Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość do surowki

jak zrobic dobry sos jogurtowy

Polecane posty

Gość do surowki

..... z pekinki i kukuryczy? z tym, ze bez majonezu, bo znowu zapomnialam kupic :( jakie dodatki i przyprawy? mam czosnek, najrozniejsze ziola, keczup, musztarde, szczypior, pietruszke, ocet, oliwe, nawet so barbecue w znikomej ilosci ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikgla
Siekasz drobno czosnek, rozcierasz go z odrobiną soli, dodajesz jogurt, doprawiasz do smaku sokiem z cytryny i pieprzem, a na koniec jak chcesz to dodajesz posiekany szczypiorek, szalotkę czy zioła jakie lubisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do surowki
bardzo fajny pomysl, serdecznie dziekuje, juz sobie wyobrazam, jaki bedzie pyszny i czosnkowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zenek13453245
Zrob ekseryment, nie dodawaj czosnku, a zamiast cytryny dodaj musztardę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helionala
ja polecam dodać troszkę octu, będzie smakował trochę majonezowo, odkąd nie mam majonezu w domu, to mnie ratuje. może być zwykły ocet lub jabłkowy lub jaki masz, ja zawsze dodaję tymianek i oregano, bazylię, ale wtedy jest bardziej do pizzy, a do sałatki to rzeczywiście myślę ze sol wystarczy smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zenek13453245
Albo zamiast octu... Musztarda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helionala
albo musztarda, ja tam nie uzywam majonezu musztardy i keczupu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak nie masz majonezu, to do gęstego jogurtu możesz spróbować dodać oliwy z oliwek albo oleju z pestek winogron i trochę soku z cytryny :) ja zawsze dodaję trochę majonezu, bez tego to już nie to samo :) do tego gęsty jogurt, najlepiej grecki, pieprz czarny, ziołowy, biały czy jaki tam lubisz (ja lubię na ostro), może być też ostra papryka, czosnek zioła prowansalskie, albo samo oregano czy tymianek. no i sól oczywiście ;) kombinuj z różnymi ziołami, aż znajdziesz kompozycje, które ci najbardziej pasują :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do surowki
dziekuje kochani za wszystkie porady :) bedzie roznych sosow na caly tydzien ;) a potem wreszcie kupie ten majonez ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parturient_in_egestas
Ja przepraszam ale co do cholery się tu odlechwałęsia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×