Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ascot Challenge No 1

Jak długo można nie spać?

Polecane posty

Gość ja chce spać
5x24h i potem chyba człowiek umiera :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MI SIĘ PODOBASZ,ALE CHYBA
W TELEWIJI JAKIŚ SPECJALISTA MÓWIŁ ŻE PRZY CHOROBIE NAWET 2,3 LATA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja chce spać
po 72 h beda halucynacje rekord swiata 22 dni wkieszosc ludzi probujac go pobic umierala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale to zalezy
tak bez dopalalaczy to ze 2 doby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość religia poszła w las...
Ja najdłużej nie spałam 5 dni. To był zakład, który wygrałam. W sumie nastolatkowie mają różne odchyły... Hardkor niesamowity. Kawa za kawą .Zawroty głowy drżenie rąk i nóg uczucie zimna, "wysuszone oczy" a na końcu zjazd. Po tych pięciu pełnych dniach jak poszłam spac to spałam aż 50 godzin !!! Dwa ostatnie dni były najgorsze, dosłownie w sekundzie oczy się zamykały. Trzeba było byc w ruchu żeby nie myślec o spaniu. Chwila namysłu i już oczy zamknięte. Oczy się zamykały na stojąco. MASAKRA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gjklto;ibh
Skutki braku snu w określonym czasie Brak snu przez 24 godziny: Układ immunologiczny zaczyna tracić wydajność. Produkuje coraz mniej białych krwinek w skutek czego gwałtownie wzrasta niebezpieczeństwo zachorowania. O 40% zmniejsza się zdolność zapamiętywania - przy dwudziestoczterogodzinnym braku snu może dochodzić do błędów w przetwarzaniu sygnałów. Następuje odczuwalne zakłócenie rytmu produkcji męskiego hormonu płciowego - testosteronu - i jego żeńskiego odpowiednika - estrogenu. Powstaje ich niedobór, a to oznacza, że maleje libido. Produkcja glukozy spada o sześć do jedenastu procent. Organizm nie otrzymuje przez to dostatecznej ilości energii - czas reakcji ulega podwojeniu. Człowiek ma wrażenie, że rzeczywistość przyspiesza. Brak snu przez 36 godzin: Spada drastycznie szybkość reakcji: organizm jest czterokrotnie wolniejszy niż po przespanej nocy. Mocno wzrasta gotowość do podjęcia ryzyka. Przyczyną tego stanu rzeczy jest silniejsze ukrwienie ośrodków nagrody i przetwarzanie emocji w mózgu, którego nie hamuje już centrum kontroli. Światło dnia wydaje się zbyt intensywne, odgłosy brzmią nienaturalnie głośno. W tej fazie braku snu występują często nudności. Symptomy są podobne do tych, które towarzyszą migrenie. Brak snu przez 48 godzin: Obraz jest rozmazany, pole widzenia mocno ograniczone, spada kontrola organizmu nad własnym ciałem, a czas reakcji w dalszym ciągu wydłuża się. Objawy po 48 godzinach braku snu odpowiadają tym, jakie ma się przy zawartości 1,5 promila alkoholu we krwi. Organizm nie jest już w stanie szybko rozkładać kwasów. Dochodzi do przekwaszenia z objawami przypominającymi reumatyzm. Mięśnie i stawy przesyłają do mózgu sygnały bólu. Cukier, zamiast w energię, często zostaje przez organizm zamieniany w tłuszcz. Dochodzi do wadliwego przetwarzania informacji ze skórnych receptorów zimna. Wewnętrzny termostat w mózgu, jądro okołoramieniowe, sygnalizuje wtedy spadek temperatury wywołując dreszcze. Brak snu przez 72 godziny i dłużej: Utrata poczucia rzeczywistości i depersonalizacja (przekonanie, że jest się kimś innym). Spada zdolność rozpoznawania kolorów. Pojawiają się halucynacje. U dużej ilości osób nie śpiących od trzech dób pojawia się złudzenie kapelusza - na wysokości czoła odczuwa się pierścieniowaty uścisk wokół głowy. Pojawia się mikrosen - tzw. sen sekundowy. Wykonywana akurat czynność jest mimowolnie przerywana i przez chwilę trwającą maksymalnie do sześciu sekund człowiek patrzy w próżnie. W tym czasie fale mózgowe układają się we wzór typowy dla fazy normalnego snu. Zaopatrzenie mięśni w substancje odżywcze jest mocno ograniczone, co powoduje lekkie drżenie i uczucie odrętwienia rąk i nóg. Z powodu niebezpieczeństwa wystąpienia zapaści wywołanej zmęczeniem nie należy podejmować większych wysiłków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie spalem 54 godziny
