ma 16 miesięcy waży 12 kg, wysoki 84 i je mniej więcej jak dziecko autorki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andia
moja panna ma 14 m-cy a waży 9 kg,są dni,że apetytu nie ma a są takie jak dziś,że zje bardzo dużo,martwi mnie trochę Jej waga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie jest podobnie, właśnie od kilku dni je mleko tylko na noc (bez kaszki, ale z kleikiem). Dzisiaj na śniadanie kaszka manna z owocami. Na drugie śniadanie jajecznica i chleb z masłem. Na obiad rosół z ziemniakami, marchewką i odrobiną mięsa. Na podwieczorek drożdżówka z jabłkami. Na noc mm. Staram się dawać i nabiał, choćby kawę zbożową z mlekiem do kanapki z szynką, i owoce. Fakt, ryba zawsze jest oddzielnie zaznaczana, jak dajesz to chyba nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rolinkaaaaaaaaaa
a moja córka nie je kanapek ani nic podobnego. Z ledwościa zjada rosoł bo innych zup nie chce. Rosoł to jedyne danie niemleczne w ciagu dnia nie liczac deserków z Hippa ktore lubi jesc i to na tyle. Długo była na mleku nastepnym czyli 2 tak zalecila nam pediatra, twierdzac ze w dwojce jest wiecej skladnikow jej potrzebnych przy tak ubogiej diecie i ostatnio dowazylam sie i weszlam z trojka. Moja corka ma 17 miesięcy. i Co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rolinkaaaaaaaaaa
moja corka waży 12 kg i miesci sie w granicach normy nawet calkiem niezle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andia
Rolinkaaaaaa a ile waży córka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuuumbnaa
To dobrze, martwiłam się, czy dobrze odżywiam moje dziecię ;) Rybka jest zawsze raz w tygodniu, często dwa. Andia co lekarz na wagę? chyba był drobny jak się urodził? Hisorynka a czemu Twoje dziecko nie je,np. jogurtow.? tak z ciekawosci pytam drożdzówka z jablkami taka zwykla? kawa inka? a dajecie zwykłą herbatkę? rolinkaaa a ile waży twoja córka? i ile ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andia
mi każdy mówi,że mała jest za chuda,ja sama jestem drobna i widocznie mała też taka będzie,nasz pediatra mówi,że jest ok,ale rodzina mi żyć nie daje.masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rolinkaaaaaaaaaa
w marcu skonczy 17 miesiecy a wazy niecale 12 kg kilka 40dkg brakuje do 12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuuumbnaa
Rolinka to chyba jak ładnie waży, miesci się w siatce to nie ma żadnych powodow do obaw? tylko tyle, czy napewno dostaje wszystkie potrzebne witaminy jak tak je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andia
ważyła 2450 i mierzyła 49 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moim zdaniem za mało
owoców, ja codziennie daję jabłuszko, banana co drugi dzień, brzoskwinie z puszki, codziennie słoiczek owocowy. Mała lubi tartą marchewkę z jabłuszkiem, kiwi, winogrona. Jesli codziennie dajesz małej parówki to moim zdaniem przesada, sprawdzaj w skłądzie czy nie zawierają mięsa oddzielonego mechanicznie (MON to zmielone kości i skóry)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rolinkaaaaaaaaaa
ma zaparcia, jest na enfamilu a tam podobno az roi sie od żelaza. Staram sie jej dawac desreki z jabłkiem i gruszkami wtedy jakos jej idzie. Potrzymam ja jeszcze z tydzien na 3 i zobacze jakie beda kupki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rolinkaaaaaaaaaa
ja uwazam ze parowek nie powinno sie w ogole dawac dziecku, tam jest najgorsze swinstwo. Ja sama ich nie jem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milky way 2x
dajesz rocznemu dziecku parówki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuuumbnaa
