Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
baranekszon

za ile wybuduje dom ?

Polecane posty

Gość pytam powaznieer
dom kosztje od groma pieniędzy .Stan surowy 100-130tys ale instalacje z 80tys,okna,drzwi itp-40-50tys myslę że 250-300tys to minimum do tego dolicz cenę działki??? chyba że masz za darmo.A gdzie glazura,meble sprzęt??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oczywiście że
zależy gdzie.Ja kupiłem takie siedlisko w lesie.Dom wyremontowałem ,nowy dach dwuspadowy.Remont robiłem 5 lat temu.Koszt dachu/nowa więźba ok25000złPokrycie blachodachówka ale najdroższa ,matowa firmy Lindap.Powierzchnia dachu 200m.Koszt drewna/więżba ok. 8000złZabudowa poddasza 25000zł.Cena zakupu nieruchomości 77000zł.Tere 1,5ha ze stawem 1200m,w środku lasu na granicy Kujaw i Mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mój dach kosztował 50 tys.
to dośc rozsądne podejście - dokładnie, mój dach jest bez fanaberii, nie ma żadnych udziwnień, ani też dachówka nie najdroższa - średnia półeczka. A 50 tys. poszło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lakuiyt
oj nie straszcie ja za drzewo na dach zapłaciłam 5 tys, dach prosty bez jaskólek blacha za m2 27 zł, wyszło 7 tys. i robocizna ok. 20 tys, ja robocizny nie płaciłam bo mąż zrobił sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chujogrom
Średnia cena budowy m2 domu to 3tys. Policz sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość different***
jak chcesz z drewna to ja ci mogę załatwić taką chałupę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mój dach kosztował 50 tys.
No ja na blachodachówkę już niestety bym się nie zgodziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mój dach kosztował 50 tys.
a] jennifer8787***- nie wątpimy, pamiętamy to ten z palmami na karaibach. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lakuiyt
dom się ociepla steropianem, przecież jak mam projekt to obliczają grubość ścian i jak ja mam z 1 pustaka to muszę go ocieplić 15cm steropianem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to dośc rozsądne podejście
oj nie straszcie ja za drzewo na dach zapłaciłam 5 tys, dach prosty bez jaskólek blacha za m2 27 zł, wyszło 7 tys. i robocizna ok. 20 tys, ja robocizny nie płaciłam bo mąż zrobił sam. - widać że ludzi którzy piszą takie śmiesznie niskie koszty mają kłopoty z dodawaniem a do tego wszystko robią sami tym samym wprowadzają pytającego w błąd. od kiedy dach to blacha, drewno i robocizna ? a wykończenie i rynny ? materiały wykończeniowe są najdroższe i kosztują prawie połowę dachu.chyba że masz dach który na łączeniach ma dziury :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dżeny - to ten dom co okazywałaś fotki ? taki na bazie kwadratu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to dośc rozsądne podejście
No ja na blachodachówkę już niestety bym się nie zgodziła. - dlaczego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i za taki dach dlaiście 100 tys ? orąbali was jak ta lala .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzdura - choćby nawet dachówka była ze złota a więźba ze srebra to powinna kosztowąć polowę z tego . Albo pitolisz tak sobie , bo tak naprawdę nie masz pojęcia ile kosztuje ten dach . Mam dach na bazie litery " T " .wiesz ile tam jest płaszczyzn ? A do tego zmieniony dach nad tarasem i calośc łącznie z jakąś nowoczesną technologią łaczenia więźby kosztowało ok 60 tys . A dom jest parterowy - masz pojęcie jaka to powierzchnia dachu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stary Boryna
Dajecie się doić. Pokrycie dachu pow 220 m2 dachówka ceramiczna Kreaton z orynnowaniem ,obróbkami,wyłaz dachowy,robocizna,rabaty koszt 30 tys zł. Listopad 2011r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oczywiście że
nie jest łatwe kalkulowanie kosztów przed inwestycją.Należy sobie zabezpieczyć 30% kasy więcej.Np. ceny blachodachówki b zaczynały się na poziomie 22zł/m.Ale to były błyszczące/nienawidzę/ i w krzykliwydh kolorach..Ja chciałem matową ,ciemna ,zgniła zieleń i taką oferowała tylko szwedzka firma Lindab po 34zł/m.Następne zapytanie sprEdawcy czy chcę głębiej przetłoczoną?Oczywiście że tak -10% drożej.Tak,że nie sposób dokładnie oszacować kosztów przed podjęciem inwestycji.Taki sam problem z rynnami.Metalowe czy plastik?Oczywiście lepsze metalowe.A szerokość.Oczywiście że lepsze szersze.I kaska leci. U mnie sam dach ptzekroczył mój kosztorys dwukrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stary Boryna
Jeżeli chodzi o dach,to trzeba wybrać się do kilu punktów po wyceny. Zobaczyć różnice w cenie i negocjować. Zobaczycie w jak magiczny sposób ceny potrafią spadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja za sam dach zapłaciłem 25 tysiecy złotych, z robocizną i materiałami. Robiła mi lokalna firma, natomiast blachę i rynny kupowałem w http://www.stalex.net.pl/oferta/pokrycia-dachowe - generalnie myślę, że około 500 tysięcy całość wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja zdecydowałam się na kupno blachy na dach u http://www.hart-metale.pl/ i m.in. dzięki temu udało mi się nie wydać dużo, trzeba mocno zastanawiać się nad materiałami itd,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy budowie domu, ważne sa również materiały, z których jest budowany, jeśli chcesz to mogę polecic coś na budowę dachu, mam troche fajnych konstrukcji no i zdecyduj sie na blachodachówke, koniecznie http://fincostal.com.pl/produkty/#blachodachowki w czasie, okazuje się, że jest znacznie praktyczniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zależy od wielu rzeczy, powierzchni domu, firmy budowlanej i kosztów materiałów. Kiedy budowaliśmy z mężem dom, zaopatrzyliśmy się w sklepie http://www.veldach.com.pl - tam kupowaliśmy dachówki i rynny. Polecam, są bardzo dobre ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koszt budowy to rzecz indywidualna. Można na czymś zaoszczedzić by np. wydać więcej na dach. Ja osobiście całkiem tanio dorwałem blachodachówkę od http://fincostal.com.pl/ więc jeśli będziesz budował do to powinieneś zgłosić się własnie do nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zalezy, u mnie np. kiedys całkowicie zmienil się koszt budowy, bo zmieniliśmy koncepcje dachu i do tego firma od wykonania projektu, która wziela za to duzo mniej pieniędzy. Chyba to byli oni www.bauder.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×