Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość hmhmhmhmhmmmmmmmhmhm?

spirala -wkładka domaciczna-zalety i wady,poradźcie

Polecane posty

Gość gość
Z tamponami chodzi o to zeby przez przypadek nie wyciągnąć razem z tamponem wkładki,no moźe zahaczyc o te wystające nitki. Też jestem alergikiem,nie moge nosić birzuterii,pasków z metalem,a mam wkladke miedziana i nic sie nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie moge nosić birzuterii, x Przygłupie,ty to masz tampon w mózgu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już mam od ponad roku wkładkę i jak do tej pory widzę same plusy takiego ukladu. system założony na 3lata, więc biegam tylko na kontrole co roku i lekarza omijam szerokim łukiem :) problemów z wątrobą w końcu brak, no i samopoczucie lepsze, bo taka spontaniczność sprzyja, oj sprzyja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy mając wkładkę miedzianą można zastosować dodatkowo tabletki aby przesunąć o jakiś tydzień okres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z moim przyszłym mężem jestesmy jeszcze na studiach i nie myslimy o tym aby mieć dziecko, postanowiliśmy ze ja zadbam o dobre zabezpieczanie. Postawiłam na wkładke hormonalną - Levosert.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest to wkładka dla kobiet po porodzie.Twoja macica jest nie rozciagnieta więc moze być uszkodzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aurelia_32
Ja mam wkładkę levosert i podczas zakładnia czułam pewnien dyskomfort, ale nie nazwałabym tego bólem. Faktycznie mało przyjemnie, ale do wytrzymania. Nie ma co panikować - lekarz przed włożeniem pokazał mi jak wygląda i skoro nasza macica jest przystosowana do rodzenia dzieci, to co to włożenie takiej niewielkiej wkładki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem użytkowniczka Mireny od prawie 4lat. Są plusy i minusy tej spirali. Plusem jest to że masz spokój na 5lat a wizyty kontrolne co 6mcy dają komfort psychiczny. Fajne jest to że nic nie czujesz o niczym nie musisz pamiętać i czuć się niepewnie. Niteczki są wyczuwalne ale tylko przeze mnie - mąż ich w ogóle nie czuje. Obfite miesiączki zostały zredukowane do 2dniowego plamienia sygnalizującego okres. Tyle z plusów. Minusy: Często mam huśtawki nastrojów, po założeniu systemu, w przeciągu 10mcy przytyłam 15kg, migrena i bóle głowy zdarzają się kilka razy w miesiącu, woda zatrzymuje się w organizmie powodując uczucie ciężkości, trudno zrzucić wagę mimo diety i intensywnych treningów, libido raczej kiepskie. Mam porównanie do tabletek które stosowałam przed 1 ciąża, później 3lata przerwy w antykoncepcji hormonalnej, po 2 ciazy założona Mirena. I tak: największym gównem dla mnie są tabletki bo nie dość że trzeba o nich pamiętać to jeszcze rozwalają mój organizm. Prezerwatyw z mężem nie akceptujemy więc też odpada, Mirena daje sporo skutków ubocznych. Znam kilka dziewczyn które stosują Mirene i jest super. Ja mam po prostu wrażliwy organizm na działanie hormonów. Dlatego polecam chętnym na Mirene zrobienie badań ilości progesteronu w 2fazie cyklu. Jeśli jest w dolnym zakresie to jak najbardziej Mirena jest dla Was bo uwalniane dawki hormonu są minimalne. Na miedziana spirale się nie zdecyduje. Tu jest argument w stylu "nie bo nie". Drugiej Mireny też już nie założę. Dużo czytałam o nowoczesnych monitorach cyklu typu Lady Comp więc jak moja Mirena się "wyczerpie" to zainwestuje w taki właśnie komputer. 100% naturalnie a zabezpieczenie wyższe niż w przypadku wkładki. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zdecydowałam się na Levosert bo jest tańsza od Mireny a skład ma taki sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Levosert jest super, wreszcie mam spokój z obfitymi miesiączkami, czuje się bardzo dobrze chroniona i z miesiąca na miesiąc ma coraz mniejsze krwawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zadowolenie najważniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żałosne obrzydliwe baby ze spiralami, fuj, brzydze sie wami. Mój mąż nigdy by się nie zgodzil bym nosila w sobie taki syf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a tabletki nie są syfem??? albo może lepiej rodzić co rok dzieci.... Nie widzę nic złego we wkładkach hormonalnych. mam założoną levosert i nie obawiam się zajścia w ciążę (mam już 2dzieci) , nie muszę rezygnować z seksu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzanna8