Hmm czy mało owocow? zawsze jest to duze jabłko, banan, lub jakiś mix owocowy ze słoiczka do tego soki owocowe. to chyba wystarczająco.? Parówki tylko z szynki z Sokoła. zawierają 93% mięsa.Nie zawierają MON. Zanim dałam jej parówkę to przeleciałam cały internet ;) hehe Andia drobniutka była. może dlatego tak średnio waży? najważniejsze ze zdrowa jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuuumbnaa- dajemy jogurty i serki homo, zwykle na podwieczorek, czasem na śniadanie zamiast kaszki jeśli tej nie ma, albo miks owocowy... To co napisałam to przykładowy jadłospis, dzisiejszy. Tak samo jak czasem (rzadko) na obiad ma tylko zupę warzywną, nie na rosole, za to jakieś mięso kiedy indziej. Do drożdżówek czy chleba jestem przekonana bo mamy piekarnię która robi prawdziwe pieczywo na zakwasie, wypieki też świetne, drogie ale jak spróbowałam to potem tego taniego już nie mogłam. A co do picia- kawę zbożową dałam jako przykład (pije od niecałego miesiąca), za kakao nie przepada. Daję czasem herbatę owocową albo sok, a najczęściej chyba wodę z sokiem- mieliśmy długo domowy sok malinowy i dzieć za nim przepadał, teraz staram się kupować jakiś właśnie lepszy. Nie wiem dokładnie o jaką "zwykłą" herbatę pytasz, sami w domu pijemy zieloną i owocową, ale to głównie wypije dla zabawy z naszego kubka i tyle. Czarnej chyba nie pił jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuuumbnaa
Tak jak pisałam daje dziecku parówki, no nie codziennie. są to parówki z szynki z Sokołowa. 93% mięsa. bez MON

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chełka
autorko ja podobnie odżywiam moje roczne dziecko. rano mleko 130 ml II śniad. kanapka z wedliną lub kaszka na gęsto lub jajecznica, czasem parówka obiad - zawsze mięsny/ryba (sama gotuję z warzywami lub słoiczkowe)+ drugie danie - zupka jeśli akurat gotuję dla nas - odlewam jej przed ostatecznym doprawieniem podwieczorek - zawsze owoce - brzoskwinie, jabłka, banany, kiwi, kisiel z bobofruta, czasem jakieś deserki ze słoiczków na noc 130 ml mleka i w nocy tez 130 mleka, więcej nie chce na raz wypijać mój synek ma skazę białkową, więc nabiał wykluczony, żadnych twarożków, sera, jogurtów itp. Ale myślę, że lepszym rozwiązaniem byłby np. twarożek na śniadanie niż parówka, gdybym mogła mojemu małemu podawać zapewne bym to wybrała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuuumbnaa
Historynka chodzi mi o czarna zwykłą herbatę, ja jej czesto daje, oczywiscie slaba, uwielbia ją. O ince bym nie pomyslala, zeby jej dac, tak samo jak kakao, myslalam, ze jeszcze za wczesnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuuumbnaa
chełka a jaki twarożek, taki zwykły, najzwyklejszy? Ja tez gotuje sama. Jak robie np. rosól to odlewam przed doprawianiem. a ogolnie gotuje oddzielnie. zamrazacie obiadki? dzisiaj zrobilam obiadek z krolikiem i lekko przesadzilam, bo wyszlo mi z 6 obiadow. 2 do lodówki, a 4 do zamrażarki, ale mam lekkie obawy, czy oby napewno taki obiad potem będzie ok. Kisiel z bobofruta mi nie wyszedł. a robiłam jak w przepisie ;( czesto też daje jej mleko z kleikiem ryzowym z owocami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chełka
dziewczyny - ale kakao na jakim mleku? ja herbaty zwykłej tj czarnej ani owocowej nie daję, tylko granulowaną z hippa, ale ona jest słodzona :-(. I soki bobofruty wypija dziennie ok 200-300ml + herbatki też ok tyle. Nie za dużo tych płynów, jak Wy dziewczyny podajecie? ostatnio kupiłam suszone śliwki i modaję po kilka do podwieczorku (raz na kilka dni), bardzo za nimi przepada. A zupki jak miał skończone 10,5 m-ca podaję już normalnie na wywarze, średnio 3-4 razy w tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuuumbnaa
Moja do niedawna nie chciała pić. w ogóle żadnych dodatkowych płynów!, nawet w upały. Teraz pije ok 300ml dziennie i to różnie herbatka, woda, soki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuuumbnaa
Ja dodaje wywaru z warzyw, z mięsa jeszcze nie podawałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×