Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość kryytykantkaa

czy warto chodzic do szkoły rodzenia?

Polecane posty

Gość gość
Ja chodzilam na Inflancka w Warszawie. Dla osob zameldownych w stolicy zajecia byly oplacane przez miasto. Osoby z poza musialy placic 500 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szanowne Panie, jestem studentką IV roku studiów na kierunku fizjoterapia w Warszawie, bronię się w sesji zimowej w marcu. Temat mojej pracy licencjackiej to "WPŁYW SZKOŁY RODZENIA NA PRZEBIEG CIĄŻY, PORODU, POŁOGU I OKRESU POPORODOWEGO U KOBIET W POLSCE" jest to praca badawcza dlatego potrzebuję zabrać Wam dosłownie chwilę w celu wypełnienia ankiety:) Ankieta jest oczywiście anonimowa. Będę wdzięczna za podzielenie się swoimi doświadczeniami. http://www.ankietka.pl/ankieta/166790/szkola-rodzenia.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość perlutka
Do dobrej szkoły rodzenia oczywiście warto chodzić, np. do www.ovea.com.pl w lublinie. Jednak ten czas jest idealnym do tego, aby nauczyć się kilku rzeczy, na które później może nie być czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pewnie że warto. np. darmowa szkoła p. Stefaniak (www.szkolarodzenia.org.pl) super babki, zajęcia z położnymi ze szpitala, zajęcia na terenie szpitala, ciekawe tematy. Baardzo polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a moim zdaniem warto, ja chodziłam w Poznaniu na polance do szkoły rodzenia, oprócz zwykłej szkoły rodzenia zalapałam się jeszcze na ćwiczenia gimnastyczne dla ciężarnych (2 razy w tyg) konsultacje u dietetyka i 2 sesje masazu wszystko w ramach nfz oprócz tego stały kontakt z położną, jeżeli tylko mam jakies pytanie to mogę w każdej chwili się do niej zwrócić o poradę jestem przed porodem jeszcze i nie wiem na ile informacje zdobyte podczas szkoły mi się przydadzą, ale zajęcia dodatkowe typu gimnastyka, dietetyk, masaż są fajne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez baaaardzo polecam. Właśnie skonczyłam udział w 8 tygodniowym cyklu spotkań, rodzę za miesiąc, nauczyłam się i dowiedziałam mnóstwo rzeczy dot. pielęgnacji dziecka, porodu, karmienia, diety itd. Mąż chodził ze mną i też wiele się nauczył m.in. kapania, przewijania (bezpiecznego!) i opieki. Nie wspomnę nawet o ćwiczeniach dla ciężarnych (po wykładach zazwyczaj są ćwiczenia) po których zapominałam o wszystkich bólach i dolegliwościach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi szkoła rodzenia bardzo pomogła. Polecam wszystkim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie warto! Chodzilam 2 miesiące wydałam w ch** kasy a skonczylo się na cesarce!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas na zajęciach były omawiane równiez tematy związane z cesarką. Jak wygląda sam zabieg, przygotowanie i wszystko to co po. Jak pielęgnować ranę, jak siadać czy karmić. Po za tym omawiane były też inne tematy. Nie tylko związane z samym porodem ale równiez z pielęgnacją noworodka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chodziłam, nie warto, tego samego człowiek dowiaduje się po porodzie w szpitalu i od położnej środowiskowej, kasa wyrzucona w błoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość908765
Myślę, ze warto. W Lublinie jest darmowa szkoła rodzenia Twoja Położna, do której uczęszczałam i muszę powiedzieć, że sporo dały mi te zajęcia - nauczyłam się prawidłowych zachowań, zarówno w ciązy, podczas porodu, jak i po, czyli podczas opieki nad dzidziusiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takie zajęcia pomagają, pewnie nie zawsze w czasie porodu pamięta się wszystkie wskazówki z przyczyn oczywistych :) Ale jest takie coś jak pamięć ciała i pewnie wiele z wyćwiczonych rzeczy pomoże mniej lub bardziej pośrednio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie chodziłam i nie żałuję. Może dlatego, że miałam łatwy i szybki poród...sama wiedziałam, że powinnam oddychać, sama robiłam to, co czułam że mi pomaga - poszłam sobie dwa razy pod prysznic, dużo chodziłam (leżeć nie dało rady), pod koniec robiłam skłony boczne...natomiast w czasie ciąży chodziłam na bezpłatne warsztaty na których było sporo cennych informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RehaJunior