Ja na przykład miałam do wyboru, albo mieć co miesiąc obfite krwawienia i się zwijać z bólu, albo założyć wkładkę i nie męczyć się z tym. Poza tym to lekarz wybrał mi taka formę antykoncepcji i ja się na nią zgodziłam, a mąż się cieszy że już tak nie cierpię i mam spokój na 3 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też miałam założoną Levosert przede wszystkim ze względu na okropnie bolące miesiączki. Ale okazało się z bólem też prawie zniknął okres. A już nie wspomnę jak wygodną formą antykoncepcji ta wkładka jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem w ósmym miesiącu ciazy i zaszĺam właśnie ze spiralą po trzech miesìącach po wymianie na nową leźałam na oddziale badało mnie kilku lekarzy i była dobrze załoźona.okazało się źe moje dwie koleźanki w c iąźy teź zaszły ze spiralą.później jest wielki problem bo lekarze nie chcą ściągać w trakcie c iąźy bo to grozi p oronieniem ale zatrzymanie spirali grozi obumarcie płodu do samego 9miesiąca ja zdejmowałam podpisując odpowiedzialność na siebie stres łzy mam dwoje nastoletnich dzieci wybrałam się lęków na podtrzymanie c iąźy jeźdrze do specjalistycznego szpitala dalej od siebie i tam mam rodzić .same problemy i zmartwienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Brak jest 100% antykoncepcji.Po to się bzykasz aby zaciążyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie brak 100 PR zabezpieczenia naprodukuja dziadostwo to tak jak ze szczepieniami dzieci wiedzą źe szkodzą bo mają w sobie rtęć i nie tylko mimo to namawiaja do szczepień bo tu chodzi o kasę i tom ogromną i tak jest ze spiralą tak samo załóź zapłać a wychodzą po prostu bezuźytrczne wadliwe i nikt im nic nie zrobi i oni o tym wiedzą juź spotkałam w szpitalu 3 osoby które zaszły ze spiralą z mojej miejscowości przypadek,ryzyko bzdura .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wkładka to pewniejsza metoda, korzysć z niej taka, ze omija wątrobę a hormony z wkładki uwalniane są miejscowo i nie mamowy o ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dla mnie wkładka to ogromny komfort psychiczny, kiedy gwarancję na 3 lata. levosert w moim przypadku był strzałem w 10-tkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulippe
ja odczułam największą ulgę z levosertem, jak diametralnie zmniejszyło mi się krwawienie no i już nie towarzyszą mu takie okropne bóle, że garść tabletek musiałam brać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pandi2
Dużym plusem wkładki jest też to, że jest refundowana przez NFZ. Poza tym masz spokój na długi czas i nie musisz pamiętać o braniu tabletek. Sama mam wkładkę i uważam że jest to bardzo wygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnkaTom
Ja postawiłam na wkładkę bo miałam stwierdzoną anemię więc zdarzało się nawet, że mdlałam przy okresie ;/ lekarz zaproponował mi Levosert i to rozwiązało mój problem bo teraz nie mam okresu w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak to nie masz w ogóle okresu? to chyba teraz masz poważniejszy problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brak okresu przy wkładce hormonalnej to nic dziwnego :) Zadaniem wkładek hormonalnych jest codzienne "wypuszczenie" do macicy odpowiedniej ilości hormonu przez co obkurcza się endometrium. Po pewnym czasie od założenia wkładki rozwój endometrium zostaje tak jakby zablokowany tak więc zanika okres bo nie ma co się złuszczać w macicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnkaPe
A ja mam do sprzedania wkładkę Levosert okazyjnie bo za 290 zł z gwarancją do 01.2019 r. Jest to wkładka hormonalna jak Mirena tylko, że działa trzy lata jak ktoś nie potrzebuje dłużej się zabezpieczać z uwagi na wiek lub dla młodszej, która planuje jeszcze dziecko. Mój telefon: 506 999 964

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dajesz gwarancje ze nie zaciążę jak ją założe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kastinka
Wkładka to nie sprzęt elektroniczny aby dawać do niej gwarancję. Przy wkładce ryzyko zajścia w ciążę jest praktycznie zerowe. Ja założyłam levosert rok temu - jestem aktywna w łóżku i w ciąży nie jestem więc jak widać zabezpieczenie jest odpowiednie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co to za bury, miedź działa rowniez antybakteryjne.....a co do opinii ze antykoncepcja to diabelskie zło. ......popieram komentarz poprzedniczki widzę ze w Polsce to jeszcze ciemnogród! !!! Nie mogę oczom uwierzyć, że antykoncepcja jest nadal uważana za coś złego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×