bo tak mnie wciagnela gierka , jednorazowy wyskok ale to byla masakra :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"28-letni mieszkaniec Południowej Korei zmarł w wyniku niewydolności serca, która była skutkiem trwającej ponad 50 godzin gry w kawiarence internetowej. " farta masz :D Dzięki za kawałek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj rekord to 3 doby, ze wzgledu na moja nerwice, jak zapowiadala sie 4 nie przespana noc musialem lyknac lekarstwo - psychotropa bo wygladalem juz jak zombi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj rekord obecny to 5 dni po 2giej dobie zaczyna sie rozmawianie z samym soba nie da sie tego kontrolowac oczywiscie juz wczesniej wystepuja omany sluchowe, zaczyna sie cos co mozna nazwac spaniem na jawie tzn, mozna np przed kompem siedziec miec otwrte oczy widzi sie wszystko na ekranie ale nie mozna sie poruszyc, czesto chce sie np poruszyyc reka ale tak jak by sie nie wiedzialo jak,mialem tez tak ze wydawalo mi sie ze nie spie widzialem wszystko co w pokoju ale sie okazalo sie ze to taki mikro sen w okolicach 4-5 dnia mozg nie jest juz w stanie odroznic tego co prawdziwe od wyobrazni. naprawde mozna sie przejechac, mozna cos zobaczy, rozmawiac z kimś, potem sie okazuje ze tego kogos wogole nie bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość probi
Jestem po dwuch dobach i juz mam objawy jak po czterech. Rano przewrocilbym sie, calkiem jakbym niezle popil. A i mialem cos ja 'sen na jawie'. Trwalo to moze jakies 15 min i czulem ze ruszam rekoma i kontrolowalem to, a jednocześnie mialem jakies fantazje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podobno juz po 30h są przypadki śmierci, zwłaszcza gdy dochodzi stres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
broken sroken i jej madrosci. ja proacuje na noce po 12 h .Czasami wracam o 7:00 i mam cały dzien w biegu,rodzina,dzieci do szkoly ,jakies urzyd sprawy,zakupy,pies itp.Czasami lece do drugiej roboty na 14:00. Jesli nie spicie wiele godzin ,ale siedzicie biernie na kafeterii czy przy grach komputerowych to mozna ywtrzymac i 5 dni.:) Natomiast jesli pracujecie jak ja- wydajnie,jestescie w ciaglym ruchu,przemieszczacie sie po wielkiej aglomaeracji,20 pietrach. z pracy do pracy,z pracy do przedszkola to jest hardkor. Po 25 godzinach kreci się w glowie,oczy zamykaja sie same siedząc na fotelu czy autobusie,samochodzie.To bardzo niebzpieczne.Idąc tez mam wrazenie ze zaraz sie zemdleje. Bedąc w centrum *****iwego miasta nie docieraja do ciebie te bodzce.Moj rekord to 28 godz.Faktycznie omamy,otępienie,i wylacznie refklesku i swiadomosci.I ten strach zeby tylko dotrzec do domu i nie fiknąc gdzies w centrum.Zaznaczam ze nienawidze kawy i nie wspomagam się niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 godziny na dobę, w dodatku z przerwą spałam 4lata. Mój syn bardzo mało spał. Organizm się przyzwyczaja. Po pół roku minęła depresja, zawroty głowy i drzenie rąk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie dałabym rady funkcjonować. Kiedy kilka dni z rzędu mam problemy z zaśnięciem to biorę przed snem nervomix sen, ziołowy i po nim właśnie zasypiam szybciutko aż do rana. Rano jestem wyspana i ma energię na cały dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×