Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gooothka

Przygotowania do sezonu kwiatowego :)

Polecane posty

Gość gooothka

Coraz cieplej się robi i już mnie kusi perspektywa ukwieconego balkonu i ogrodu. Oczywiście, chciałabym, żeby obyło się bez strat w kwiatach i ludziach a to pierwszy sezon, w którym będę bawić się samodzielnie w takie rzeczy. Bez pomocy w postaci ogromnej wiedzy mojej babci trochę ciężko mi będzie samej to ogarnąć, dlatego proszę o pomoc. Balkon - mamy na zachód, bardzo ciepło, słonecznie, bardzo zanieczyszczone powietrze (niedaleko duża trasa). Mam skrzynkę około metra, więc myślę o 4 sadzonkach kwiatów. I nie wiem, na jakie kwiaty się zdecydować. Lubię mały misz - masz, chciałabym każdą sadzonkę innych kwiatów, ale które kwiaty się 'lubią' a które nie będą rosły ze sobą? Proszę o pomoc w dobraniu czegoś do tych warunków, iść w stronę pelargonii, surfinii, begoniii, lobeli? Ogród - na lubelszczyźnie, więc niewykluczone zimne noce, mało osłonięty, więc od 10 do ok. 19 w lecie stoi w pełnym słońcu. Ziemia chyba ok, do tej pory rosły tam różne kwiaty (lilie, inne cebulowe, nawet nie znam nazw :) poziomki itd), teraz chciałabym go przekopać i pójść bardziej w wysiewane kwiaty, chciałabym mieć kolorowy, pachnący gąszcz. A, i niestety, ale kwiaty muszą być 'samodzielne' bo nie ma kto ich tam podlewać codziennie, do lipca będą musiały się obyć same, w wakacje dopiero będziemy tam mieszkać i będzie możliwe podlewanie. Na balkonie sobie poradzę ale w ogrodzie bardzo zależy mi na wysiewanych kwiatach (koniecznie musi być trochę miejsca dla maciejki mojej ukochanej) bo sama w zaawansowanej ciąży nie wysadzę nawet tych 4 metrów kwadratowych a mężowi wolę tego nie zlecać, nie ma chłopina ręki do kwiatów. Mam nadzieję, że doradzicie mi coś odpowiedniego do podanych warunków i urozmaiconego a niegryzącego się. O ile 'gotowymi' kwiatami umiem się zająć i zadbać, tak niestety, ale jeśli chodzi o dobór roślin kompletnie się nie orientuję. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×