Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość kryytykantkaa

czy warto chodzic do szkoły rodzenia?

Polecane posty

Gość Ale to już było
Nie chodziłam do szkoły rodzenia.Z pomocą położnej i lekarza wszystko poszło doskonale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja rodzilam w czasach kiedy nikt o takim cudzie jak szkola rodzenia nie slyszal ani nie myslal , szkoda bo gdybym miala mozliwosc to bym chodzila na 100% przeciez nawet jesli nie pomoze to nie zaszkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaKajtka
Ja chodziłam na zajęcia szkoły rodzenia do Wesołej Rodzinki www.wesola-rodzinka.pl i wszystkim serdecznie polecam. Właścicielka jest przesympatyczna a położna bardzo empatyczna, cierpliwa i ciepła. Mi te kilka spotkań dało bardzo dużo i poród poszedł bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Margol92
Cześć, gdyby któraś z was potrzebowała, konkretnych porad w sprawie ciąży i rodzenia, to znalazłam pierwszą bezpłatną ogólnopolską internetową szkołę, która pomaga przygotować się do narodzin dziecka i uczy jak się nim opiekować czy karmić. Zawarte tam porady mogą pomóc zachować zdrowie w czasie ciąży i rozwiać wszelkie wątpliwości, dzięki istniejącym tam informacją. Można również porozmawiać poprzez czat ze specjalistami którzy doradzą w razie jakichkolwiek pytań. https://www.szkolarodzeniaprenalen.pl/ Ja już od jakiegoś czasu korzystam z tej strony i jestem bardzo zadowolona:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Valica
Faktycznie rejestracja nie jest wcale jakaś szczególnie uciążliwa, parę minut i już można korzystać z tego co jest proponowane na stronie. Jest co poczytać więc póki co nie narzekam , teraz czekam na czat z ekspertką, jak to w ogóle wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaGosia2
Szkołą rodzenia to bardzo dobry pomysł dla każdej mamy. Można się dzięki temu bardzo przygotować do porodu. A wiem też ze Internetowa Szkoła Rodzenia Prenalen oprócz fajnych informacji organizuje ciekawe konkursy dla przyszłych mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maryczary
Valica - brałam udział w ich czacie, akurat z prawnikiem. Mega pomocne! babeczka która odpowiadała na pytania super. Obserwuj stronę, dają informację jak będzie czat. Ogólnie wchodzisz na stronę i anonimowo piszesz pytanie - tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katpio
Pewnie, że warto ja co prawda nie mogłam chodzić stacjonarnie ponieważ miałam ponad 50 km do szpitala w którym odbywają się zajęcia, ale za to zapisałam się do internetowej szkoły rodzenia Prenalenu. Mi te lekcj***ardzo dużo pomogły i przygotowały mnie do porodu a dodatkowo są całkowicie za darmo i przeprowadzane są przez specjalistów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczywiśćie, że warto chodzic do szkoły - szczególnie jak jest za darmo. co wtedy tracicie? są badania naukowe, że kobiety po takich zajeciach o wiele lepiej znosza poród

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie chodzilam i dalam sobie rade, ale mysle ze poszloby mi latwiej jakbym jednak do tej szkoly poszla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedyś szkół rodzenia nie było i wszyscy dawali sobie radę. Dla mnie to bzdura. Poszłam na 2 zajęcia ze względu na męża, który się nastawił... Odpuścilismy sobie. Obydwoje nigdy nie mieliśmy styczności z noworodkami i instynktownie od pierwszego dnia wiedzieliśmy co robić, nie czuliśmy strachu, a wszystko co mówili wyczytalismy w poradnikach... Co do porodu, jedną lekcję co prawda mieliśmy o nim i jakoś w trakcie porodu nic nie pamiętałam a położna mówiła co robić i jak oddychać. A denerwowało mnie wysłuchiwanie że ten i ten wózek to rewelacja i tlyko taki kupić, reklama mleka modyfikowanego Nestle i butelek Avent, które później odradziła nam z kolei położna przychodząca do domu... Co "szkoła" to inna teoria. Cieszę się, że zrezygnowałam, te 3 godizny tygodniowo poświęciłam na relaks i czytanie książek o dzieciach i bez szkoły dałam sobie radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olenta
zgadzam się, też miałam daleko do szkoły rodzenia i zaczęłam korzystać ze szkoły Prenalen. Nie musiałam nigdzie jeździć, wszystkiego się dowiedziałam, a do tego było za darmo. Za kilka dni rodzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto chodzic, ale tylko dla wykładów, zawsze człowiek się czegoś dowie. Ale ćwiczenia to machanie nogą, wiec szkoda czasu i paliwa. ja chodziłam na zajęcia dla ciężarnych 2 razy w tygodniu i to był niezły wycisk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście, że warto chodzić do szkoły rodzenia. Można się tam nauczyć wielu rzeczy i przygotować do porodu. Ja chodziłam do centrum medycznego www.sodowski.pl w Katowicach. Zajęcia, które tam odbyłam pomogły mi przejść przez poród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto. Dodam jedno kryterium - odpłatność. Teraz jest bardzo dużo darmowych szkół rodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zdecydowałam się na szkołę rodzenia, żeby poznać szpital, poznać ludzi którzy w nim pracują (każde zajęcia są z innym specjalistą) i żeby mój partner też się dowiedział różnych rzeczy. Ja sobie googluje, sprawdzam, gadam z innymi dziewczynami, ale on nie. Nie wiedziałby chyba nawet od czego zacząć. Z jego punktu widzenia już pierwsze zajęcia wiele dały. Dowiedział się o tym jak kobieta może reagowac na poród, z trzeciej ręki usłyszał jak przeżywa się ciążę i co bardzo w tym czasie pomaga, jest lepiej przygotowany na reakcje dziecka po porodzie - wie dlaczego płacze, czy i kiedy ma się tym martwić itp. Może poród jest instynktowny, ale łatwiej się przechodzi pewne rzeczy z rozumiejącym partnerem i kiedy samemu się rozumie co się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Świadomamama

Ja jak byłam w ciązy jeszcze niedawno to skończyłam kurs online https://bezpiecznyjunior.pl/ i teraz jestem o wiele bardziej świadomą mamą. Toi jedyny taki kurs w polsce przygotowany przy współpracy ze szpitalem ginekologiczno-położniczym oraz Polską Radą Resuscytacji. Został stworzony przez 7 specjalistów, w tym lekarzy pediatrów, pielęgniarkę położną, psychologa, ratownika medycznego i fizjoterapeutkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwonka
Dnia 23.02.2014 o 23:07, Gość gość napisał:

"uważam że szkoły rodzenia są dla kobiet o charakterze kujonek, czyli takich które muszą sie do wszystkiego przygotować pod okiem instruktora" Głupszej opinii jak żyję nie słyszałam.

Tez uwazam, ze troche wiedzy nikomu nie zaszkodzi, zwlaszcza w tak waznej sprawie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Poród to wiele stresu, ja jestem zdania, że jeśli jest możliwość to trzeba się do tego przygotowac jak najlepiej, tak dla samej siebie 🙂 polecam kursy BezpiecznyJunior.pl 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×