Wielu przyszłych rodziców nie jest przekonanych do szkoły rodzenia, ale już po pierwszych zajęciach zazwyczaj wykazują spory entuzjazm i zawsze pojawiają się na kolejnych spotkaniach :-) Możemy świadomie to potwierdzić i jednocześnie zaprosić przyszłych rodziców z okolic Oświęcimia do naszej szkoły rodzenia "Juniorek" - http://www.reha-junior.pl/szkola-rodzenia . Zapraszamy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesli chcesz byc sama odpowiedzialana za dziecko to polecam:) jesli jednak bedziesz swoim malenstwem obciazac mame czy tez tesciowa to nie idz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja myślę,że nie warto,ale to jest tylko moje zdanie. :) Myślę,że w szkole rodzenia nie mówią nic,czego by nie można znaleźć w internecie. Poza tym omijane są niewygodne tematy jak rutynowe nacinanie krocza (po co???), ogromne problemy z laktacją (bóle,gorączki,wiszenie dziecka na cycku,złe samopoczucie), urazy dzieci spowodowane źle przeprowadzonymi porodami i zwlekaniem z cc.... Na temat pielęgnacji i zajmowania się noworodkiem jest w sieci multum informacji,poza tym jest też położna środowiskowa oraz położne w szpitalu tuż po porodzie (że czesto zołzy,to inna sprawa). Mnie techniki oddychania do niczego się nie przydały (a sporo czytałam o tym) ani żadne myślenie o dziecku...Ból był tak masakryczny,że jedyne ,o czym byłam w stanie myśleć,to o tym,że chcę umrzeć. Z drugiej strony,przynajmniej mnie nie nacięli ani nie pękłam. Drugi poród też był ok, w moim odczuciu bardziej bolesny,ale krótszy,i również bez pęknięć i nacięć (z tym,że drugie dziecko rodziłam w De). Pierwszy poród trwał 8 godzin, faza parcia- 10 minut. :D Przy drugim porodzie się pięknie przeliczyłam,bo ...wprawdzie wszystko trwało 5 godzin,ale faza parcia...1 godz 40 min. Ale przeżyłam. I nie mam żadnej traumy. Szkoła rodzenia nie byłaby mnie w żaden sposób w stanie przygotować na poród,ale jak pisałam, to jest moje zdanie i rozumiem kobiety,które mają odmienne odczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to gdzie wy chodzicie do tych szkół, że musicie płacić?? Ja miałam szkołe rodzenia na nfz, a poza tym przy szpitalach też są szkoły darmowe. Nie rozumiem skąd te jęki, ze to kasa w błoto? Jak ci żal pieniedzy, to idz do szkoły darmowej. Ja nie załuje, bo zawsze ciekawych rzeczy mozna sie dowiedziec i bezposrednio spytac połoznej w razie wątpliwości - bo rzetelnej odpowiedzi na forum nie znajdziesz. A do tego ćwiczenia, które bardzo pomagają:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Według mnie warto, chociaż to zależy od wiedzy mamy. Dla mnie zagadnienia związane z porodem i noworodkiem były w pewnym sensie nowością. Wiedziałam mniej więcej, jak to wygląda, ale chciałam nauczyć się praktycznych rzeczy. Może mam takie stanowisko, bo za szkołę nie płaciłam, zapisałam się do twojej położnej, darmowa placówka w Lublinie http://polozna.lublin.pl/ W zajęciach fajna jest integracja i wymiana doświadczeniami, były mamy, które miały już dzieci i one sporo podpowiadały, jak np.: praktycznie kompletować wyprawkę , czy jest sens kupowania drogiego wózka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Opinii jest wiele. Ja w każdym razie długo się zastanawiałam, ale ostatecznie zapisałam się. Byłam na 2 zajęciach w Twojej Położnej, to darmowa szkoła i wydaje mi się, że to dobry pomysł. Ciężarne przychodzą z mami, mężami. Jest wesoło, można wymienić doświadczeniem(chociaż u mnie to pierwsza ciąża i jak na razie jestem słuchaczką;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chodziłam do szkoły rodzenia z ciekawości i z nudów, szczerze mówiąc dowiedziałam się wiele ciekawych rzeczy, jak się przygotować i jak to wszystko wygląda, ale jak przyszedł poród mało rzeczy się przydało ponieważ miałam b. szybki poród a natura sama podpowiada jak się zachować oraz położne. Najważniejsze co mi zostało to znajomości które utrzymuje do tej pory i mam z kim pójść na spacer i pogadać z mamą maluszka z wieku mojej córeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Drogie Panie! Piszę obecnie pracę magisterską - badam czy przygotowanie do porodu w szkole rodzenia ma wpływ na sam przebieg porodu.Brakuje mi jeszcze 20 ankiet. Jeżeli uczestniczyły Panie w szkole rodzenia będę wdzięczna za uzupełnienie ankiety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak płatna - to średnio warto... Ja miałam za darmo z UM Wawa, Warto pochodzić jeżeli sfinansowane bo zawsze coś sie dzieje innego, dostaje sie jakies gratisy- my pieluszki, butelke anvenu itp... Ciekawe podejscie różnych położnych, rehabilitanta... Dobrze jest isc do szpitala gdzie sie rodzi-tam dowiesz sie co trzeba zabrać, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość położnastudentka
Drogie Mamy! Bardzo proszę o uzupełnienie ankiety dotyczącej wpływu szkoły rodzenia na przebieg porodu. Ankietka jest krótka, zajmie mniej niż 5 min:) Bardzo dziękuję za pomoc i liczę na Was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucia144
Mnie się podobały te zajęcia dla przyszłych mam. Mieliśmy nawet laleczki na których testowałyśmy nasze umiejętności zajmowania się dzieckiem (przewijanie, noszenie.. ) Bardzo mi się spodobały te "manekiny" i z tego co wiem to były to lalki z berenguer. Chyba coś takiego http://lalki-berenguer.pl/pl/duze-lalki/325-la-newborn-moments-korona-lalka-bobas-dziewczynka.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×